שתף קטע נבחר

משפחות הצעירים שנמצאו מתים במלון באילת עתרו לבג"ץ נגד נתיחת הגופות

בג"ץ ידון הבוקר בעתירה שהגיש ארגון זק"א בשם משפחותיהם של ברוך אינדיג ואודליה בכר שנמצאו ללא רוח חיים במלון "הרודס" באילת

 

ברוך אינדיג ואודליה בכר ()
ברוך אינדיג ואודליה בכר

 

משפחותיהן של ברוך אינדיג ואודליה בכר,שנמצאו ללא רוח חיים במלון "הרודס" באילת, עתרו אתמול (שני) לבג"ץ באמצעות המחלקה המשפטית בזק"א נגד נתיחת גופות יקיריהן. בית משפט השלום באילת קיבל את בקשת המשטרה לנתח את גופותיהם במטרה לגלות את סיבת המוות של השניים, כיוון שטרם נקבע אם מדובר בהתאבדות כפולה או ברצח והתאבדות.

 

עו"ד דרור שוסהיים שמייצג את המשפחות מסר כי בעקבות העתירה נקבע דיון לאמש, אך הפרקליטות סירבה לקיים אותו בגלל שהמשטרה טרם שלחה את הגופות לבדיקה ולא התקבלה חוות דעת של פתולוג. הדיון נקבע מחדש להיום, ויתקיים ב-8:30 בירושלים.

 

בפרקליטות טוענים מנגד כי המשפחות הן אלו שביקשו לדחות את הדיון להיום, והסכימו לערוך בדיקה חיצונית לשני הצעירים, שכוללת בדיקת רעלים ו-CT, אך לא לנתיחת גופותיהם. גורמים בפרקליטות הדגישו כי הדיון נדחה בכל מקרה מהסיבה שהגופות טרם הגיעו למכון לרפואה משפטית. בדיון הבוקר תגבש המדינה את עמדתה ותחליט אם ניתן להסתמך על תוצאות הבדיקה החיצונית.

 

אינדיג ובכר, צעירים בשנות העשרים לחייהם, נמצאו שלשום מחוסרי הכרה בחדרם. ניידות של מד"א, זק"א והמשטרה הוזעקו למקום ונאלצו לקבוע את מותם. חוקרי המשטרה מצאו סמוך לגופות מכתב התאבדות, אך טרם קבעו את הרקע למקרה. מהמשטרה נמסר: "מי בדיוק כתב את המכתב והאם מה שכתוב נכון, אלה דברים שצריכים להיבדק".

 

אינדיג, בן למשפחה חרדית ממודיעין עילית, שירת בגלי צה"ל ולאחר שחרורו יצא בשאלה אך נשאר בקשר עם משפחתו. בכר, שגם הגיעה ממשפחה דתית, עבדה בשנים האחרונות בבית החולים שערי צדק בירושלים.

 

רק בסוף השבוע האחרון עדכנו בני הזוג את חבריהם בפייסבוק כי הם במערכת יחסים. הברכות בתגובות הפכו להודעות מלאות צער וכאב. "תהיה נשמתכם צרורה בצרור החיים, כל כך יפים וכל כך חבל, עולם אכזר", כתב אחד החברים. חברה נוספת כתבה: "למה שזוג כזה מהמם יתאבדו? או יהרגו אחד את השניה? כואב הלב, שלא נדע".


פורסם לראשונה 12/06/2017 21:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוך אינדיג ואודליה בכר שגופותיהם נמצאו במלון באילת
מומלצים