שתף קטע נבחר

מסתמן הסדר טיעון בפרשת "לה פמיליה": חבלה מחמירה במקום ניסיון רצח

מסתמן כי הנאשם המרכזי בפרשה, עומר גולן, יודה בגרימת חבלה בכוונה מחמירה בלבד - לאחר שהואשם בניסיון רצח אוהד הפועל תל אביב באמצעות חבטת פטיש בראשו. השופט יכריע אם לקבל את הסדרי הטיעון שייחתמו כנראה גם עם נאשמים נוספים

 

תחמושת שנמצאה אצל חברי הארגון  (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ) (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)
תחמושת שנמצאה אצל חברי הארגון (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)

 

רגע לפני עדות עד המדינה מסתמנים כמה הסדרי טיעון בפרשת "לה פמיליה" ביניהם עם הנאשם המרכזי, עומר גולן, שיודה בגרימת חבלה בכוונה מחמירה בלבד. כך נודע ל-ynet. גולן הואשם בניסיון רצח אוהד הפועל לאחר שחבט בפטיש בראשו. בין הצדדים אין הסכמה על עונשים, והשופט, אם יחליט לקבל את הסדרי הטיעון, יקבע אותם. בנוסף מסתמנים הסדרים עם נאשמים נוספים בפרשה. 

 

למרות ההסדר המקל עם פעילי "לה פמיליה", העונש בסעיף עשוי להגיע עד 20 שנה. באוגוסט 2016 הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתבי אישום נגד 19 אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים. הם הואשמו בעבירות אלימות, עבירות נשק ועבירות נוספות.

 

כתבי האישום מתארים כיצד כבר בעשור הקודם, החליטו חבורת אוהדים מתוך אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים להקים את "ארגון לה פמיליה" שמטרתו על פי הפרקליטות לזרוע ונדליזם ואלימות, מתוך אידאולוגיה אנרכיסטית וגזענית המבוססת על שנאת ערבים במגרשי הכדורגל, באירועי ספורט שונים ותקיפת אוהדי קבוצות כדורגל יריבות. מנהיגי הארגון ואנשי הביצוע כינו עצמם "הקומץ", ופעלו בשורה של עבירות אלימות חמורות כלפי אוהדי קבוצות הספורט היריבות, עבירות בנשק, היזק לרכוש ועבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט.

מעצרים של חברי "לה פמיליה" בשנה שעברה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מעצרים של חברי "לה פמיליה" בשנה שעברה(צילום: אביהו שפירא)
 

בין שלל מקרי האלימות תואר מקרה אלימות חמור במיוחד - ניסיון רצח של אוהד הפועל תל אביב שנגמר בפציעתו הקשה. לפי המתואר בכתב האישום המקורי בין הנאשם עומר גולן לאוהד הפועל תל אביב המכונה "ג'ק" פרצה קטטה לאחר שגולן סבר שהאוהד מחק כתובות גרפיטי של ארגון האוהדים שהנאשם עצמו צייר.

 

בעקבות המקרה הזה, גולן וחבריו החליטו לארוב לאוהדי הפועל תל אביב סמוך לאצטדיון בלומפילד. גולן הביא עמו "פטיש תופסנים" מברזל ואמר לאחד מחבריו: "אני מתכוון להרוג את ג'ק היום". קבוצת האוהדים של בית"ר נתקלה באוהדי הפועל והחלו לתקוף אותם. גולן, כך לפי כתב האישום, לקח את הפטיש וחבט בראשו של אוהד הפועל תל אבי. האוהד נפצע קשה וגולן ברח.

 

עד מדינה שהיה בשר מבשרו של הארגון הוא שהפליל את חבריו. בין היתר חילץ מגולן הודאה בעל פה שתיעד גם בווידאו. עד המדינה מסר עדות לגבי כמה נאשמים והיה אמור לעלות להעיד בשבוע הבא שוב נגד בין היתר הנאשם המרכזי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ
התחמורת שאותרה אצל האוהדים
צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ
מומלצים