שתף קטע נבחר

צעיר מתל שבע טבע למוות בכנרת

מקרה טביעה חמישי בכנרת מאז פסח: אחמד בן גליון, בן 25, נכנס למים בחוף לא מוכרז עם חבר, אך טבע ועקבותיו אבדו. לאחר שעה קלה איתרו כוחות ההצלה את גופתו

 

חיפושים אחר הצעיר בכנרת (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
חיפושים אחר הצעיר בכנרת(צילום: דוברות משטרה)
אחמד אבו גליון, צעיר בן 25 מהיישוב הבדואי תל שבע, טבע לפני הצהריים (ב') בכנרת, ובהמשך נמצאה גופתו בעומק האגם. זהו מקרה הטביעה החמישי באגם מאז פסח. חברו סיפר כי נכנסו ביחד לאגם כשאבו גליון החל לצעוק לעזרה. החבר סיפר כי ניסה לעזור לו, אך ללא הצלחה.

 

הצעיר הגיע לכנרת לנפוש במהלך עיד אל פיטר. השניים הגיעו לאזור שבין חוף הדקל לחוף גרין, אזור לא מוכרז לרחצה שנמצא צפונית לעיר טבריה. הצעיר נכנס עם חברו למים והשניים החלו לשחות ולצלול. החבר סיפר כי התרחקו רק כ-20 מטר מהחוף, ולפתע חברו נעלם. הוא הזעיק את המשטרה ולמקום הגיעו כוחות מתחנת טבריה ומהשיטור הימי. בסופו של דבר איתרו אותו בעומק שלושה מטרים. חובש רפואת חירום במד"א ניר תגר סיפר: "הוזנקנו לאירוע של טביעה סמוך לחוף הדקל בכנרת, אחרי שהצעיר נראה טובע במים. לאחר סריקות הוא אותר ונמשה מהמים על ידי צוללנים. הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק, ערכנו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

אחמד אבו גליון ()
אחמד אבו גליון

באזור שבו טבע הצעיר נוצרה מדרגה שבה באופן פתאומי הופכים המים מרדודים לעמוקים, והיא בולטת מאוד בעיקר בשנים שבהן מפלס האגם נמוך.

 

בחופשת פסח טבעו בחוף המזרחי של הכנרת שלושה צעירים שנכנסו למים כמעט בו זמנית - איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון קרדי. בשבוע שעבר טבע צעיר נוסף, נתן חג'אני.

 (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
(צילום: דוברות משטרה)

 (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
(צילום: דוברות משטרה)

במשטרה חוזרים ומדגישים שורה של כללים פשוטים שיכולים למנוע אסון:

להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה.

אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.

אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות.

ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש לילדים קטנים, אלא בלוויית אדם נוסף.

אין להיכנס למים תחת השפעת אלכוהול.

בשל עיד אל פיטר יש עומסים כבדים באתרי הטיולים בגליל, ובמיוחד באתרי מים. עומסים נרשמים בגן השלושה (הסחנה) חורשת טל, אתרי הקיאקים ועוד. במשטרה קוראים למטיילים להתעדכן באמצעות WAZE לפני הגעה לאתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
חיפושים אחר הצעיר בכנרת
צילום: דוברות משטרה
מומלצים