שתף קטע נבחר

קצין מואשם שנקם באברכים שהכו את הבלשים שלו: "הם כמו הילדים שלי"

צוות ממשטרת מרחב מוריה הגיע לישיבה בגבעת שאול והותקף. ארבעה מהאברכים נעצרו והמתינו אזוקים בתחנה. לפי כתב אישום של מח"ש, קצין מהתחנה הגיע למקום ובעט בהם. סנגוריו: "הוא מכחיש את המיוחס לו"

קצין משטרה מואשם בהכאת צעירים שתקפו בלשים שלו: המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (ד') כתב אישום נגד קצין בילוש ממרחב מוריה בגין תקיפת אברכים שנעצרו אחרי עימות אלים עם שוטרים שהגיעו לישיבה שלהם.

 

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, האירוע התרחש בינואר 2016 בשעות הערב. בלשי תחנת מוריה הגיעו לבצע ביקורת לאברך המרצה מעצר בית בישיבה בגבעת שאול. בהגיעם התגודדו סביבם כמה אברכים ונעלו אותם בתוך הישיבה.

עורכי הדין אלעד פלד וחופן שטרייכר ()
עורכי הדין אלעד פלד וחופן שטרייכר

הבלשים הזעיקו תגבורת בקשר ולבסוף הצליחו להיחלץ מהישיבה ונכנסו לניידת. בשלב זה התקהלו תלמידי ישיבה סביב הניידת, בעטו בדלתות שלה ולא אפשרו לבלשים להימלט. למקום הגיעו בלשים נוספים וניסו לפזר את ההתקהלות אך הותקפו בדחיפות וקללות. בעקבות זאת נעצרו ארבעה מבחורי הישיבה ונלקחו לתחנת מוריה.

 

 

 

מאוחר יותר, נטען, הגיע הקצין לתחנה שבה ישבו העצורים על הרצפה כשהם אזוקים ופניהם לקיר. על פי כתב האישום, הוא בעט בכל אחד מהם בגבו, השליך כיסא לכיוונו של אחד מהם ואמר להם לעיני שוטרים אחרים: "מי נגע בילדים שלי? הבלשים הם כמו הילדים שלי". עניינם של השוטרים שהיו עדים לאירוע יועבר לבחינת מחלקת משמעת.

 

עו"ד אלעד פלג ועו"ד חופן שטרייכר, המייצגים את הקצין, מסרו: "מרשינו הינו קצין מצטיין ומוערך אשר תרם רבות למדינת ישראל ולאזרחיה במהלך שירותו במגוון תפקידי שטח רגישים ומורכבים במשטרה. מרשי מכחיש את המיוחס לו בכתב האישום ויילחם על חפותו על מנת לחזור במהרה לתפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשה: הרצל יוסף
אילוסטרציה
המחשה: הרצל יוסף
מומלצים