שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

שר פוטר אחרי 3 ימים בתפקיד: "עבריין שמעולם לא עבד"

שר התיירות הצעיר של אלג'יריה פוטר מתפקידו זמן קצר לאחר מינויו לאחר שנחשף שהוא חסר מקצוע ונידון לעונשי מאסר שונים בגין סחיטה ואיומים

אחרי מבוכה אחת בחר להימנע ממבוכה נוספת ופיטר מיד את שר התיירות. נשיא אלג'יריה בוטפליקה (צילום: AP) (צילום: AP)
אחרי מבוכה אחת בחר להימנע ממבוכה נוספת ופיטר מיד את שר התיירות. נשיא אלג'יריה בוטפליקה(צילום: AP)

 

עבר לכולם מתחת לרדאר: לפני כמה ימים הכריז נשיא אלג'יריה החולה, עבד אל-עזיז בוטפליקה, על הקמת הממשלה החדשה אחרי שמפלגת השלטון בראשותו, FLN, זכתה בבחירות לפרלמנט. עבד אל-מג'יד תבון, שר השיכון לשעבר, נבחר לעמוד בראשות הממשלה שמורכבת מ-27 שרים. אחד מהם הוא מסעוד בן עקון, שמונה לשר התיירות והתעשייה.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

אלא ששלשום (יום א'), בלי הודעה מוקדמת, הודיעה לשכת הנשיאות על הדחתו של שר התיירות ולא נימקה את צעדה. עקון נמנה על התנועה העממית האלג'יראית, מפלגה ליברלית שזכתה ב-13 מושבים בפרלמנט בבחירות האחרונות.

 

מונה לשר בגיל צעיר במונחים מקומיים. עקון ()
מונה לשר בגיל צעיר במונחים מקומיים. עקון

מינויו של הפוליטיקאי האלמוני עורר תהיות בתקשורת האלג'יראית שניסתה להתחקות אחר קורות חייו של השר בן ה-38 - גיל צעיר מאוד במונחים מקומיים. הנבירה בעברו של עקון הדהימה את האלג'יראים - האיש חסר מקצוע ולא עבד מעולם בשום מקום. באתר האינטרנט של הערוץ והעיתון "א-נהאר" נטען שעקון היה פעיל פוליטית באוניברסיטאה בבירה אלג'יר והתגורר במגורי הבנות, אך נראה שמה שיותר הטריד את האלג'יראים הוא הדיווח בעיתון שלפיו מדובר באדם שקיבל כמה עונשי מאסר - אחד מהם למשך שש שנים - בגין איומים וסחיטה.

 

לשכת הנשיאות באלג'יריה הבינה מיד את הבעיה הגדולה במינויו של שר התיירות הצעיר ובחרה לסיים מיד את הפרשה ואת תפקידו בממשלה כעבור שלושה ימים בלבד. 

 

גורמים שהתראיינו לכלי התקשורת האלג'יראי "א-נהאר" אמרו שהשערורייה של מינוי אדם עם עבר פלילי וחסר כל הכשרה מקצועית לא הייתה מתרחשת אם מנגנוני הביטחון היו רשאים לבדוק את עברו - כפי שנעשה בעבר. ייתכן שבעקבות הסערה הציבורית הנוכחית יחזרו הרשויות במדינה הצפון אפריקנית לבצע תחקירים ביטחוניים למועמדים למשרות בכירות בממשל. הגורמים שהתראיין לכלי התקשורת טענו גם שגורמים בעלי השפעה במחוז באתנה, שאליו משתייך השר המפוטר, עומדים מאחורי הסתרת גיליון ההרשעות שלו. גם מפלגתו הואשמה באחריות לפארסה הגדולה.


פורסם לראשונה 29/05/2017 22:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסתיר את גליון ההרשעות שלו. שר התיירות המפוטר עקון
מומלצים