שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסר ישראלי לשגריר הטורקי שאירח את ראאד סלאח
  ישראל העבירה מסר חריף לשגריר טורקיה בישראל לאחר שאירח בביתו לארוחת סיום צום הרמדאן את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית ראאד סלאח. ביקורת במשרד החוץ נגד סרטון שהפיצה הטלוויזיה הטורקית הממלכתית על הסכסוך הישראלי-פלסטיני

   

  סרטון תעמולה בערוץ הטורקי    (צילום: TRT World)

  סרטון תעמולה בערוץ הטורקי    (צילום: TRT World)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ישראל העבירה לאחרונה מסר חריף לשגריר טורקיה בישראל, כמאל אוקם, בשל העובדה שלפני שבוע אירח בביתו לארוחת "איפטאר" לסיום צום הרמדאן את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, השייח ראאד סלאח. סלאח ידוע בעמדותיו השוללות את הלגיטימיות של מדינת ישראל ואת זכויותיה בהר הבית, ואף נידון למאסר על עבירות של התפרעות והסתה לאלימות וגזענות. עוד הוא נחשב בישראל כגורם המרכזי שמלבה את האש בהר הבית ואחראי ללא מעט פרובוקציות על ההר.

   

  השגריר אוקם העלה לחשבון הטוויטר של שגרירות טורקיה בישראל תמונה שבה הוא נראה עם קבוצה של מנהיגים ערבים ומוסלמים, שאותם אירח בביתו לארוחת איפטאר. במשרד החוץ נדהמו לראות בתמונה, לצדו של אוקם, את השייח ראאד סלאח. גורמים מדיניים מעריכים כי ההחלטה לזמן את סלאח הגיעה מאנקרה, ולא כיוזמה פרטית של השגריר.

  "מסרים של כעס". ראאד סלאח אצל שגריר טורקיה ()
  "מסרים של כעס". ראאד סלאח אצל שגריר טורקיה

  הזמנתו לבית השגריר מגיעה בעיתוי מאוד בעייתי - כחודש לאחר דבריו של נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, כי "כל יום שירושלים תחת כיבוש זה עלבון עבורנו. מדוע רק 26 אלף טורקים מבקרים באל-אקצה? אני יוצא כאן בקריאה לעלות לרגל. אני קורא להגביר את הקצב ולשלוח מאות אלפי מוסלמים תומכי הפלסטינים". במשרד החוץ הוחלט שלא להעביר ביקורת רשמית לשגריר הטורקי ולהסתפק ב"העברת מסרים של כעס".

   

  השגריר הטורקי דחה את הביקורת בצד הישראלי על אירוחו של סלאח, וטען שמדובר בפגישה שגרתית שמקבילה לארוחת ערב שבת יהודית. "הכוונה הייתה לשלוח מסר של שלום ואחווה לכל העמים. שלחנו הזמנה לשורה של מנהיגים מוסלמים לרגל האיפטאר, והשייח סלאח נענה להזמנה".

  בישראל לא קונים את ההסבר התמים של השגריר, וחוששים שמדובר בקו חדש מצדה של אנקרה שנועד לחמם את הקשרים עם התנועה האיסלאמית והחמאס. כך גם רואים בישראל סרטון שהפיץ השירות הבינלאומי של הטלוויזיה הטורקית הממלכתית TRT שנשלטת על ידי ארדואן.

   

  הסרטון מציג באנגלית את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ולדברי משרד החוץ מאמץ את הנרטיב הפלסטיני-חמאסי ומציג את ישראל כצד הרע בסכסוך, כצד התוקפן, הכובש והקולוניאליסטי. לדבריהם, הסרטון אף נותן לגיטימציה לשימוש בטרור נגד הכיבוש.

   

  דובר משרד החוץ הישראלי עמנואל נחשון החליט שלא לעבור בשתיקה על הדברים, וצייץ תגובה חריפה לסרטון: "השירות הבינלאומי של TRT בשירות התעמולה השקרית של הפלסטינים. לא באמת עיתונאות".


  פורסם לראשונה 08/06/2017 22:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים