שתף קטע נבחר

גבאי שוחח עם אבו מאזן: "להוציא תכנים מסיתים מספרי הלימוד"

הנשיא הפלסטיני התקשר ליו"ר מפלגת העבודה הנבחר, בירך אותו על הניצחון בבחירות, והשניים שוחחו למשך 20 דקות. בשיחה קרא גבאי לאבו מאזן להיפגש פנים אל פנים עם נתניהו. "מו"מ אפקטיבי מתחיל ביצירת אמון"

אבי גבאי ואבו מאזן (צילום: מוטי קמחי. AP) (צילום: מוטי קמחי. AP)
אבי גבאי ואבו מאזן(צילום: מוטי קמחי. AP)

48 שעות לאחר שנבחר לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, קיבל הערב (יום ד') אבי גבאי שיחת טלפון מפתיעה. בשעה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, עדיין לא מצאו את הזמן לברך, הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בירך את גבאי בשיחה שארכה כ-20 דקות. במהלך השיחה הביע אבו מאזן הערכה על ההישג של גבאי עם ניצחונו בבחירות, והאחרון ניצל את ההזדמנות לדבר על העתיד המדיני. מו"מ אפקטיבי בין הצדדים מתחיל ביצירת אמון", אמר גבאי לאבו מאזן.

 

יו"ר העבודה החדש הודה ליו"ר הרשות הפלסטינית על השיחה. הוא קרא לו ולנתניהו להיפגש פנים אל פנים ולדון בעניינים השוטפים בין ישראל לרשות, ולבנות אמון הדדי בצעדים קטנים תחילה, כמו למשל הוצאת ספרי לימוד המכילים תכנים מסיתים ממערכת החינוך הפלסטינית - מחסום שמפריע לטענתו לחיי השגרה עם הפלסטינים - ובהמשך הזמן להתקדם לסוגיות הליבה.

 

"שלום לא נעשה בפגישות בינלאומיות או בוועידות אזוריות, הוא מתחיל ביצירת אמון וקרבה בין אישית בין הצדדים", אמר גבאי.

 

אמש הבהיר גבאי כי עם היבחרו לתפקיד בכוונתו לנסות ולקדם את התוכנית המדינית שלו, הכוללת בראש ובראשונה יוזמה לדיאלוג בין המנהיגים ולאחר מכן מו"מ שבמסגרתו גם יוחזרו לרשות הפלסטינית יישובים ערביים שאינם מפריעים לסידורי הביטחון בצד הישראלי. עוד הבהיר אמש גבאי כי אבו מאזן הוא בהחלט פרטנר מבחינתו ליוזמה מדינית, אולם בכל הנוגע לירושלים - גישתו היא כי ירושלים תישאר מאוחדת בכל תרחיש ובכל מו"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי. AP
אבי גבאי ואבו מאזן
צילום: מוטי קמחי. AP
מומלצים