שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב בלונדון: פאב "הארי פוטר"

  הנרות ירחפו באוויר, התמונות על הקירות יזוזו, וברזי הבירה ימלאו את הכוסיות באופן אוטומטי: בקרוב ייפתח בלונדון "פאב הקוסמים" בהשראת ספרי "הארי פוטר" וספרי פנטזיה נוספים. יזם הפרויקט: "זה יהיה מקום שבו אוהדים בגיל שתייה יוכלו לבקר, ללגום כוס בירה ולשוחח באופן חנוני על מה שהם אוהבים"

  מאמינים בקסמים? במרס 2018 ייפתח בלונדון "פאב הקוסמים", שיפעל בשם The Cauldron Wizarding Pub and Inn ("הקדירה – פאב ופונדק לקוסמים", בתרגום חופשי). היזם מת'יו קורטלנד ישיק קמפיין מימון המונים לגיוס כספים בדיוק ב-26 ביוני, יום השנה ה-20 לפרסום "הארי פוטר ואבן החכמים", והוא יימשך עד ה-31 ביולי, יום ההולדת הבדיוני של הארי פוטר.


  בין הגימיקים הרבים לפאב הפנטזיה נמצאים מטות קסמים הרגישים למגע ומפעילים את ברזי הבירה או מעמעמים את האורות (בזמן דייט רומנטי), לצד טכנולוגיה מתקדמת נוספת סביב הפאב, וזאת במטרה ליצור "עולם קסום ואדיר בתוך פאב שנראה מבחוץ די מרופט", כך לדברי קורטלנד.

  תבוא להוריד צ'ייסר? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  תבוא להוריד צ'ייסר?(צילום: רויטרס)
   

  המצאות נוספות במקום כוללות טכנולוגיות של מילוי אוטומטי של כוסות הבירה, נרות שעפים באוויר באמצעות שדה מגנטי, וכן תמונות מונפשות הנעות על הקירות ומזכירות את התמונות ברחבי בית הספר הוגוורטס.

  משקה מסדרת הארי פוטר ( )
  משקה מסדרת הארי פוטר
   

  לצד כל זה יוגש תפריט בהשראת סוגת הפנטזיה הרחבה יותר, כלומר, תפריט שיכלול גם מנות מספרים של ג'ון רונלד רעואל טולקין ("ההוביט", "שר הטבעות") ושל קלייב סטייפלס לואיס ("דברי ימי נרניה").

   

  "נגיש קוקטיילים מדעיים מרהיבים, שנראים כמו שיקויים המתוארים בספרי פנטזיה", מספר קורטלנד, "לברמן שלנו תהיה משימה: להשתמש באלמנטים הקסומים שבפאב ולרקוח משקאות שילכדו את דמיון הלקוחות. זה שילוב של מיקסולוגיה, מדע וטכנולוגיה".

  תרשים הפאב של הארי פוטר בלונדון ()
  תרשים הפאב של הארי פוטר בלונדון
  עם זאת, למרות ההשלכות הקסומות לעולמו של הארי פוטר, הפאב "לא יתייחס באופן ישיר או ישתמש במותגי 'הארי פוטר', 'שר הטבעות', או 'נרניה'", עקב סימני מסחר מוגבלים, כך מסר קורטלנד למגזין "ביזנס אינסיידר".

   

  כך זה יהיה:

   

  קורטלנד מתכוון לגייס כ-1,800,000 שקלים (389,200 פאונד), ובהנחה שיצליח לגייס את מלוא הסכום יצרף להרפתקה מעריצים מושבעים וירתום אותם לסיעור מוחות של רעיונות לעיצוב הפאב (למשל, שימוש ב"שרביטי קסם" כמפתחות לחדרי הפונדק).

   

  תוכניות נוספות כוללות ביקור של תלמידים מבתי ספר ותוכנית תרומת ספרים, שתעודד אנשים להביא לפאב עותק של ספר הילדות האהוב עליהם ולתרום אותו לכיתות נזקקות באמצעות "עמותת הארי פוטר".

  עדיין לא בגיל החוקי לשתיית אלכוהול ()
  עדיין לא בגיל החוקי לשתיית אלכוהול

  "פאב הקוסמים יהיה המקום שבו אנו נשתמש בטכנולוגיה כדי להביא למציאות את הקסם שקראתם עליו בספרי פנטזיה", אומר קורטלנד. "דור של אנשים גדל על קריאת ספרי הקסמים, ועכשיו יש לנו הזדמנות להביא חלק קטן מזה לעולם. אנחנו יוצרים חלל שמותח את הקו בין עולם הקוסמות לבין המציאות. זה יהיה מקום שבו אוהדים בגיל שתייה יוכלו לבקר, ללגום כוסית בירה ולשוחח באופן חנוני על מה שהם אוהבים. אתם מאמינים בקסמים? תמכו בפרוייקט זה".

   

  דרך אגב, אלו שיתמכו במיזם ויתרמו ייהנו מתמריצים כדוגמת מדבקות למחשב הנייד, כוסות בירה מעוצבות, סימניות לספרים, תמונה מונפשת של עצמם על קירות הפאב, וגם תמריצי "פרימיום", כמו קוקטייל "קסמים" שירקחו בעצמם וגם השכרת שטח הפאב לערב אחד. מיקומו המדויק של הפאב טרם נחשף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הארי פוטר - ועכשיו גירסת הפאב
  מומלצים