שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יעקב בן ה-9 טבע, שני המצילים נעצרו: "איפה הם היו?"
  בבריכת בית יציב בבאר שבע טבע ומת יעקב בן סימון שהגיע למקום עם משפחתו. שני המצילים נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות. קרוב משפחה של הילד טוען: "זאת רשלנות של הבריכה". בנתניה: אצבע של בן 15 נכרתה בבריכה

   

  בן 9 טבע ומת בבריכה בבאר שבע    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מנהלי הבריכה במתחם בית יציב בבאר שבע, שבה טבע היום (שבת) למוות יעקב בן סימון, ילד בן 9 מבאר שבע, אמרו כי בעת האירוע היו במקום שני מצילים. השניים, תושבי באר שבע (בן 59 ובן 38) עוכבו לחקירה ובסיומה נעצרו על ידי המשטרה. הם חשודים בגרימת מוות ברשלנות ויובאו מחר להארכת מעצר בבית המשפט. קרוב משפחה של הילד טוען שמדובר ברשלנות של הבריכה: "איפה היו המצילים?".

   

  במקרה אחר נכרתה אצבע של נער בן 15 במהלך בילוי בבריכה פרטית בבית ברחוב פייר קניג בנתניה. האצבע נכרתה ככל הנראה לאחר שהנער פגע בפס סימון המפריד בין המים הרדודים למים העמוקים. הוא פונה לטיפול רפואי בבית החולים לניאדו בעיר.

   

  ובחזרה לטביעה בבאר שבע. מהחקירה עלה כי הילד הגיע למקום מלווה בהוריו ואחיו. מנהל בית יציב, יוסי רון, אמר לאחר מכן: "שני המצילים היו נוכחים בזמן האירוע, כפי שנדרש כשיש יותר מ-30 מתרחצים. הכול מצולם. יש מצלמה מעל הבריכה ורואים את הכול. ישאלו אותם את כל מה שצריך לשאול ויגיעו למסקנות.

   

  "עצוב לי מאוד על הילד והמשפחה. אנחנו מוסד ציבורי שנותן פעילות חינוכית לאורך השנה ויש לנו בריכת שחייה שאנחנו מלמדים בה שיעורים. אני לא יודע לגבי הידע והיכולת של הילד בשחייה, אבל אני יודע להגיד, מניסיון של 10 שנים, שיש הרבה ילדים שלא יודעים לשחות".

   

  הבריכה בבאר שבע, היום:

   (צילום: בראל אפרים)
  (צילום: בראל אפרים)

   (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)
  (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

   (צילום: בראל אפרים)
  (צילום: בראל אפרים)

  במשפחתו של הילד אמרו כי הם מתכוונים לתבוע את המקום. קרוב משפחה סיפר שהוא ידע לשחות, והוסיף: "הם באו בבוקר והילד אמר לאבא שלו שהוא קופץ לבריכה. איפה המצילים? היו המון ילדים בבריכה.
  זאת רשלנות של הבריכה".

   

  על פי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה, מ-2008 מתו 148 ילדים בישראל כתוצאה מטביעה: ב-2016 מתו 16 ילדים וב-2017 שבעה עד כה (כולל המקרה היום). כשליש ממקרי הטביעה שהסתיימו במוות היו של ילדים בגילי 4-0, כשב-45% מהמקרים טבע הילד במרחב הבית.

   

  מנכ"לית הארגון אורלי סילבינגר: "טביעות הן גורם המוות העיקרי בקיץ בקרב ילדים. חשוב ללמד ילדים לשחות. ילדים שאינם יודעים לשחות היטב חייבים בהשגחה פעילה. רוב הטביעות מתרחשת בעת נתק קצר בהשגחה של ההורה והן קורות בשקט ובמהירות. אני מפצירה בהורים לשמור על כללי הבטיחות על מנת למנוע את הטרגדיה הבאה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יעקב בן ה-9 טבע, שני המצילים נעצרו: "איפה הם היו?""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים