שתף קטע נבחר

הבחירות ליו"ר ההסתדרות: חוקרים פרטיים של יחימוביץ' בקלפיות

מחשש לזיופים בהצבעה התפרסו חוקרים סמויים וגלויים במוקדי ההצבעה היום. יותר מחצי מיליון בעלי זכות בחירה יוכלו להכריע מי יהיה או תהיה יו"ר ההסתדרות

 

ניסנקורן ויחימוביץ' (צילום: יובל חן, גיל יוחנן) (צילום: יובל חן, גיל יוחנן)
ניסנקורן ויחימוביץ'(צילום: יובל חן, גיל יוחנן)
 

הבחירות להסתדרות נערכות היום (ג') תחת עינם הפקוחה של חוקרים פרטיים ששכרו במטה של המתמודדת שלי יחימוביץ', אף שגם במשטרה נערכו למנוע זיופים בהצבעה. יותר מחצי מיליון חברי ארגון העובדים הגדול בישראל יוכלו לבחור את יו"ר ההסתדרות הבא - או הבאה: היו"ר המכהן אבי ניסנקורן מתמודד מול חברת הכנסת יחימוביץ'.

 

מטה יחימוביץ' שכר את שירותיו של משרד "ויצמן יער" לפקח על טוהר המידות. עשרות חוקרים מטעמם, חלקם גלויים וחלקם סמויים, מסתובבים במקומות שבהם הוצבו קלפיות. יחימוביץ' התבטאה בפומבי כי היא חוששת מזיופים בבחירות ולכן החליטה להעזר במשרד החקירות הפרטי.

 

יחימוביץ' מצביעה (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
יחימוביץ' מצביעה(צילום: דנה קופל)

ניסנקורן מצביע  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניסנקורן מצביע (צילום: מוטי קמחי)
535,307 אלף חברי ההסתדרות יצביעו בבחירות המתקיימות כל חמש שנים גם למוסדות השונים של הארגון – הוועידה, המרחבים ונעמ"ת. ניסנקורן יתמודד עם סיעתו בהסתדרות "עוגנים" עם האותיות "ענ" ומולו "הבית החברתי" בראשות יחימוביץ עם האותיות "שלי". רשאים לבחור כל העובדים המאוגדים אשר הצטרפו לפני שישה חודשים לפחות.

 

במטה יחימוביץ' פרסמו הודעה מסכמת למירוץ ובה נכתב: "השטח בוער. סיכוי גבוה שבעוד כמה שעות יחימוביץ' תהיה יו"ר ההסתדרות". שלשום התקיימו שני כנסים אחרונים מתוך כ-40 שערכה יחימוביץ' במערכת הבחירות, האחד בנס ציונה והשני בבת ים. במטה מתגאים שגייסו בזמן קצר כ-10,000 מתנדבים וחברי ועדות קלפי.  

אשר ויצמן ()
אשר ויצמן
 

מנגד, ניסנקורן אמר ערב לפני הבחירות: "הפכנו את ההסתדרות לתנועה חברתית. אנחנו בטוחים שמחר העובדים והגמלאים יביעו את אמונם ואנחנו ננצח ניצחון ברור ונמשיך בעשייה החברתית, במעשים ולא בדיבורים". 

 

בחודשים האחרונים ניהלו שני היריבים מערכת בחירות סוערת. יחימוביץ', שרוצה להיות האישה הראשונה בראש ההסתדרות, האשימה את ניסנקורן בחיבור לגורמים מושחתים ממקורביו של היו"ר הקודם, עופר עיני. ניסנקורן הבליט בין היתר את ה"דיל" שרקמה יחימוביץ' עם ח"כ איתן כבל, שהעמיד לרשותה את סיעתו בהסתדרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בוחרים יו"ר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים