שתף קטע נבחר

התפתחות דרמטית בפרשת בזק: בכיר במשרד התקשורת נחקר

הרשות לניירות ערך פרסמה הודעה, שלפיה בכיר במשרד התקשורת נחקר היום במשרדי הרשות בחשד לעבירות על טוהר המידות במסגרת חקירת פרשת בזק

הרשות לניירות ערך הודיעה כי בכיר במשרד התקשורת נחקר היום (ד') במשרדי הרשות בחשד לעבירות של טוהר המידות ועבירות ניירות ערך במסגרת חקירת פרשת בזק.

 

אתמול הסתעפה החקירה לאחר שהרשות לניירות ערך הודיעה כי היא הרחיבה את חקירתה גם לעסקת מתן שירותי תקשורת לוויינית בין חברת חלל תקשורת לבין DBS שירותי לוויין (yes), שתיהן בבעלותו של בעלי בזק שאול אלוביץ'. הודעת הרשות הובילה להפסקת המסחר במניות בזק.

בעל השליטה שאול אלוביץ' והמנכ"לית סטלה הנדלר (צילום: יובל חן ואלי דסה) (צילום: יובל חן ואלי דסה)
בעל השליטה שאול אלוביץ' והמנכ"לית סטלה הנדלר(צילום: יובל חן ואלי דסה)

עסקת בעלי העניין בין חלל שבשליטת אלוביץ' ל-yes היא העסקה השנייה שנחקרת לאחר עסקת מיזוג yes ובזק ושבה התמקדה הרשות עד כה - כולל חקירה של בעל השליטה אלוביץ', מנכ"ל yes רון אילון ובכירים נוספים בקבוצה.

 

לאחר ההודעה הראשונית של ני"ע פרסמה גם בזק דיווח לבורסה על החקירה: "חקירת הרשות הורחבה והיא עוסקת גם בחשדות לביצוע עבירות על פי חוק ניירות ערך וחוק העונשין הנוגעות לעסקאות למתן שירותי תקשורת לוויינית בין חברת הבת DBS שירותי לוויין וחברת חלל תקשורת".

 

הסתעפות הפרשה

לפני כשלושה שבועות פתחה הרשות לניירות ערך בחקירה גלויה, ובמהלכה עוכבו לחקירה שאול אלוביץ', בנו אור ובכירים בחברת yes, בהם המנכ"ל רון אילון. בבסיס החשדות עומדת עסקת בעלי העניין, שבמסגרתה רכשה בזק את אחזקותיה של חברת יורוקום - בבעלות אלוביץ' - בחברת yes.

 

על פי החשדות של הרשות לניירות ערך, ב-yes ביצעו מניפולציות בדו"חות החברה כדי לעמוד ביעדי תזרים מזומנים בשנים 2016-2015. עמידה ביעדים אלו נדרשה לבעל השליטה שאול אלוביץ' כדי לקבל עשרות מילוני שקלים נוספים מקופת בזק במסגרת העסקה לרכישת yes; וכן לנושאי משרה בחברת הלוויין כגון המנכ"ל רון אילון, שהיו זכאים לבונוסים אישיים על הגעה ליעדים אלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים