שתף קטע נבחר

בין הנחקרים בפרשת הצוללות: המשנה לשעבר לראש המל"ל

אבריאל בר יוסף, תת-אלוף במילואים שנבחר על ידי נתניהו לעמוד בראש המל"ל, אך נאלץ לפרוש בשל חשדות לקבלת שוחד בפרשה אחרת, הוא אחד מששת החשודים שנחקרים מאז שעות הבוקר במסגרת תיק 3000

אבריאל בר יוסף ()
אבריאל בר יוסף

תת-אלוף במילואים אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המל"ל, הוא אחד מששת החשודים שנחקרים מאז שעות הבוקר (יום ב') במסגרת פרשת הצוללות.

 

בר יוסף שימש בתפקיד הבכיר במועצה לביטחון לאומי מ-2009 ועד 2015. קודם לכן, במשך כשש שנים, הוא היה מנהל ועדת חוץ וביטחון של הכנסת ומנהל הוועדה לתקציב הביטחון. הוא שירת בצה"ל 25 שנה ובתפקידו האחרון היה ראש מספן ציוד בחיל הים.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר למנות אותו לתפקיד ראש המל"ל, אך בשל חשד לפלילים הוסרה מועמדותו בנובמבר 2016. בפרשה ההיא בן יוסף חשוד כי במסגרת תפקידו קידם את ענייניו של איש עסקים פרטי גרמני המקורב לו, זאת בתמורה לשוחד, בין היתר באמצעות הטבות וכספים לו או למי מבני משפחתו, ומבלי שדיווח כדין על הקשר ביניהם.

 

עו"ד זאק חן, שמייצג את בר יוסף, אמר הבוקר כי "לאחר חודשים ארוכים שדבר החקירה התפרסם, מר אבריאל בר יוסף שמח שסוף-סוף ניתנת לו ההזדמנות להשיב לכל שאלה בעניין ולהפריך את הטענות".

 

חשוד נוסף שנחקר מאז הבוקר הוא אדם שמקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו. כמו כן נחקר איש עסקים. מהמשטרה נמסר כי "במסגרת חקירה משותפת של משטרת ישראל, רשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה, עוכבו היום בבוקר שישה חשודים לחקירה באזהרה בחשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה, עבירות מס על פי פקודת מס הכנסה וחוק מע"מ וכן הלבנת הון, בכל הקשור לביצוע רכש ביטחוני במסגרת פרשה 3000.

 

"בזמן התרחשות האירועים היו חלק מהחשודים המעורבים עובדי ציבור ואילו אחרים פעלו במגזר הפרטי. החקירה מתנהלת בלהב 433-יאל"כ (היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית) ומתבצעת בשיתוף פעולה מלא עם פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, וכן בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים