שתף קטע נבחר

בזמן השיעור לעיני כולם: המורה הפדופיל מואשם בעבירות מין

שאול שמאי מואשם כי בעת ששימש כמורה בבית ספר בת"א הוא נהג להושיב תלמידות כיתה ב' שלימד על ברכיו וביצע בהן את זממו. בחקירה הטיח שמאי במנהלת: "אישרת לי לחבק". בנוסף, הוא מואשם כי תקף מינית בת 13 שלימד באופן פרטי וביקש ממנה לא לספר. לאחר שאמה התעמתה עמו הוא השיב לה: "מה אני אגיד לך?"

 

הפרקליטות הגישה הבוקר (יום ה') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שאול שמאי, בן 48 מראשון לציון, בעבירות של מעשה מגונה בקטינות בנסיבות אינוס, ריבוי עבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין והדחה בחקירה. שמאי מואשם כי ביצע את המעשים בארבע תלמידות כיתות ב' ובנערה בת 13 שלימד באופן פרטי. בנוסף, הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בעיר בגין איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין. מעצרו של שמאי הוארך עד 29 בחודש.

 

שמאי שימש מורה מחליף בבית ספר יסודי בצפון תל אביב. בתחילת החודש הוא נעצר לאחר שאחת התלמידות סיפרה לאמה כי פגע בה. האם התלוננה על כך בפני המנהלת. באחד מדיוני הארכת המעצר סיפר נציג המשטרה כי התקבלו 10 תלונות מתלמידות כיתה ב' נגד שמאי. לבסוף, כאמור, נכללו בכתב האישום ארבע מתלונות התלמידות ושל תלונת הנערה שלמדה באופן פרטי.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד כנרת כאהן מור, החל מאוקטובר 2016 ועד יוני האחרון שימש שמאי כמורה ומחנך של כיתה ב' בבית ספר יסודי בתל אביב. בכמה הזדמנויות במהלך התקופה ביצע שמאי עבירות מין בתלמידות בנות 8-7.

שמאי בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
שמאי בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)

באישום מצוין כי המעשים בוצעו במהלך השיעורים בכיתה ובפני שאר התלמידים בכיתה. הנאשם הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע באיברים אינטימיים שלהן, לעיתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית. במהלך החקירה התקיים עימות בין שמאי למנהלת בית הספר ובו טען המורה כי היא אישרה לו לחבק תלמידות. המנהלת הכחישה.

 

בתיאור כתב האישום בעבירות שביצע שמאי שנערה בת 13, שאותה לימד מתמטיקה בביתה בראשון לציון, נטען כי בארבעה מקרים שונים הוא ביצע בה מעשים מגונים. באחד המקרים אף אמר שמאי לנערה: "את צריכה להירגע קצת". במקרה אחר, לאחר ששמאי ביצע בה את זממו, התקשרה הנערה לאמה בבכי. אז התקשר שמאי לאמה והיא ביקשה לדעת מדוע בתה בוכה. שמאי שלל בין הבכי שלה ובין השיעור הפרטי.

סנגורו של שמאי, עו"ד קובי קמר ()
סנגורו של שמאי, עו"ד קובי קמר

לפי כתב האישום, שמאי שב לאחר מכן לבית הנערה והתנצל על מעשיו ואף ביקש ממנה שלא תספר על כך לאיש. בנוסף, הוא אמר לה כי אם תספר, היא תהרוס לו את הקריירה. למשטרה הגיעו שתי שיחות טלפון מוקלטות בין אמה של הנערה לשמאי. באחת השיחות הטיחה האם בשמאי: "הבת שלי סיפרה לי הכול. איך אתה לא מתבייש". שמאי השיב לה: "מה אני אגיד לך".

 

בחקירתו הכחיש שמאי את המיוחס לו בכתב האישום וטען כי למעט "יחס אבהי חם ומחבק" לא פגע בקטינות. הוא הוסיף וטען: "יכול להיות שתוך כדי חיבוק אני נוגע בטעות". שמאי אישר בחקירה כי תלמידות היו ניגשות אליו במהלך השיעור וישבו על ברכיו. על נגיעותיו באיבריהן המוצנעים של הקטינות אמר שמאי בחקירה: "אני כבר לא זוכר". הוא גם הודה בחקירה שלא עדכן את מנהלת בית הספר על הרשעתו בעבירת מין. 

 

עורך הדין קובי קמר, שמייצג את שמאי, אמר: "נבחן בכובד ראש את הראיות לכאורה. אני יכול לומר שאני מזהה תהליך שגרם לריבוי מלאכותי של תלונות. ברור שהקטינות לא הגיעו לפתע מיוזמתן להגיש תלונה בעיתוי משותף. הם סוג של 'הוזמנו' לעשות זאת מתוך ציפייה לשמוע את מה שהנחו אותן. אני לא אומר שהן משקרות ולא אומר שאף אחת לא נפגעה, אבל אני אומר שצריך להיזהר לפני ששופטים אדם כפי שנעשה עד כה. תקוותי שהוא יזוכה או לפחות יקבל יחס הוגן גם אם עשה משהו. תפקידה של חברה מודרנית, שצריכה להיות נאורה לא יכול להתמצות בנידוי והרתעה של חוטאים אלא מוטב שהחברה תהרהר מדוע היא לא מצליחה למנוע נזק גם מהקורבן וגם מהרופא עצמו".

 

רק לפני כחודשיים הורשע שמאי בהסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים בנערה במהלך שיעורים פרטיים במתמטיקה בביתה. אלא שטרם הכרעת הדין הנפיקה לו המשטרה אישור המכונה תעודת יושר, כפי שנחשף ב-ynet, שאפשר לו להתקבל לבית הספר בתל אביב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שאול שמאי
צילום: יאיר שגיא
מומלצים