שתף קטע נבחר

יום ההכרעה של פרץ וגבאי: "להחזיר את העבודה לשלטון"

52,505 מתפקדי המפלגה יוכלו להצביע מ-11:00 ולבחור מי יוביל את העבודה בבחירות הבאות לכנסת. ההכרזה על המנצח: לקראת 22:00 בערב. גבאי אמר לפעיליו במטה: "שסבים וסבתות לא יפחדו מכך שנכדיהם יעברו להתגורר בברלין". פרץ הצהיר שיגיש השבוע הצעת חוק לפיזור הכנסת. התוצאות יועברו בשידור חי ב-ynet

 

 

ב-11:00 בבוקר (יום ב') ייפתחו כ-80 הקלפיות ברחבי הארץ, ו-52,505 מתפקדים יוכלו לקחת חלק בסיבוב השני של הפריימריז ולבחור מי יהיה היו"ר הבא של מפלגת העבודה – ח"כ עמיר פרץ או אבי גבאי. המנצח יוביל את המפלגה לבחירות הבאות לכנסת. הקלפיות ינעלו ב-21:00, ועד 21:45 צפויות להתפרסם התוצאות הסופיות, שעליהן יוכרז במטה הבחירות המרכזי בגני התערוכה בתל אביב. ynet ילווה את ההכרזה על התוצאות בשידור חי.

 

מתפקדי המפלגה יוכלו להצביע בכל קלפי ברחבי הארץ ללא קשר למקום המגורים. לטובת הבוחרים העמידה המפלגה מוקד מידע מיוחד בטלפון 03-7283618. ההצבעה תתנהל במערכת אלקטרונית אנונימית, שלפי מטה הבחירות מוגנת מפני התקפות סייבר, פריצות ותוכנות זדוניות.

 

בסיבוב הראשון של הפריימריז קיבל ח"כ פרץ 32.7% מהקולות, ואילו גבאי שסיים שני קיבל 27%. הם גברו בין השאר על יו"ר המפלגה היוצא יצחק הרצוג, שקיבל 16.8% מהקולות, ועל ח"כ אראל מרגלית (16.1%).

 

מאז אתמול אחר הצהריים ערכו שני המועמדים במטות שלהם ניסיונות שכנוע אחרונים. בשיחות הטלפוניות למתפקדים ציינו פרץ וגבאי כי מדובר בקרב צמוד במיוחד וכי כל קול חשוב "בדרך להחלפת שלטונו של נתניהו". ההתמקדות היא במתפקדי המפלגה ה"מתנדנדים" שטרם החליטו למי להצביע.

  

 

שיחות טלפון אחרונות לחברי מפלגת העבודה, ביום שלפני ההכרעה (צילום: שאול גולן, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, מוטי קמחי)
שיחות טלפון אחרונות לחברי מפלגת העבודה, ביום שלפני ההכרעה(צילום: שאול גולן, מוטי קמחי)
 

תוצאות הסיבוב הראשון בפריימריז:

למטה של גבאי ברחוב המסגר בתל אביב הגיעו אתמול חברי הכנסת שלי יחימוביץ', סתיו שפיר, יוסי יונה, איתן כבל ומיכל בירן, שהצהירו על תמיכה בו והתקשרו יחד עם המתנדבים למתפקדי המפלגה.

 

"מחר זה יום חשוב - היום האחרון במסע הזה", אמר גבאי בין שיחות הטלפון. "אני מבקש מכל חברי מפלגת העבודה: למרות שקיבלתם הרבה הודעות וטלפונים והטרידו אתכם, תממשו את הזכות הדמוקרטית ותכריעו מה תהיה דרכה של המפלגה - אם למהלכים שיובילו אותנו לאופוזיציה או שאנחנו ננצח בחירות".

 

גבאי הוסיף כי "צריך לייצר מצב שזוגות צעירים לא יפחדו להתחיל את החיים במדינת ישראל, ושסבים וסבתות לא יפחדו מכך שנכדיהם יעברו להתגורר בברלין. יש לנו משימה לאומית להחזיר את מפלגת העבודה לשלטון".

  

מצלצלים: המועמדים עמיר פרץ ואבי גבאי במטות שלהם, אתמול אחר הצהריים

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
 

קילומטר משם בקו אווירי, ברחוב החשמונאים בעיר, התכנסו במטה של ח"כ עמיר פרץ חברי הכנסת איציק שמולי, חיליק בר ונחמן שי לניסיונות השכנוע האחרונים. "אנחנו מקווים מאוד שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים וכל התומכים שלנו יגיעו לקלפיות", אמר פרץ לאחר ניסיון לשכנע מתפקד מאשקלון ששאל שאלות והביע התעניינות. "המאמץ העיקרי שלנו הוא באזורים שבעבר היה לי קשה בהם. אין לי ספק שאני היחיד שיכול לנצח את נתניהו כמו עשיתי בעבר".

 

פרץ, שמשדר ביטחון בניצחונו, אמר כי ביום שלישי יגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת וביום רביעי יגיד לנתניהו: "אנחנו מודים לך, לך לשלום, תן לנו לתקן את הנזקים הגדולים שצריך לתקן. יש לנו עבודה רבה, ובין היתר צריך לקחת את המדינה לצדק חברתי ומהלכים מדיניים חשובים כדי להבטיח את עתידה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

שני המועמדים, שנבחרו ראשון ושני בסיבוב הראשון של הפריימריז במפלגה, התייצבו מוקדם יותר לעימות מסכם באולפן ynet. גבאי הגדיר את פרץ "פוליטיקאי של פעם, מנהיג של סיסמאות",

והאשים אותו בחלוקת ג'ובים בעת היותו שר להגנת הסביבה.

 

פרץ מנגד אמר על גבאי כי "הוא לא מבחין בין מנהל למנהיג". על הטענה של יריבו לעדיפות כי הוא מסמל משהו חדש אמר פרץ: "חדש זה כשאתה רוצה לקנות מיקרוגל".

 

פרץ גם תקף את גבאי על כהונתו בעבר כמנכ"ל "בזק" ואמר: "הרווחת מאות אלפי שקלים בחודש כמנכ"ל. למה לא ויתרת על הכסף?".


פורסם לראשונה 09/07/2017 19:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, מוטי קמחי
עמיר פרץ ואבי גבאי בשיחות אחרונות לחברי העבודה
צילום: שאול גולן, מוטי קמחי
מומלצים