שתף קטע נבחר

אבוטבול עתר נגד תנאי מעצרו: "מנסים לשבור את רוחי"

ראש ארגון הפשע, שמרצה 17 שנות מאסר והחל משבוע שעבר חשוד גם ברצח עו"ד יורם חכם, עתר נגד החזקתו בתא "חללית" ללא חלונות ועם ספוגים על הקירות מחשש כי יפגע בעצמו. בעתירה נכתב כי "התא פוגע בזכויות יסוד בסיסיות ואנושיות ונועד להשפיל ולבזות"

 

 

העבריין אסי אבוטבול עתר היום (ב') לבית המשפט נגד תנאי כליאתו. אבוטבול, שמרצה 17 שנות מאסר ונעצר גם בחשד למעורבות ברצח עורך דינו יורם חכם והעבריין משה הדס, הועבר ביום רביעי שעבר לתא "חללית" ללא חלונות ועם ספוגים על הקירות בגלל חשש של השב"ס כי יפגע בעצמו. בעתירה נכתב: "מדובר בתא הפוגע בזכויות יסוד בסיסיות ואנושיות אשר נועד להשפיל את המבקש ולבזותו תוך פגיעה אנושה בזכויות יסוד חוקתיות שנקבעו בחוק המעצרים".

 

עוד נטען בעתירה כי המדינה "מנסה שלא כדין לשבור את רוחו של המבקש ולהביאו להודות באשר לא חטא, בהחזיקה אותו בתנאי מעצר בלתי אנושיים בניגוד לחוק המעצרים – ללא חלון, ללא קבלת טיפול רפואי, מזון ומים, תוך יצירת רושם כאילו הינו מבקש להתאבד".

 

בעתירה נטען כי גם מעצרה של רעייתו של אבוטבול, קארין, בחשד למעורבות ברצח עורך הדין חכם נעשה כדי לשבור את רוחו.

 

נציגת שב"ס בדיון אמרה בתגובה כי "זו לא ערכאה לדון בעתירת אסיר". היא הוסיפה כי "ההחלטה להחזיק את העצור ב'חללית' היא של גורמים רפואיים מקצועיים".

 

אבוטבול בבית המשפט, היום. "תנאי מעצר בלתי אנושיים" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
אבוטבול בבית המשפט, היום. "תנאי מעצר בלתי אנושיים"(צילום: יריב כץ)

אבי כהן, עורך הדין של אבוטבול, בבית המשפט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
אבי כהן, עורך הדין של אבוטבול, בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

ארכיון. אבוטבול עם עו"ד יורם חכם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. אבוטבול עם עו"ד יורם חכם(צילום: מוטי קמחי)

 

האישה קארין נעצרה אתמול בחשד לשיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה בתיק משה הדס. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרה עד יום חמישי. על פי המשטרה, שנתיים לאחר הגשת כתב האישום ברצח הדס הגיעו אליה ממצאים שלפיהם סייעה אבוטבול לבעלה בפרשה. במהלך חקירתה נשאלה אבוטבול אם היא יודעת איפה הוטמנה גופתו.

 

העבריין הנתנייתי הדס נרצח בשנת 2000 וגופתו טרם אותרה. בשבוע שעבר ערכה המשטרה חיפושים אחרי הגופה באזור נתניה, בעקבות ההתפתחות שחלה בפרשת רציחתו של עו"ד יורם חכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
אסי אבוטבול, היום בבית המשפט
צילום: יריב כץ
מומלצים