שתף קטע נבחר

מחברי "דו"ח האפרטהייד": "צה"ל מענה ילדים פלסטינים"

ועדת האו"ם החברתית-כלכלית של מדינות מערב אסיה פרסמה דו"ח חדש שבו האשימה את ישראל ב"עינויים של ילדים פלסטינים, בידוד של עצירים ללא הגנה משפטית והתעללות בשובתי רעב". דנון: "עלילת דם, ניאבק בדו"ח השקרי"

ועדת האו"ם החברתית-כלכלית של מדינות מערב אסיה (ESCWA), שפרסמה לפני מספר חודשים דו"ח שמאשים את ישראל באפרטהייד, פרסמה הלילה דו"ח חדש ועוין במיוחד נגד ישראל.

 

בדו"ח נכתב כי "צה"ל וכוחות הביטחון הישראליים ממשיכים להפעיל כוח מופרז ולא פרופורציונלי נגד הפלסטינים ובכך מובילים בחלק מהמקרים להרג ללא משפט ולהוצאות להורג". בנוסף נכתב כי בתקופה שבין 1 באפריל 2016 ל-31 במרס 2017 כוחות הביטחון הישראליים הרגו 63 פלסטינים, בהם 19 ילדים, ופצעו 2,276 נוספים, בהם 562 ילדים.

 

"כוחות הביטחון הישראליים מובילים בחלק המקרים להרג ללא משפט" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"כוחות הביטחון הישראליים מובילים בחלק המקרים להרג ללא משפט"(צילום: רויטרס)

עוד נכתב בדו"ח האנטי-ישראלי כי ועדת האו"ם נגד עינויים של האו"ם מודאגת מ"דרכי הפעולה של ישראל כלפי הפלסטינים", ומאשימה את כוחות הביטחון הישראליים ב"עינויים של ילדים פלסטינים, בידוד של עצירים ללא זכות הגנה משפטית והתעללות בשובתי רעב". בין היתר נטען בדו"ח כי לא נפתחה אף חקירה פלילית על מקרי ההתעללות שצויינו, זאת למרות ללמעלה מ-1,000 תלונות שהוגשו מאז שנת 2001.

 

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הודיע שיפעל לביטול הדו"ח. "זוהי עלילת דם נוספת נגד ישראל", תקף דנון. "כפי שהצלחנו להביא לביטולו של הדו"ח המופרך הקודם, כך ניאבק גם בדו"ח המעוות והשקרי הזה. לא ניתן להוציא את דיבתם של חיילי צה"ל".

 

שגריר ישראל באו"ם: "לא ניתן להוציא את דיבתם של חיילי צה"ל" ()
שגריר ישראל באו"ם: "לא ניתן להוציא את דיבתם של חיילי צה"ל"

כזכור, לפני מספר חודשים פרסמה אותה הוועדה (ESCWA) דו"ח שהאשים את ישראל בקיום משטר אפרטדהייד. בעקבות פעילותו של השגריר דנון בשיתוף השגרירה האמריקנית ניקי היילי, הדו"ח בוטל והעומדת בראש הועדה, רימה ח'לף, התפטרה.

 

ח"כ מהרשימה המשותפת תנאם בכנס "50 שנים לכיבוש"

במקביל, נחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות" כי חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) תשתתף ותנאם בכנס שייערך החודש באו"ם לציון 50 שנה לכיבוש הישראלי שאותו יזמו הפלסטינים. שגריר ישראל באו"ם דני דנון מנסה לסכל את הופעתה של סלימאן ואומר כי זו בושה וחרפה שחברת כנסת ישראלית תנאם נגד ישראל באו"ם ותבזה את מעמדה וכי מדובר בחציית כל קווים אדומים.

 

ח"כ סלימאן: "הגיע הזמן לחשוף את הפנים המכוערות של הכיבוש" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ סלימאן: "הגיע הזמן לחשוף את הפנים המכוערות של הכיבוש"(צילום: גיל יוחנן)

 

 

מדובר בכנס לציון יובל לכיבוש הישראלי שאותו מארגנת ועדת האו"ם לזכויות הפלסטינים. כותרת האירוע היא "פורום האו"ם לציון חמישים שנים לכיבוש" והוא יתקיים במטה האו"ם בניו יורק בין התאריכים 29-30 ביוני.

 

"הכנס מציין 50 שנה לכיבוש ומחפש פתרונות לשלום", אמרה ח"כ סלימאן. "הגיע הזמן לחשוף את הפנים המכוערות של הכיבוש. תפקידי, כנציגת ציבור הדוגלת בסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' ובירתה ירושלים המזרחית, להשמיע את קולי מעל כל במה אפשרית. אני רואה בכך שליחות למען שני העמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים