שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המיליציות בארה"ב לא סומכות על וושינגטון

  הפעילות של הקבוצות החמושות בארה"ב נוטה להצטמצם כשהנשיא רפובליקני ולהתחזק כשהדמוקרטים בשלטון. בעידן טראמפ גם זה הולך להשתנות. המיליציות לא נחות וממשיכות להתאמן. האמריקנים החמושים סומכים על הנשיא - אבל לא על המערכת: "אנחנו צריכים להתקומם"

  ג'ון ואיווט דה-מריה יוצאים פעם בחודש ליער מדרום לאטלנטה, יחד עם כעשרה חבברים חמושים בבגדי צבא. יחד הם מתאמנים נגד אויבים פוטנציאלים – זרים או מקומיים.

   

  ג'ון ואיווט חברים במיליציית "כוח הביטחון של ג'ורג'יה". חברי המיליציה שמחו מניצחון טראמפ, אבל לא חושבים שזו סיבה להניח את הרובים. הם ממשיכים להתאמן ביער כדי להיערך לכל צרה שעלולה להגיע - מפיגועים של איסלאמיסטים עד למשבר כלכלי שעלול לגרום למהומות.

  אימונים של המיליציה בפרברי אטלנטה (צילום: AP) (צילום: AP)
  אימונים של המיליציה בפרברי אטלנטה(צילום: AP)

  "התחלתי להבין שאני כועס בגלל שמנצלים את המערכת שוב ושוב. מעניקים זכויות לאנשים שלא מגיע להם כלום", אומר ג'ון, שמכונה במיליציה "רוסטר ג'יי".

   

  בלתי אפשרי לעקוב אחרי כל הארגונים החמושים בארה"ב, שבדרך כלל לא מונים יותר מכמה חברים שמתאמנים ביערות. בכל זאת מספרים מומחים כי פעילות המיליציות נוטה להצטמצם כשהנשיא רפובליקני – ולהתחזק כשהדמוקרטים בשלטון. המומחים מצביעים כעת על מגמה מעניינת וצופים שפעילות המיליציות לא תצטמצם למרות – ואולי בגלל – ניצחון טראמפ.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  הסיבה היא כנראה הבוז של האמריקנים החמושים לממסד בוושינגטון – בוז שאותו היטיב טראמפ לזהות. כריס היל, מנהיג כוח הביטחון של ג'ורג'יה, חושש שהקונגרס יפגע באג'נדה של טראמפ: ימנע ממנו לבנות חומה בגבול מכסיקו, לבטל את "אובמה קר" ולהגשים את ההבטחה שלו "לעשות את אמריקה נהדרת שוב".

   

  "אפילו אם טראמפ מסוגל לעשות את הדברים שהוא רוצה לעשות הוא עדיין צריך להתמודד עם הקונגרס – שכל מה שהוא עושה זה לנבוח. הם אף פעם לא הולכים לאפשר לנו יותר חופש", אומר היל, שמכונה בארגון גנרל BloodAgent. "הרבה אנשים עזבו את המשמר שלהם בגלל שהוא נבחר, ואני יכול להגיד בלב שלם שהם עשו טעות גדולה. כמו שכתוב בתנ"ך – אדם חכם מתכונן, טיפש סומך על המזל".

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  עבור מנהיג המיליציה היל, עורך דין, הניצחון של טראמפ היה רגע מכונן. "קראו לנו 'המיליציה של טראמפ'. אני אענוד סיכה כזאת עכשיו. אני מרגיש חיבור לנשיא טראמפ", מספר היל.

   

  המיליציות המודרניות התחילו לגדול בשנות ה-90 במהלך כהונת קלינטון, ודעכו בהתאם בתקופת בוש. בעקבות עלייה דרמטית אחרי ניצחון אובמה ב-2008 יש כרגע כ-165 מליציות בארה"ב, כך לפי החוקר ראיין לנץ. עבור היל והקבוצה שלו, הבחירות ב-2008 היו רגע מכונן - זה שאותת להם שארה"ב הולכת בכיוון הלא נכון. הם האמינו שאובמה רוצה לפגוע בזכותם לשאת נשק ולשבש לנצח את דרך חייהם.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
    

  איווט דה-מריה אמרה שהיא ובעלה חיפשו אנשים שדומים להם ומצאו בפייסבוק את כוח הביטחון של ג'ורג'יה. גם לפני שאובמה נבחר הזוג הרגיש שאמריקה נמצאת במסלול הלא נכון, וכבר לא מוקירה את הצבא ושאר רשויות החוק. איווט מאמינה שהמפגינים שמחו אחרי תקריות הירי המשטרתי קיבלו אשראי להתפרע.

   

  איווט אומרת שהפוליטילי קורקט בארה"ב מתפרע, וטוענת שהפוליטיקאים ובתי המשפט בוחרים דרך ששונה בתכלית מכוונתם של האבות המייסדים של אמריקה. היא מביאה כדוגמאות את ההחלטה לאשר נישואי גאים ולסוגיית השירותים המיוחדים לטרנסג'נדרים – ואומרת שהם שקולים להכרזת מלחמה על אמונתה כנוצרית. "אנחנו לא יכולים לשתוק יותר. יש לנו קולות, אנחנו צריכים להתקומם. אנחנו צריכים לדבר. אנחנו צריכים למצוא אנשים שחושבים כמונו. אנחנו הולכים לכנסיה כל ראשון – אבל מיום שני עד שבת, מה אנחנו עושים?", תוהה איווט.

   

  איווט ובעלה מצאו את ייעודם, ואנשים שדומים להם, במליציה. באימונים הצבאיים ביער הם משתמשים במכשירי קשר ומנווטים בין מכשולים שעשויים מבולי עץ, מצינורות כיבוי וממתכת. שני החלקים הראשונים באימון החודשי הם תרגילים "על יבש" עם נשקים לא טעונים. היום האחרון משלב ירי באש חיה בנשקים שלהם, מאקדחים עד רובי AR-15. אחרי שהמטרות מחוררות בכדורים חברי החברים מתפנים להווי של מנגל, מדורה ושירים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים