שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  על רקע פסילת ההצגה על האסירים הפלסטינים: מנהל פסטיבל עכו התפטר

  לאחר החלטת עיריית עכו להסיר מפסטיבל עכו את ההצגה "אסירי הכיבוש" שכתבה עינת ויצמן, הודיע מנהלו האמנותי של הפסטיבל, אבי גיבסון בר-אל על התפטרותו

  אבי גיבסון בר-אל, המנהל האמנותי של פסטיבל עכו, התפטר היום (א') מתפקידו, זאת כשברקע החלטת עיריית עכו להסיר את ההצגה "אסירי הכיבוש" שכתבה עינת ויצמן, שמשתתפת בפסטיבל.

   

  בשבוע שעבר אישרה ועדת ההיגוי, בראשות ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, את ההחלטה החריגה על פסילת ההצגה שכתבה ויצמן, המבוססת על מכתבים וסיפורים של אסירים פלסטינים. ההחלטה עוררה זעם בקרב יוצרים ושחקנים בפסטיבל, ששיגרו מכתב לראש העירייה ולהפקת הפסטיבל, בו הביעו "דאגה אמיתית לחופש היצירה והתנגדות לכל צורה של צנזורה", והפצירו בהם להחזיר את ההפקה של ויצמן לפסטיבל.

   

  היוצרים אף כתבו כי לא יוכלו להשתתף בפסטיבל אם לא תשתנה ההחלטה. בין החותמים על המכתב: רן בכור, יהושע סובול ואלון טיראן.

   

  המנכ"ל התפטר כשברקע פסילת ההצגה של ויצמן (צילום: מוריאל פיסלזון) (צילום: מוריאל פיסלזון)
  המנכ"ל התפטר כשברקע פסילת ההצגה של ויצמן(צילום: מוריאל פיסלזון)

  ממארגני פסטיבל עכו נמסר: "החלטתו של המנהל האמנותי אבי גיבסון להתפטר אחרי שקיבל שכר במשך שישה חודשים הינה חסרת אחריות ומעידה על הבנה לקויה של תפקידו וחוסר מקצועיות משווע. גיבסון פגע באופן קשה בתקנון הפסטיבל אותו הכיר היטב, ובחוזה עליו חתם. בתחילה קיבל את עמדות ועדת ההיגוי, אך כשל בעמידה מול הלחצים שהופעלו עליו. פעולותיו בוצעו בניגוד להחלטות ועדת ההיגוי, מתוך רצון לשרת גורמים רדיקליים ופרובוקטיביים.

   

  "החלטותיו של גיבסון כי שנה אחר שנה יהיה עיסוק מרכזי בטרוריסטים עם דם על ידיהם, מעידה על קיבעון וחוסר יכולת לגוון. ההתעקשות לבחור שנה אחר שנה את אותה היוצרת באותו הנושא צריכה להדליק נורה אדומה לכל מי שפלורליזם בכלל ורבגוניות תרבותית בפרט חשובים לו. לאף גורם אין מונופול ובעלות על חופש הביטוי והפלורליזם.

   

  "הנהלת הפסטיבל תבחר בימים הקרובים את המנהל האמנותי החדש שיבחר מתוך המחזות הרבים והמגוונים שהוגשו. עיריית עכו תמשיך להוות דוגמה ומופת לתיאטרון ולדו קיום".

   

  מעיריית עכו לא נמסרה תגובה. אבי גיבסון בר-אל סירב להגיב לידיעה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוריאל פישנזון
  עינת ויצמן
  צילום: מוריאל פישנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים