שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו על גלאי המתכות בהר הבית: "אמצעים מתבקשים, נציב גם מצלמות"
  ראש הממשלה אמר הערב לכתבים בפריז: "אני מבין שיש חיכוך בעניין המגנומטרים, סביר שיהיה. אבל אנחנו מבינים שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו בפיגוע כזה נוסף". המשטרה: "מאות מתפללים נכנסו היום באופן רציף". בערב התפתחו עימותים והמשטרה פיזרה מפגינים

   

  המשטרה הציבה מגנומטרים בכניסה להר הבית    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (יום א') לעימות סביב אמצעי הבידוק החדשים שהוצבו בשער האריות ובשער המג'לס (המועצה) בכניסה להר הבית בעקבות הפיגוע ביום שישי שבו נרצחו שני שוטרים. "אני מבין שיש חיכוך בעניין המגנומטרים, סביר שיהיה. אבל אנחנו מבינים שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו בפיגוע כזה נוסף, והאמצעים הללו הם מתבקשים כמו גם המצלמות שאנחנו מתכוונים להציב על התרנים מחוץ להר".

   

  אמצעי בידוק חדשים בשער האריות (צילום: AFP)
  אמצעי בידוק חדשים בשער האריות(צילום: AFP)

  מתפללים בכניסה לשער האריות (צילום: EPA)
  מתפללים בכניסה לשער האריות (צילום: EPA)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  בצהריים התפתחו עימותים סביב סירובם של אנשי הווקף לשתף פעולה עם סידורי הביטחון החדשים. ראשי הווקף קראו בצהריים למתפללים, שהגיעו למתחם שנפתח לראשונה לאחר יומיים, שלא להיכנס למקום כיוון שמגנומטרים הוצבו בכניסות. המבקרים שהגיעו לכניסת שער האריות עצרו מול השוטרים והמגנומטרים והתפללו. נוכחים במקום צעקו: "ברוח, בדם נפדה אותך, אל-אקצה".

   

  עימותים פרצו באזור שער השבטים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הר הבית נפתח מחדש למתפללים    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במשטרה מבהירים שאנשי הווקף לא התבקשו לעבור בידוק במגנומטר והם הוכנסו להר הבית. אז הם החליטו לצאת ולסרב להיכנס להר הבית בגלל המגנומטרים. הר הבית היה סגור לכניסת מבקרים יהודים היום. מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי אמר לאנשי הווקף כי "השערים פתוחים, מי שרוצה נכנס". קצין נוסף אמר להם כי "אני כאן בשביל שתיכנסו פנימה. תראו מה שצריך. יש שינויים כפי שתראו. כל דבר יהיה לאט לאט על מנת שכל האנשים יוכלו להיכנס ולהתפלל".

   

  הערב פיזר כוח משטרה שלוש צעירות יהודיות שהגיעו לאזור שער השבטים וכן ערבים שהתגודדו במקום. במהלך הפיזור נעצר חשוד שתקף את השוטרים. מהמשטרה נמסר כי לשער השבטים הגיעו בני משפחה ערבית שביקשו לקיים מסע הלוויה לבן משפחתם. עם הגעתם ניסו כמה צעירים שלא קשורים להלוויה לשבש את מסע הלוויה תוך קריאות וניסיון לעבור את השוטרים. השוטרים פיזרו אותם.

   

  במהלך האירוע קראו הנוכחים "אללה אכבר" והמשטרה הגבילה את הכניסה לאזור עד לפיזור ההפגנות. שני גברים ואישה נפצעו קל וטופלו במקום בידי צוות אמבולנס מקומי. מהמשטרה נמסר כי מאות מוסלמים נכנסו משעות הצהריים להר הבית. "המשטרה נערכה בשערי הר הבית החל משעות הצהריים במטרה לאפשר מעבר בטוח של מתפללים להר הבית. טרם פתיחת שערי הר הבית והכנסת המתפללים הגיעו נציגי מועצת הוואקף לשער השבטים, נכנסו שלא דרך מעברי הבידוק, שוחחו עם פיקוד המחוז, טענו שאינם רוצים להיכנס להר וחזרו על עקבותיהם".

   

  עוד אמרו במשטרה כי "מפתיחת ההר נכנסו מאות מתפללים מוסלמים להר הבית. כניסתם נמשכת כל העת באופן רציף. המשטרה ערוכה במקום ובשערי הר הבית על מנת למנוע כל נסיון לייצר פרובוקציה מכוונת והפרות סדר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו על גלאי המתכות בהר הבית: "אמצעים מתבקשים, נציב גם מצלמות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים