שתף קטע נבחר

שרון: אסכים להקמת מדינה פלסטינית ב-4 תנאים

בראיון לשבועון הצרפתי "לה פיגרו" פירט שרון את ארבעת תנאיו להכרה במדינה פלסטינית: המדינה תקום בהסכמה בלבד בין הצדדים, יובטחו האינטרסים הביטחוניים של ישראל, המדינה תהיה מפורזת מנשק והפלסטינים יכירו בסיום הסכסוך "באופן בלתי הפיך"

שרון אמר בראיון לשבועון הצרפתי "לה פיגרו" המתפרסם היום (א') כי יסכים להקמתה של מדינה פלסטינית בארבעה תנאים: מהלך כזה יהיה תוצאה של הסכם בין שני הצדדים ולא תהיה הכרזה חד צדדית פלסטינית על מדינה; האינטרסים הביטחוניים של ישראל יובטחו ויישמרו; המדינה הפלסטינית תהיה מפורזת מנשק; המו"מ הכולל יהיה מלווה בהכרה ברורה מהצד הפלסטיני כי מדובר בסיום הסכסוך באופן "בלתי הפיך".
שרון אמר עוד כי "יש לשנות גישה בכל הנוגע להשגת שלום ולנקוט בהליך הדרגתי, שתחילתו השגת הסכם אי לוחמה עם הפלסטינים".
לדבריו, "אם אזכה בראשות הממשלה, לא אסכים לעשות פשרות אלא אם הצד השני יעשה אף הוא פשרות, בניגוד לשמאל אשר, כך מוכיחה ההיסטוריה, נכשל תדיר משום שהוא חושף את כל הקלפים עוד בטרם הוא יושב אל שולחן המו"מ". אמר.
משנשאל כיצד מאופיינים היחסים בינו לבין הערבים, השיב שרון: "אני מכיר היטב את הערבים. מעולם לא השפלתי אותם. הם מכבדים אותי ואני אותם. הם יודעים שניתן לתת בי אמון, שלבי ופי שווים הם, ואני מקיים את את שאני מבטיח. הערבים יודעים היטב כי ישנם קווים אדומים שלעולם לא אחצה, ושלא אקיים מו"מ תחת אש".
הוא הוסיף, "אני מאלה המאמינים שיהודים וערבים יכולים לחיות בדו קיום, ומכל מקום, אין פתרון אחר".
לשאלת לה פיגרו, "הגנרל שרון, אתה מעורר דאגה ואתה יודע זאת", השיב שרון: "תיווכחו ב-6 בפברואר כי אינני מפחיד את כל העולם. אני מדאיג אנשים מסוימים משום שאני נחשב לאדם המחזיק בדעות מוצקות בסביבה שאינה מכבדת דיה את ערכיה. מה שצריך להדאיג הוא הטרור ולא אני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
שרון. מעולם לא השפלתי את הערבים
צילום איי אף פי
מומלצים