שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הטבת המס שתגדיל לכם את הנטו החל מהחודש

  חלק מהשכירים במשק נהנים כבר בימים אלו מתוכנית נטו משפחה המגדילה את זיכוי המס. שאר השכירים יקבלו את הזיכוי בחודשים הקרובים. ההטבה יכולה להגיע למאות שקלים בחודש

  רבים מהשכירים ישמחו לגלות בתלוש השכר של חודש יוני סכום כסף גדול יותר: השכר נטו של הורים לילדים קטנים יגדל בכמה מאות שקלים, בעקבות כניסתה לתוקף של תוכנית "נטו משפחה".

   

  במסגרת התוכנית הוגדלו נקודות הזיכוי לגבר ולאישה בגין ילדיהם הקטנים. עבור ילד שטרם מלאה לו שנה גדלה נקודת הזיכוי לאישה מ-0.5 ל-1.5 ולגבר מ-1 ל- 1.5. בגין ילד שמלאה לו כבר שנה ועד גיל 6, יגדלו נקודות הזיכוי לאישה מ-2 ל-2.5 ולגבר מ-0 עד 2 נקודות (תלוי בגיל הילד) הן יגדלו ל-2.5.

   

  שוויה של כל נקודת זיכוי הוא 215 שקל לחודש (2,580 שקל לשנה). כך לדוגמה, למשפחה בה שני ההורים עובדים ולה שני ילדים בגילאי חצי שנה ו-4 וחצי, צפוי השינוי להוביל לתוספת של עד 967 שקל בנטו החודשי. הורים לילד בן 3 יקבלו תוספת שתגיע עד ל-430 שקל לחודש.

   

  למעשה, משפחה עם תינוק בן פחות משנה, תזכה בתוספת של 3.5 נקודות לאישה ו-8 נקודות לגבר, במשך 5 השנים הראשונות לחייו של הילד (בתקווה שההטבה אכן תשאר לאורך השנים). ההטבה תינתן רטרואקטיבית מינואר 2017. בנוסף, לנשים תהיה אפשרות להעביר נקודת זיכוי אחת משנת הלידה לשנה שלאחר מכן, הואיל ובשנת הלידה בה האישה אינה עובדת תקופה ממושכת, השכר המצטבר עשוי להיות נמוך ולא יזכה בניצול מלוא ההטבה.

   

  נציין כי מאחר ומדובר בזיכוי ממס, מי שייהנה מהתוכנית הן משפחות בהן בני הזוג עובדים ומשלמים מס בשיעור השווה ערך (או גבוה) משווי הנקודות שלו הן זכאיות. כך לדוגמה, זוג שהכנסתם יחד אינה עולה על 8,000 שקל, לא ייהנו כלל מההטבה, עם זאת, הם יהיו זכאים לסיוע במסגרת תוכנית מס הכנסה שלילי וסבסוד צהרונים.

   

  ההנחיות למעסיקים נשלחו רק לפני מספר שבועות ורבים מהם לא נערכו עדיין לשינוי. לכן, רבים מהשכירים צפויים לקבל את הזיכוי במשכורת שתופקד בחודש אוגוסט ואף לאחר מכן. לכל המאוחר עד סוף השנה כל השכירים הזכאים יראו זאת בתלוש השכר.

   

  בהזדמנות זו מומלץ לוודא כי הפרטים שלכם מעודכנים אצל המעסיק (מספר הילדים, מצבכם המשפחתי וכו'), שאם לא כן, אתם עשויים שלא לקבל את ההטבה המגיעה.

   

  נציין בנוסף כי החודש מקבלים חלק מהשכירים גם את דמי ההבראה העומדים על כמה מאות שקלים ועד כ- 3,000 שקל, בהתאם לוותק, כך שהמשכורת החודש לפחות אצל חלק מאיתנו תהיה גבוהה באופן ניכר מהחודשים הקודמים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים