שתף קטע נבחר

המשטרה זימנה את גופשטיין לפני נאום ריבלין. האזינו

ערב נאומו של נשיא המדינה ראובן ריבלין במסגרת חגיגות היובל לשחרור חברון-קריית ארבע, זימנה המשטרה את פעיל הימין הקיצוני בנצי גופשטיין והזהירה: "שלא תעשה דברים שאולי יתפרשו כעבירה ואל תגרום לפרובוקציות". ריבלין הדגיש: "אחרי 50 שנה על המדינה לקדם את איכות החיים של התושבים. ברור שבכל הסכם ימשיכו יהודים וגם ערבים לחיות כאן"

 

 

משטרת מחוז ש"י זימנה הערב (יום ה') את פעיל הימין הקיצוני בנצי גופשטיין לתחנת ביתר עילית לקראת נאומו של נשיא המדינה ראובן ריבלין בחברון. בשיחה עם קצין משטרה שהגיעה לידי ynet, הוזהר גופשטיין: "תיזהר לא לעשות פרובוקציות".  

בנצי גופשטיין (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בנצי גופשטיין(צילום: EPA)
  

ריבלין נאם באירוע תחת הכותרת "חגיגות היובל לשחרור חברון-קריית ארבע". לאירוע הגיעו אלפי משתתפים ובהם תושבים של קריית ארבע וחברון. הוא סיפר כיצד כחייל "מצאתי את עצמי במערת המכפלה לבוש מדים מאובקים עם נעליים שלא חלצתי כבר מספר ימים ומאזין לקול שופר הנתקע בפיו של הרב גורן. השופר של הרב גורן היה כמו השופר שעליו חלמו אבותיי ואבות אבותיי". לדבריו, "היום חשוב להזכיר לכולם, כי היישוב היהודי בחברון קדם מאות שנים להקמתה של מדינת ישראל והוא נגדע ביד אכזרית. את קריית ארבע הקים יגאל אלון, איש תנועת העבודה. התורם הראשון לישיבת חברון היה דוד בן גוריון ובין המגינים על היישוב בתקשורת בזמנו היה עיתון עיתון הארץ. חברון איננה ולא הייתה ולא תהיה מכשול לשלום".

 

ריבלין ציין כי העיר "היא מבחן ליכולתינו לחיות יחד זה לצד זה. אחרי 50 שנה על המדינה לעשות מאמץ לקדם את איכות חיי התושבים בכל האזור. אינני יודע אם יהיה אי פעם הסכם מדיני, ואם יהיה - מה יהיה טיבו. אבל ברור ברור לחלוטין שבכל הסכם ימשיכו יהודים וגם ערבים לחיות כאן. ועל כן לכולנו יש עניין לדאוג לשגשוג ולצמיחה של חברון וקריית ארבע, הלא היא חברון!".

 

"לא לגרום לפרובוקציות"

גופשטיין עצמו מתגורר בקריית ארבע. בהקלטה נשמע קצין משטרה בשם יוני מזהיר את גופשטיין: "שלום בנצי. רציתי להגיד לך כמה דברים. אתה יודע שהיום בערב יש את המסיבה של קריית ארבע. רציתי לבקש ממך שלא תעשה דברים שאולי בעתיד יתפרשו כעבירה. לא לגרום לפרובוקציות ולהיות זהיר בדברים האלה, בסדר?".

 

כעבור זמן קצר קיבל גופשטיין טלפון נוסף שבו התבקש להתייצב בתחנת המשטרה בביתר עילית. גופשטיין טוען כי משטרת ישראל "ממשיכה במסורת של ההשתקה. הם לא מוכנים לקבל הפגנה לגיטימית". עורך דינו איתמר בן גביר מסר בתגובה כי "המשטרה חוצה קו אדום נוסף. בימים שבהם מדברים על סתימת פיות ומניעת מחאות מול בתים פרטיים, עולה המשטרה שלב ומבקשת למנוע ביקורת כלפי הנשיא בהופעה ציבורית".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי היא "פועלת בכל מקום וזמן שבהם יש כוונה וחשד להפר את הסדר ולגרום לפרובוקציות, וכך פעלה במקרה זה. משטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים שברשותה למנוע ולסכל הפרות סדר ופרופובוקציות ותנקוט יד קשה ונחושה נגד כל מי שאלו כוונותיו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים