שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעתה של עדנה קנטי נגד האח הגדול נדחתה: דרשה 2 מיליון - תקבל 30 אלף
  בית המשפט דחה את תביעתה של עדנה קנטי, משתתפת לשעבר בתוכנית הריאליטי, בגין כליאת שווא ופגיעה בפרטיות. "אם טענתה הייתה אמיתית הייתה מסרבת לחזור אל בית האח הגדול", כתב השופט ותיאר זאת כהתנהלות של משתתף ריאליטי המנסה למשוך תשומת לב. רק טענותיה בדבר לשון הרע מצד סער שיינפיין התקבלו - ובגינן תפוצה ב-30 אלף שקלים
  ארבע שנים אחרי שטענה לכליאת שווא בבית האח הגדול - בית המשפט דחה את תביעתה של עדנה קנטי, משתתפת לשעבר בתוכנית הריאליטי. עם זאת, אביים ברקאי, שופט בית המשפט השלום בתל אביב, חייב את מפיקת התוכנית קופרמן והזכיינית קשת בתשלום פיצויים של 30 אלף שקל בלבד כיוון ששידרו את אמירותיו של המתמודד סער שינפיין שלפיהן קנטי "מרביצה לחיילי צה"ל וקוראת להם נאצים" והיא "מכחישת שואה".

   

  תבעה שני מיליון, תפוצה ב-30 אלף ()
  תבעה שני מיליון, תפוצה ב-30 אלף
   

  רוב טענותיה של קנטי, שתבעה שני מיליון שקלים מהפקת התוכנית ומזכיינית הטלוויזיה, נדחו. בין היתר טענה קנטי בתביעה, שנחשפה על ידי רז שכניק ב"ידיעות אחרונות", כי נכלאה כליאת שווא בבית האח הגדול והוסיפה כי רצתה לברוח כשניסתה לטפס על גדר הבית. "אין להתעלם מהעובדה שהמתחם הסגור תועד באופן שכל הצופים ברחבי הארץ ואף מעבר לה יכולים היו לראות כל סימן מצוקה וכל כליאה של התובעת בניגוד לרצונה", כתב השופט ברקאי בפסק דינו שניתן אתמול (ג'), "התובעת יכולה הייתה, לו נכלאה בניגוד לרצונה לפנות ישירות לבני משפחתה וזאת במקום פעולת 'הבריחה' המדומה לה היא טוענת".

   

  השופט ברקאי הוסיף כי ניסיון בריחתה של קנטי מבית האח הגדול בעזרת טיפוס על החומה היה חסר סיכוי מלכתחילה ויש להתייחס אליו כאל "ניסיונות המתאימים להתנהלות משתתף בתוכנית ריאליטי המבקש לתפוס תשומת לב". השופט ציין כי אילו כליאת השווא שטענה לה קנטי הייתה אמיתית, היא הייתה מסרבת לחזור לבית האח הגדול אחרי שיצאה ממנו לבדיקה רפואית, ובנוסף הייתה מספרת עליה בתוכניות הטלוויזיה השונות שהתארחה בהן אחרי יציאתה מהבית, אולם לא עשתה כן.

   

  עורך התוכנית "האח הגדול", יורם זק (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  עורך התוכנית "האח הגדול", יורם זק(צילום: ענת מוסברג)

  גם טענותיה של קנטי לפגיעה בפרטיות נדחו על ידי השופט ברקאי. במהלך עונתה השנייה של תוכנית הריאליטי שבה השתתפה קנטי, התברר כי היא סובלת מגידול בראשה, ובהמשך התברר כי מדובר בגידול שפיר. קנטי טענה כי עצם הפרסום בתוכנית על מצבה הרפואי פגע בפרטיותה. "לאחר שקנטי יצאה מהמתחם הסגור ולאחר שכבר שבה אל ביתה", נכתב בפסק הדין, "הגיעה לאולפני צילום שם צולמה באופן מיוחד שהוקרן לאחר מכן כהולגרמה. במהלך הצילומים סיפרה התובעת במו פיה אודות מצבה הרפואי, תוך שהיא יודעת שסרטון ההולגרמה יוצג למשתתפים הנמצאים במתחם הסגור". השופט הוסיף כי קנטי דיברה מתוך רצונה ובידיעה שהצילום המדובר ישודר בטלוויזיה, וציין כי קנטי כתבה על מצבה הרפואי בספרה שיצא לאור, ולכן שלל את טענתה לפגיעה בפרטיותה.

   

  צפו: הריסת בית האח הגדול עם סיום העונה האחרונה

  צפו: הריסת בית האח הגדול עם סיום העונה האחרונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ניצחון קטן שקנטי יכולה לרשום לעצמה בהליך המשפטי הוא הפיצויים שתקבל מקשת ומקופרמן הפקות, שיוצגו על ידי עורכי הדין מוטי ארד ונועה מונרוב - 30 אלף שקלים - בשל טענותיה ללשון הרע מצידו של המתמודד סער שינפיין. השופט קבע כי כאשר קנטי הואשמה בכך שהיא מכה חיילים ומכנה אותם בביטוי הקשה "נאצים", ואף מכחישה שואה, "יש בכך כדי לפגוע בשמה הטוב, להוציאה מכלל העם, ולבזותה", השופט התייחס לא רק לעצם שידור האמירות בתוכנית אלא גם בפרומואים ששודרו על מנת לקדם את התוכנית. "לא הוכח שאמרה את האמירות אשר הטיחו בפניה שאמרה", קבע השופט. השופט ברקאי התייחס גם לחוזה שעליו חתמה קנטי עם כניסתה לבית האח הגדול ואמר כי סעיף שמונע תביעה בגין פגיעה נזיקית בתוכנית - ניתן לבטל אותו.

   

  לסיכום אמר השופט ברקאי כי דחה "כ- 99 אחוז מסכום התביעה ותוצאת פסק הדין עומדת על פחות מחצי אחוז מהסכומים המופיעים בתביעה".

   

  בתגובה מסרה קנטי: "טרם קיבלתי את פסק הדין, כשאקבל אגיב בהתאם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תביעתה של עדנה קנטי נגד האח הגדול נדחתה: דרשה 2 מיליון - תקבל 30 אלף"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים