שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש מועצת שומרון לקבינט: "אישור הבנייה לפלסטינים - מסירת שטחים בתחפושת"
  יוסי דגן טוען כי ההחלטה לאפשר בנייה בשטחי C נעשתה ללא דיון ומשמעותה ויתור בפועל על שטחים. "יש להצביע מחדש על העניין", אמר

   

  ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן (צילום: אלי מנדלבאום)
  ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן(צילום: אלי מנדלבאום)
   

  ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תוקף בחריפות את שרי הקבינט וקורא להם להפוך את החלטתם לאפשר בנייה פלסטינית בשטחי C, הנמצאים בשליטה צבאית ישראלית. לדבריו, מדובר במסירת שטחים שנעשתה במחשכים וללא דיון מינימלי בכנסת. "צריך להיות ישרים עם הציבור ולהצביע מחדש על העניין", אמר דגן.

   

  בשבוע שעבר החליט הקבינט על הבנייה הפלסטינית. מדובר בשטחים ביהודה ושומרון שנמצאים בשליטה צבאית ישראלית, ולטענת דגן לא נעשה דיון מקדים בנושא בממשלה או בכנסת. לטענתו, מדובר למעשה במסירת אחוז אחד מהשטח לידי הפלסטינים. "החלטת הקבינט התקבלה במחשכים בלי דיון מינימלי בכנסת או לפחות בממשלה", כתב בפנייתו לשרי הקבינט. "בפועל למעשה זה לוותר על זכויות הבנייה ומסירת שטחים בתחפושת. ממשלות השמאל היו עושות את זה בגלוי".

   

  דגן טוען כי המציאות החדשה בשטח מחייבת הצבעה מחדש. לדבריו, בימים שבהם נשיא ארה"ב לא כינה את ההתיישבות "מכשול לשלום" המהלך של הקבינט הוא נתינת שטחים בהתנדבות. "יש פה דבר חמור מאוד בעידן כזה. נשיא ארה"ב עוד יגנה בנייה בהתיישבות ביהודה ושומרון, אבל לראשונה בהיסטוריה יש נשיא אמריקני שמעמיד במקום את אבו מאזן ונמנע מלדבר על שתי מדינות", כתב דגן. "לבוא בהתנדבות ולתת דה-פקטו שטחים שבכל הסדר מדיני יישארו בידי ישראל זה דבר מיותר".

   

  דגן פנה גם לשרים שאינם חברים בקבינט ולח"כים, ואף הם הביעו מורת רוח מהמהלך. סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה כי "יש על הפרק דרישות למחירים מדיניים בשטחי C ועלינו להתנגד לכל שינוי והעברת שטח לפלסטינים בשטח זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ראש מועצת שומרון לקבינט: "אישור הבנייה לפלסטינים - מסירת שטחים בתחפושת""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים