שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שעה לפני הבחינה: הודלפה הבגרות במתמטיקה

  הודלפו שלושה שאלונים בשלוש יחידות, שבהם היו אמורים להיבחן 70 אלף תלמידים. ההדלפה ככל הנראה נעשתה על ידי תלמידים בבית ספר שבו לא מוצבת כספת לאחסון הבחינה. השאלונים בוטלו ויופצו במקומם חלופיים

   

  שאלה בבחינה מאחד השאלונים שהודלפו ()
  שאלה בבחינה מאחד השאלונים שהודלפו
  שוב זה קורה: פחות משעה לפני תחילת בחינת הבגרות במתמטיקה בשלוש יחידות הודיע משרד החינוך כי הודלפו שלושה שאלונים מבגרות זו למגזר הערבי. השאלונים בוטלו עבור התלמידים שהיו אמורים להיבחן בהם במגזר הערבי והיהודי, והמשרד יפיץ שאלונים חדשים. 

   

  לפי הודעת משרד החינוך היום (ב') בצהריים שאלון 35381 והמקבילים שלו 35802 ו-312 הודלפו. בשאלונים אלה אמורים להיבחן כ-70 אלף תלמידים הלומדים במסלול של שלוש יחידות לימוד, מהשעה 15:30.

   

  ההדלפה ככל הנראה בוצעה על ידי תלמידים במוסד שבו לא הוצבה כספת לאחסון הבחינה. כיום בכ-98% מבתי הספר יש כספות, וב-2% מהמוסדות בהם אין כספות, בהם בתי ספר שסובלים מבעיה של טוהר בחינות והבחינה מתקיימת במוסד חלופי.

  במשרד אמרו כי השאלונים בוטלו והוסיפו כי הם נערכים להפיץ לבתי הספר שאלון חלופי. בנוסף, יופצו לבתי הספר הנחיות מסודרות באמצעות מערכת מטה הבחינות, כדי שיוכלו להיערך לקראת ההבחנות בשאלון זה.

   

  כיום כ- 98% מבתי הספר מרושתים בכספות. ההדלפות לא הגיעו משם. בשני אחוזים מהמקומות שבהם נבחנים אין כספות, ובכללם מרכזי הבחינות ובתי ספר עם היסטוריית בעיה של טוהר בחינות והבחינה מתקיימת במקומות חלופיים.

   

  מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "כמו בכל בחינה, נערכנו מראש לכל לאפשרות של הדלפה ולכן נערכנו עם שאלונים חלופיים. לא נתפשר וניאבק בתופעה של הדלפות ופגיעה בטוהר הבחינות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים