שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "פרטים של עובדי פייסבוק נחשפו בטעות לטרוריסטים"
  ה"גרדיאן" הבריטי דיווח כי פרטי כאלף עובדים שחסמו מנהלי דפים הקשורים לטרור, נחשפו למנהלים האחרים באותו דף. אחד העובדים, שנולד בעיראק, אמר כי הוא חושש לחייו ולחיי בני משפחתו: "הם יודעים את שם המשפחה. העונש של דאעש הוא עריפת ראשים"

  פייסבוק חשפה בטעות פרטים של עובדים בחברה, שמטרתם לזהות פעילות ופוסטים של טרוריסטים ברשת החברתית. כך דיווח היום (ו') ה"גרדיאן" הבריטי. לפי הדיווח, מדובר על פרטים של כ-1,000 עובדים ב-22 מחלקות. החשש הוא שעתה טרוריסטים ינסו לפגוע באותם עובדים או בבני משפחה של עובדים שחיים במדינות שבהם פועלים טרוריסטים.

   

  על-פי פייסבוק, ברשת החברתית מועסקים אלפי עובדים שתפקידם לזהות פעילות טרור ולנטר תוכן אלים. על-פי הדיווח, הפרופילים של עובדים בפייסבוק, שחסמו מנהלי קבוצות בשל קשר לטרור, הופיעו בהתראות של מנהלי הדף האחרים. העובדים החלו לחשוד, לאחר שקיבלו הצעות חברות מאותם מנהלים של הדפים הבעיתיים. 

   

  קיבלו הצעות חברות ממנהלי דפים שחבריהם נחסמו. אילוסטרציה (אילוסטרציה: Shutterstock)
  קיבלו הצעות חברות ממנהלי דפים שחבריהם נחסמו. אילוסטרציה(אילוסטרציה: Shutterstock)

   

  אחד העובדים, שנולד בעיראק ועובד במשרדי פייסבוק באירלנד, סיפר כי הוא ירד למחתרת מחשש לחייו. בראיון ל"גרדיאן", הוא אמר: "כאשר הם יודעים את שם המשפחה שלך, הם יכולים לבצע בבני המשפחה טבח. העונש של דאעש על פעילות נגד הטרור היא עריפת ראשים". חמישה עובדים נוספים אמרו כי הם חוששים שאנשי דאעש, חיזבאללה וארגון כורדי יפגעו בבני משפחותיהם - המתגוררים במזרח התיכון - כתוצאה מחשיפת הפרופיל שלהם.

   

  על-פי הדיווח, לפחות שבעה פעילי טרור ראו את הפרופיל של אותו עובד יליד עיראק, שאמר כי עכשיו הוא חושש להישאר בדבלין.

   

  פייסבוק אישרה, כך לפי הדיווח בעיתון הבריטי, את פרצת האבטחה. ברשת החברתית אמרו כי הם יפעלו להדק את האבטחה ולמנוע מקרים מסוג זה. "ברגע שזיהינו את הבעיה פעלנו לתקן אותה", אמר דובר מטעם פייסבוק. "אנחנו דואגים לבטחון העובדים שלנו".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""פרטים של עובדי פייסבוק נחשפו בטעות לטרוריסטים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים