שתף קטע נבחר

נתניהו שוקל לסגור את אל ג'זירה בישראל: "התנהגות של דיקטטורה חשוכה"

בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" כי ראש הממשלה נתניהו בוחן אפשרות לסגור את משרדי רשת הטלוויזיה הקטארית בארץ, מנהל הרשת ואליד אל-עומרי דוחה את הטענות בראיון לאולפן ynet: "אנחנו מעבירים חדשות, אם הן מכוערות - זו לא אשמתנו. זהו סוג של הסתה"

 

"אנחנו לא מסיתים לא נגד ישראל ולא נגד אף אחד". כך אומר היום (ג') מנהל רשת אל ג'זירה בישראל, ואליד אל-עומרי, בראיון לאולפן ynet בעקבות הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" ולפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו בוחן אפשרות לסגור את משרדי רשת הטלוויזיה הקטארית בארץ.

 

"אנחנו מעבירים חדשות. אם החדשות מכוערות זאת לא אשמתנו. אם יש מלחמות ויש הרג זה לא העניין שלנו", הסביר אל-עומרי. "אנו מעבירים את מה שמתרחש לכל הצופים שלנו ולקהל היעד שאליו אנו מכוונים. ובישראל גם עולים אצלנו מהממשלה ומאופוזיציה, ומהימין, מהשמאל ואפילו המתנחלים עולים ומדברים".

ואליד אל עומרי ()
ואליד אל עומרי

אל-עומרי אמר כי הכוונה לשקול את סגירת משרדי הרשת בישראל היא סוג של הסתה. "אני לא יודע למה ישראל צריכה להיגרר אחרי מה שמתרחש בעולם הערבי בסופו של דבר. היא לא צריכה את זה בכלל. אל-ג'זירה היא אמצעי תקשורת שעובד כדת וכדין, אם זה בישראל או בכל מדינה אחרת בעולם", טען מנהל הרשת בארץ.

 

גם אם יוחלט לסגור את משרדי הרשת, היא תפנה ככל הנראה לבג"ץ. "היינו בסרט הזה הרבה פעמים, בין אם זה בישראל או בארצות ערב ומקומות אחרים. היום אי אפשר לחסום אמצעי תקשורת. הטכנולוגיה הקיימת מאפשרת לנו לעבוד גם דרך האייפון", הסביר אל-עומרי.

 

"הממשלה בישראל לא יכולה לכפות את עצמה לעולם כחלק מהדיאלוג האוניברסלי ולהתנהג כמו דיקטטורה חשוכה. זה בלתי מתקבל על הדעת. אפילו ראש הממשלה בכבודו ובעצמו עלה אצלנו לשידור כשהיה יו"ר האופוזיציה בשנת 2009".

 

אתה חושש לפרנסתך בעצם, אתה חושש שהמשרדים האלה יסגרו?

"זאת לא בשורה טובה. בסופו של דבר אתה לא תחיה במתח כל הזמן. כל הזמן מאיימים וכל פעם אתה חוטף. פעם זה מצד ישראל או מהצדדים הפלסטיניים למיניהם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים