שתף קטע נבחר

הרב מואשם: נתן כסף לתלמיד - ותקף אותו מינית

הרב ששימש כמורה מואשם בתקיפה ממושכת של בן 14, שנהג לשוחח עמו בענייני דת. במקרה נוסף: המשטרה ממליצה להאשים מורה מהשרון שביצע מעשה סדום בתלמידה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ד') כתב אישום נגד חיים בן מנשה אורשלומי, רב מבני ברק שמועסק כמורה באלעד, בגין ביצוע מעשים מגונים בשני תלמידים בבית ספרו, בני 14 ו-15. על פי כתב האישום אורשלומי בן ה-45 פגע מינית לאורך תקופה ממושכת באחד התלמידים שהיה באותה תקופה בכיתה ז', שהיה נפגש עמו לשיחות על בסיס קבוע. אורשלומי נהג לתת לתלמיד סכומי כסף שונים ולקנות עבורו ממתקים, וכן דאג שישתתף בפעילויות חברתיות.

 

באחד המקרים ביצע בו את המעשים תוך כדי שיחה עם חבר נוסף של התלמיד בזמן שהיו בספריה. במקרה נוסף נכתב כי צירף את הנער ללימודי שחייה בחודשים אפריל-אוגוסט 2015, וניצל כמה הזדמנויות כדי לתקוף אותו מינית בבריכה ובמלתחות.

 

במהלך שנת הלימודים הקודמת, הגיע אורשלומי לביתו של הנער בעקבות היעדרות ממושכת מהלימודים, ושכנע אותו להיכנס לרכבו. הוא ניסה לתקוף את הנער למרות שהתחנן בפניו שיעזוב אותו וניסה להתנגד לו.

 

לפני כשלושה חודשים זימן מנהל הישיבה שבה למד הנער השנה את אורשלומי בשל התנהגות חריגה של הנער. הוא ניצל את ההזדמנות כדי להגיע לחדרו ולפגוע בו בשנית. באותו המקרה הנער הדף אותו מעליו תוך שימוש בכוח. אורשלומי מואשם במקרה נוסף של מעשה מגונה בתלמיד כיתה ח' שלמד בכיתה המקבילה לזו שלימד וליווה כרב.

 

סנגורו של אורשלומי, עו"ד אורי בר-משה, הכחיש את האישומים שעומדים נגד הרב ומסר: "מדובר בטענות חסרות כל בסיס. משפחתו של המתלונן מנסה מזה תקופה ארוכה, לסחוט את מרשי באופן כלכלי. כראייה הוא שוחרר לביתו, ונעלה את טענתינו בבית המשפט". הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לשחרר את הנאשם בתנאים עד לתום ההליכים.

 

המשטרה: להאשים מורה בתקיפת מינית של בת 16

המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד מורה מאזור השרון בגין עבירות מין שביצע בבת 16. מהמשטרה נמסר כי החשוד לימד את הנערה באחד מבתי הספר במרכז.

 

המורה נעצר לפני כשלושה שבועות ובית משפט השלום בתל אביב הורה על שחרורו

למעצר בית לפני כשבוע וחצי. המורה הכחיש תחילה את הקשר המיני שיצר עם התלמידה, אך עם התקדמות החקירה קשר את עצמו למעשים, ובמשטרה הצליחו להשיג ראיות נוספות נגדו.

 

מהמשטרה נמסר כי המורה ניצל בצורה בוטה את גילה הצעיר ואת תמימותה של הנערה, והתעלם מהעובדה ששימש עבורה דמות חינוכית. במשטרה הוסיפו כי "החשוד רמס ברגל גסה את עולמה, והדבר ילווה אותה לאורך כל חייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
ארכיון
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים