שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקרב על ראשות העבודה: יחימוביץ' תומכת בגבאי
  יושבת הראש לשעבר והח"כית הנוכחית הודיעה כי תתמוך באבי גבאי בבחירות מול עמיר פרץ על ראשות המפלגה: "חוסר הנכונות שלו ללכת בתלם, על אף שהזיק לו פוליטית, אלה תכונות שאנחנו זקוקים להן". גבאי לאולפן ynet: "הציבור לא רואה את פרץ כראש ממשלה"

    

  אבי גבאי באולפן: ההישג שלי הוא דרמה    (צילום: חגי דקל)

  אבי גבאי באולפן: ההישג שלי הוא דרמה    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מקבל חיזוק: חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הודיעה בצהריים (ה') על תמיכתה באבי גבאי בבחירות לראשות מפלגת העבודה בסיבוב השני שייערך ביום שני מול עמיר פרץ. "אני אשים את הפתק בידיעה שאני נותנת את קולי ואת תמיכתי לאדם נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן, ואמיץ, שיעשה טוב למפלגה שלי ולמדינה", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה.

   

  יחימוביץ' הוסיפה כי "אני עוקבת אחריו מקרוב יותר משנתיים. ההתייצבות שלו, שר יחיד בממשלה, נגד נתניהו ונגד מתווה הגז המושחת, היא הרבה יותר מאיזו נקודת חן בעברו. היא מעידה על העתיד. היא דרשה תעוזה, ובקיאות, וסלידה טבעית משחיתות, וחוסר נכונות ללכת בתלם החרוש והנוח, גם כשהדבר מזיק לך פוליטית. אלה תכונות שאנחנו זקוקים להן כאוויר לנשימה".

  מקבל חיזוק. גבאי ויחימוביץ' ()
  מקבל חיזוק. גבאי ויחימוביץ'

  עוד אמרה יושבת הראש לשעבר של מפלגת העבודה: "גיליתי אדם בלי פוזות, העמדות פנים וגינוני כבוד. מעדיפה שמישהו ידבר בשפה שאינה זהה לזו שלי, אבל פשוט שיעשה את הדבר המדויק והנכון והאמיץ ברגע המבחן, בדיוק כפי שעשה כשהתפטר מהממשלה עם פיטוריו של בוגי יעלון מכהונת שר הביטחון, בדיוק כפי שהודיע עכשיו, בענייניות ובלי לנהל סחר-מכר, שאם ייבחר יבקש מהרצוג להישאר בתפקיד ראש האופוזיציה. זו התנהגות נבונה, אצילית, וראויה לשבח".

   

  יחימוביץ' שיבחה את גבאי על כך שסירב לנהל קמפיין "שחור" לדבריה נגד יריביו. "הוא לא היה מוכן לשמוע על זה. פשוט סירב שובו ושוב. אני לא טוענת לרגע שהוא מושלם ושבהכול אני מסכימה איתו, אבל אני כן אומרת שהוא הבחירה המדויקת ביותר".

   

  גבאי עצמו הודיע הבוקר כי אם ייבחר יתמוך בהשארתו של יצחק הרצוג כיו"ר האופוזיציה (גבאי אינו ח"כ ולכן לא יכול לכהן בתפקיד). בראיון באולפן ynet הוא אמר: "תבינו, הייתה פה דרמה. העובדה שאני הגעתי למקום השני עם 27 אחוז מראה שרוב חברי מפלגת העבודה הם אנשים חופשיים שמצביעים בהתאם לשיקול דעתם".

   

  לגבי היו"ר המודח ורצונו להוביל גוש שמאל-מרכז, גבאי אמר ש"הייתה לי שיחה טובה עם הרצוג. דבר אחד ברור בעניין הגוש, אנחנו צריכים לבנות את המפלגה כמפלגה שמסוגלת להיות אלטרנטיבה לשלטון נתניהו. חלק מהבניה הזאת זו בהחלט הרחבה והוספה של גופים ואנשים אחרים לתוך מפלגת העבודה או כחלק מהמחנה הציוני כדי שנוכל ללכת ביחד חזקים לבחירות".

   

  - ופריימריז פתוחים?

  "בשלב הזה זה לא משהו שאני תומך בו אבל אני גם לא פוסל שום דבר. כל דבר שיאפשר לנו להעביר שבעה מנדטים מגוש לגוש, מצד אחד לצד השני אני אעשה. כי לא אני חשוב ולא הרצוג חשוב, ולא אף אחד אחר, מה שחשוב זה מדינת ישראל ושנוכל להחליף את השלטון ואעשה כל מה שאפשר כדי שזה יקרה". 

  גבאי בצאתו מביתו של הרצוג. "הציבור רוצה אותי" (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  גבאי בצאתו מביתו של הרצוג. "הציבור רוצה אותי"(צילום: אבי מועלם)
  ח"כ הרצוג בביתו, אתמול. עוד לא הודיע על תמיכה במועמד כלשהו (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  ח"כ הרצוג בביתו, אתמול. עוד לא הודיע על תמיכה במועמד כלשהו(צילום: דנה קופל)
   

  הסקרים בינתיים פחות מחמיאים לגבאי, ועדיין ממקמים את העבודה עם 18-14 מנדטים, אך הוא מסתכל על מדד אחר. "בסקר שדיבר על התאמה לראש ממשלה קיבלתי 11 אחוז ופרץ קיבל שישה. אם פרץ, שהיה שר ביטחון, שיש לו 40 שנה ניסיון בפוליטיקה, מקבל שישה אחוז, זאת אומרת שהציבור לא רואה אותו כראש ממשלה".

   

  ועדיין, שניכם בפער עצום מנתניהו, שנמצא בסביבות שלושים ומשהו אחוז.

  "נכון, אבל אני עם 11 אחוז אחרי חצי שנה שהציבור מתוודע אליי. אצלי זאת התחתית ומכאן זה רק יעלה. לפני חצי שנה מישהו היה מאמין שאצליח להיות בסיבוב השני במפלגת העבודה? לא. אנשים עוצרים אותי ברחוב ומאחלים בהצלחה, הם רוצים שאדם כמוני יעמוד בראש מפלגת העבודה".

   

  עמיר פרץ וח"כ אראל מרגלית. מסע שכנועים (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
  עמיר פרץ וח"כ אראל מרגלית. מסע שכנועים(צילום: דניאל אליאור)

   

  - הבאת מה שנקרא קולות חופשיים אבל אסור להתעלם מהעובדה שיחימוביץ' תרמה את כל המטה שלה לשלך וזה לא הזיק. בסיבוב השני אתה זקוק לעוד אנשי שטח. עושה רושם שהמנגנון מתחיל לפעול נגדך.

  "המתפקדים החופשיים, האנשים שקמים בבוקר ולא משנה למי הם מחוברים מצביעים בעצמם, הם בעלי ההחלטה על ההצבעה שלהם. תזכור שהמטה של שלי או אנשים שקרובים לשלי התחלקו ביני לבין בר לב. הוא לא נמצא יותר, אנשים מאוד משמעותיים היו אצלו והצטרפו עכשיו".

   

  - האם אתה לא מרגיש שאותם אנשים, עסקנים שכבר שנים במפלגה, חוברים יחד לעצור אותך ופוחדים ממך?

  "אין ספק שרוב הפעילים הוותיקים במפלגה באופן טבעי מתכנסים אחד עם השני כי הם מכירים אחד את השני, זה סוג של הכרות של הרבה שנים, יותר קל להם, אבל מה שחשוב זה אנשים שהם לא פעילים והם מצביעים ובתוכם גם אנשים מאוד ותיקים. התקשרתי ביום הבחירות לבחור שלנו בקלפי בטבריה. הוא בחור מפוריה, אומר לי: תקשיב, מגיעים לפה כל הקיבוצניקים של עמק הירדן, אנשים מאוד מבוגרים מצביעים לך, לא חשבתי שיכול לקרות דבר כזה. הוותיקים מבינים דבר מאוד פשוט, שאם הם מקבלים אותי הם מראים בעצם לציבור שהם רוצים קהלים חדשים".

   

  - אהוד ברק פרסם אתמול סרטון מאוד נחרץ ונחוש שהוא תומך בך ואני תוהה האם אתה מחבק את התמיכה הזאת ברוחב לב, או שמא אתה חושש, ע"ע מקיאוולי, שאומר לעצמו ברק 'אני מעדיף את גבאי כי יהיה לי אחרי זה יותר קל לחסל אותו'.

  "אפשר כל היום להיות מקיאוולים ולקרוא עוד פעם את הספר הנסיך ולהאמין שהכל קורה משם, בסוף אהוד ברק באמת איש מוכשר ונבון, ואמר דברים ברורים: אבי גבאי יכול לעשות את המהפך. אהוד דיבר רחוק".

   

  - הוא אומר פרץ של אתמול, גבאי של העשור הבא ומי שעכשיו זה אני, זה הרמז.

  "לא, הוא אמר אבי גבאי הוא האיש שיכול לעשות את המהפך, הוא לא אמר: אני האיש שיכול לעשות את המהפך אלא אבי גבאי".

   

  - הופתעת ממנו?

  "הופתעתי, כן. פשוט היועץ בא, העלה לי סרטון, ברמה הזאת".

   

  גבאי אצל הרצוג: נרחיב את המפלגה    (צילום: מוטי קמחי ואבי מועלם)

  גבאי אצל הרצוג: נרחיב את המפלגה    (צילום: מוטי קמחי ואבי מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  - מה היתרונות שלך מול לפיד?

  "אני לא עושה השוואות ביני לבין אחרים, אני גם לא עושה השוואות ביני לבין לפיד. לפיד איש ראוי והכל טוב ויפה".

   

  - אבל לקחת קולות ממנו תצטרך.

  "הוכחתי בקמפיין הזה שמה שכל הפרשנים והיועצים למיניהם חושבים על פוליטיקה לא עובד. שקמפיין חיובי עובד. תקפו אותי והכפישו אותי ולא עניתי והוכחתי שזה עובד. אנשים רוצים שתגיד להם למה אתה כן, לא שתסביר למה מישהו אחר לא".

   

  - אז מה מסמיך אותך לענות בשלוש בלילה לטלפון האדום?

  "קודם כל יש לי כמו לכל אחד גם ניסיון צבאי, הייתי קצין מודיעין הרבה מאוד שנים, גם בסדיר וגם בקבע כך שאני מבין. אני גם יודע להוביל אנשים, אני יודע לקבל החלטות, אני יודע לנתח עובדות ובעיקר יודע דבר אחד, לשים סביבי אנשים טובים. הקמפיין שלי מצליח כי יש סביבי אנשים טובים".

   

  - אתה עדיין עומד מאחורי הרעיון של למנות שרים מקצועיים בממשלה?

  "אני אומר דבר מאוד פשוט, מבחינתי צריך לפחות חמישה שרים שהם או אנשי מקצוע עם האידיאולוגיה שלהם, או אנשים פוליטיים שמבינים את התחום שהם אחראים עליו. אדם שמכיר, הוא יכול להיות חבר כנסת היום, שמכיר את עולם הבריאות, שיהיה שר הבריאות".

   

  - מילה נוספת לגבי החיבורים, אראל מרגלית איתך?

  "תראה... קודם כל הוא עוד לא פגש את עמיר פרץ".

   

  - זה ציני.

  "לא ציני".

   

  - אבל הכיוון? כי כבר התפייסתם.

  "אני חושב שבסופו של דבר כמו שאמרתי, יש אנשים שיש להם כברת דרך ביחד, לכן באופן טבעי סיכוי יותר גבוה שהוא ילך עם פרץ מאשר איתי".

   

  - במחנה היריב אומרים - תשאלו את גבאי על מה הוא קיבל כל כך הרבה כסף כשהיה רגולטור בזק, ואז היה מנכ"ל בזק וקיבל 50 מיליון שקל.

  "כשאין לך משהו חיובי לומר על עצמך אז אתה מתחיל להשמיץ אחרים. אני בסופו של דבר הצטרפתי לבזק בתפקיד זוטר מאוד בחברה ממשלתית. עברתי מיחידה אחת של הממשלה לשנייה. שבע שנים אחר כך הפריטו את בזק, שבע שנים. כך שמי שאומר את זה כנראה אין לו דברים אמיתיים לומר ועוסק בזוטות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הקרב על ראשות העבודה: יחימוביץ' תומכת בגבאי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים