שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מהלכי החרדים מסכנים את המשך קיומנו
  מי שמקשה על הגיור לא מבין שעוד כמה שנים לא יהיו יהודים בארה"ב, ולא יהיה שם מי שידאג לעתידנו

  רונן הוא הבן של אחת החברות הכי טובות שלי. שלוש שנים הוא יוצא עם אלונה, לכולנו היה ברור שזו חתונה. אלונה עלתה לארץ מאוקראינה בגיל שנה, אביה יהודי ואימא שלה לא. כשאתה מגיע למדינה בגיל שנה, אתה ישראלי בדיוק כמו הבן שלי. מכיוון שלהוריו זה היה חשוב, הם החליטו שאלונה, שחיה כל חייה בארץ, תעבור הליך גיור.

   

  המילים הראשונות שהרב מטעם הרבנות אמר לרונן - כשאלונה ניצבת לידו - היו: "למה אתה צריך את השייקסע הזאת? אין מספיק יהודיות כשרות? אני מוכן להכיר לך מישהי יפהפיה". כך, כאילו אלונה היא אוויר. רונן ענה לרב, במסר שעדיף שלא ייכתב כאן, והשניים עזבו בכעס את הרבנות.

   

  ההחלטה שנפלה: נוסעים לברלין להינשא שם. הילדים שלהם, שיהיו צברים, לא יהיו יהודים, בגלל רבנים גזענים וטיפשים.

   

  עד כה בישראל היו אופציות נוספות לגיור כמו "גיור כהלכה" ועוד כמה מקומות מלבד הרבנות הראשית. לפי החוק החדש תוכלו להתגייר רק ברבנות, שהדרך שהיא מתווה בטיפשות וערלות לב מגיעה למקום אחד: סופה של מדינת היהודים היחידה שלנו.

   

  מדרעי, שהורשע בעבר, אין ציפיות. ליצמן הוא איש כוחני. מדינת ישראל לא ממש מעניינת אותם. לא מעניין אותם שעוד כמה שנים לא יהיו יהודים בארצות הברית. 60 אחוזים מהיהודים שם נשואים בנישואי תערובת, לא טורחים להתחיל בגיור, הרבה "בזכות" הקושי שמערימים עסקנים שמנכסים לעצמם את הבעלות על הדת.

   

  מי ייאבק למעננו בממשל בוושינגטון? מי יתרום מיליארדים - כן, מיליארדים - לפרויקטים חברתיים? נתיבות, דימונה, ירוחם, קריית גת - כולם נהנים מפרויקטים של נדבנים אמריקנים, קהילות יהודיות שלמות תורמות לנו סכומי עתק בזכות העובדה שכולנו יהודים.

   

  האנשים האלה לא יהיו יהודים עוד כמה עשרות שנים ולא תהיה להם שום זיקה, או רצון לתרום לישראל. מדובר בעתיד של הילדים והנכדים של כולנו.

   

  חברים, אתם ישנים! הליצמן-דרעים מבזבזים לנו את המדינה. החוקים הנוראיים האלה יפגעו בסוף בכם ובילדים שלכם. תפנימו. תעצרו, תחשבו. מי שמדינת ישראל באמת חשובה לו, לעולם לא יתן יד למהלכים האלו שמסכנים את המשך קיומנו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מהלכי החרדים מסכנים את המשך קיומנו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים