שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המורה שנחשד בפדופיליה הוציא תעודת יושר חודשים לאחר תחילת העסקתו
  שאול שמאי החל בעבודתו בבית הספר לפני כשנה, אך רק בתחילת שנת הלימודים הנוכחית הוציא תעודה. מנהלת בית הספר דחתה טענות שהיה חשד או מידע מוקדם בגין מעשיו: "שמועות זדוניות"

  שאול שמאי, המורה שנחשד בפדופיליה, עבד במשך כמה חודשים ללא תעודת יושר מהמשטרה, כך נודע היום (ה') ל-ynet. שמאי החל לעבוד בבית הספר בצפון תל-אביב בשנה שעברה, אך רק בתחילת שנת הלימודים הנוכחית הוא ניגש למשטרה והוציא תעודת יושר.

  בתמונה: המורה שאול שמאי התחפש בפורים לאסיר
  בתמונה: המורה שאול שמאי התחפש בפורים לאסיר
   

  ועד ההורים של בית הספר הפיץ אמש הודעה להורים שבה דיווח על השיחות שערך עם ההנהלה. על פי הוועד, הצוות החינוכי אמר לתלמידים כי שמאי נמצא במעצר וכי "לעולם לא יחזור לבית הספר".

   

  הוועד הוסיף כי המנהלת פירטה על התרחשות האירועים מרגע קבלת הפנייה הראשונית ועד לטיפול הפרטני בילדים. הם הוסיפו כי לבית הספר הובאו מנהל השירות הפסיכולוגי וכן פסיכולוגים מומחים ממשרד החינוך במטרה לתת מענה והרגשת ביטחון לתלמידים.

  בית הספר שבו לימד שמאי. הצוות אמר שהוא לעולם לא יחזור (צילום: צביקה טישלר)
  בית הספר שבו לימד שמאי. הצוות אמר שהוא לעולם לא יחזור(צילום: צביקה טישלר)
   

  בשיחה עם הוועד דחתה המנהלת את הטענות כי היה חשד או מידע קודם בגין מעשיו של המורה שחשוד בפדופיליה ואמרה כי מדובר ב"שמועות זדוניות".

   

  היום הותרו לפרסום פרטיו של המורה שחשוד בביצוע עבירות מין בתלמידות כיתה ב' בבית הספר בתל אביב. שאול שמאי, תושב ראשון לציון בן 49, החל לעבוד בבית הספר בשנה שעברה. לפני כן הוא לימד באופן פרטי תלמידים בביתם.

   

  כמורה מחליף אין לו תעודת הוראה והוא לא מוכר כמורה. במסגרת קליטתו בבית הספר התבקש שמאי להמציא מהמשטרה תעודת יושר שמעידה שלא ביצע עבירות מין, ורק ב-5 בינואר 2017 הוא העביר אותה למנהלת. הוא עבד במשך חודשים בבית הספר מבלי שקיבל תעודת יושר.

   

  כפי שנחשף ב-ynet, המשטרה הנפיקה לשמאי תעודת יושר אף שהואשם לפני כן בעבירות מין בנערה. החוק, יש לציין, מחייב מועסקים במוסדות חינוך להמציא תעודת יושר המאשרת בין השאר שאין מדובר בעברייני מין. כתב האישום בפרשה זו הוגש נגדו כבר בפברואר 2016, אולם מאחר שההליך עדיין התנהל, בינואר 2017 הצליח המורה להוציא תעודת יושר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המורה שנחשד בפדופיליה הוציא תעודת יושר חודשים לאחר תחילת העסקתו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים