שתף קטע נבחר

אחיו של הדר גולדין ז"ל: "לישראל יש כל הקלפים ללחוץ על חמאס"

משפחת גולדין פתחה בקמפיין "פרויקט העוז" להפעלת לחץ על חמאס לשחרור החללים המוחזקים בעזה, על רקע דיווחים על עסקה מסתמנת בין הממשלה לחמאס. האח, צור גולדין, לאולפן ynet: "אנחנו שומעים הרבה אמירות מראש הממשלה ושר הביטחון - הגיע הזמן לקחת את זה צעד קדימה"

 

משפחת גולדין פתחה ב"פרויקט העוז" להפעלת לחץ על חמאס לשחרור החללים השבויים: צור גולדין, אחיו של החלל השבוי ממבצע צוק איתן הדר גולדין ז"ל, סיפר הבוקר (ד') בראיון לאולפן ynet על הקמפיין החדש של המשפחה, שנועד "לשנות את המשוואה מול חמאס": "אחרי שלוש שנים שבהן הדר ואורון מופקרים בצורה כל כך בוטה ולא נעשה שום צעד להשיב אותם, אנחנו שומעים הרבה אמירות מפתיעות מראש הממשלה ומשר הביטחון. אנחנו חושבים שהגיע הזמן לקחת את זה צעד קדימה ולייצר מצב שהגישה משתנה והפעולות משתנות בהתאם".

 

בסוף השבוע פורסם כי ישראל וחמאס קרובות להשלמת ''עסקת מידע'' בנוגע לגופות ולאזרחים החיים הנמצאים בידי חמאס ברצועת עזה כחלק מעסקת חילופי שבויים בעלת שני שלבים. עיתונאי ערבי המקורב לחמאס דיווח על ההתפתחות מפי מקורות בארגון בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר". על פי אותם מקורות בחמאס, החלק הראשון של העסקה יהיה דומה לעסקה שביצעו ישראל וחמאס בשנת 2009, אז קיבלה ישראל קלטת וידאו שבה נראה גלעד שליט מדבר. התמורה הייתה אז שחרור 25 אסירות פלסטיניות מהכלא.

 

 

"אנחנו שומעים דיווחים על המגעים מחמאס, לא מגורמי הביטחון שלנו", אומר צור גולדין. "זו גם לא פעם ראשונה, לא שנייה ולא שלישית שאנחנו שומעים על ניסיונות של חמאס להשתמש במלחמה פסיכולוגית כלפי המשפחות. זה דווקא תזמון טוב. המציאות היא כרגע שהיחידים שמגדירים את הדרישות הם חמאס - לא מדינת ישראל. זה לא מפתיע שמגיעים פתאום לפתרון של שחרור מחבלים. אנחנו אומרים בדיוק הפוך, צריך ללחוץ על חמאס: למדינת ישראל יש את כל הקלפים בידיה כדי ללחוץ על חמאס - כלכלית , פוליטית ומדינית, תוך שימוש בקהילה הבינלאומית שתומכת. אין שום סיבה שלוחמים יופקרו. כמו שנאמר בסרטון - העוול המוסרי הזה יהדהד".

 

אתם פועלים לבד בשטח, כך לפחות זה נשמע, אתם בקשר רציף עם גורמי הביטחון? מישהו מדבר אתכם?

"אנחנו בקשר מסוים עם גורמי הביטחון כמו שראוי שכל משפחה חטופה תהיה ואנחנו מקבלים עדכונים. תחושת הבדידות היא תחושה מצד ראש הממשלה ושר הביטחון. יש לך שר ביטחון שאמר שתוך 48 שעות הוא יחזיר את החטופים ואחרי שהוא נכנס לתפקיד הוא אומר שמבחינתו הם כמו הרוגי דק"ר ומלחמת לבנון הראשונה, כשהם נמצאים שעה וחצי נסיעה מהלשכה שלו. יש לך ראש ממשלה שכול הזמן מוצא תירוצים למרות שהוא תומך, למרות שהוא אח שכול ולמרות שהוא מחויב - זאת תחושת הבדידות עליה אנחנו מדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
צור גולדין והדר גולדין ז"ל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים