שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: עו"ד שמרון הגיע לחקירתו השלישית

פרקליטו ואיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב במשרדי להב 433 במסגרת פרשת החשדות לשחיתות סביב עסקת הצוללות. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית של 3 ימים. "הוא פעל בהתאם לחוק", מסר עורך דינו

 

 

 

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו הפרטי של ראש הממשלה, התייצב הבוקר (יום ד') במשרדי להב 433 לחקירתו השלישית בפרשת החשדות לשחיתות סביב עסקת הצוללות עם מספנת טיסנקרופ הגרמנית. הבוקר הותר לפרסום כי שמרון עוכב ביום שני לחקירה על ידי המשטרה בתיק 3000, המכונה גם "פרשת כלי השיט" או "פרשת הצוללות". בית משפט השלום בראשון לציון שחרר אותו שלשום למעצר בית של 3 ימים.

 

עוד לפני כן פורסם כי בין הנחקרים סגן ראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף, איש העסקים מיקי גנור, שהיה נציגהּ של יצרנית כלי השיט טיסנקרופ בישראל, וכן מפקד חיל הים לשעבר, אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום, שנשלח אמש למעצר בית עד ליום חמישי.

 

שמרון, בן 65, הוא קרוב משפחתו של נתניהו ומשמש פרקליטו מאז 1988. בין היתר הוא ייצג בנושאים שונים את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. ביום שני נשלח שמרון למעצר בית למשך שלושה ימים.

שמרון, הבוקר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
שמרון, הבוקר(צילום: יאיר שגיא)
 

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

עו"ד עמית חדד, שמייצג את שמרון, מסר הבוקר: "למרות סיטואציה לא פשוטה מבחינה אישית ומקצועית, עו"ד שמרון חש במידה רבה הקלה על כך שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להציג את עמדתו המלאה ואת נקודת המבט שלו בפני רשויות החוק. עו"ד שמרון פעל בהתאם לחוק. הוא שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, ובטוח כי רשויות החוק יגיעו לאותה המסקנה. עו"ד שמרון יעמוד לרשות החוקרים בכל עת שבה יבקשו זאת".

 

פרשת הצוללות התפוצצה בנובמבר אשתקד, אז פורסם כי שמרון ייצג את גנור, נציג המספנה הגרמנית בישראל. בהמשך דווח על מעורבותו של שמרון בנושאים הקשורים לרכישתן של שלוש צוללות חדשות, רכש ספינות נוספות ואספקת שירותי תחזוקה.

במרס האחרון הגיע שמרון למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד ומסר עדות בפרשות 1000 ו-2000 של ראש הממשלה. עדותו הוגדרה כ"עדות פתוחה" ולא חקירה באזהרה - אך בתיק 3000 הוא כאמור נחקר באזהרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
עו"ד שמרון מגיע לחקירה, הבוקר
צילום: יאיר שגיא
מומלצים