שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ב-30 ביולי: ההכרעה בערעורו של אלאור אזריה
  בעוד שבועיים יפרסם בית הדין הצבאי את החלטתו בערעורים שהגישו הצדדים בתיק החייל היורה מחברון. סנגורו של אזריה, עו"ד שפטל, ביקש לצרף את סרטון הפיגוע מהר הבית כראייה שתומכת בטענותיו

   

   

  אלאור אזריה עם סיום שלב הערעור    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית הדין הצבאי לערעורים בקריה יודיע על החלטתו בעניין הערעור של החייל אלאור אזריה ב-30 ביולי. כך מסר הערב (יום א') דובר צה"ל. אזריה, שהורשע בהריגת המחבל עבד אל-פתאח א-שריף בחברון במרס 2016 ונידון לשנה וחצי מאסר, צפוי להשתחרר מחר למעצר בית ולשהות בבית הוריו ברמלה עד למתן הכרעה בערעורים של שני הצדדים על ידי הרכב חמשת השופטים בראשות הנשיא אלוף דורון פיילס.

   

  אזריה ערער על עצם הכרעת הדין ודרש זיכוי מלא. התביעה, מנגד, ערערה על קולת גזר הדין ודרשה מבית הדין להחמיר את העונש משנה וחצי מאסר בפועל לשנתיים, כפי שגרסה דעת המיעוט בהרכב במשפט.

   

  צפוי להשתחרר למעצר בית. אזריה והוריו (צילום: מוטי קמחי)
  צפוי להשתחרר למעצר בית. אזריה והוריו(צילום: מוטי קמחי)

  אזריה שהה בשנה האחרונה במעצר פתוח בבסיס אוגדת האם של חטיבת כפיר במחנה נחשונים שליד ראש העין. הוא יצא מעת לעת לחופשות קצרות בביתו וכן לדיונים הרבים במשפטו. במקביל זכה לביקורים תכופים מצד משפחתו בבסיס. התביעה הצבאית לא צפויה לדרוש את העברתו למעצר מלא כאזרח עד להכרעה בשני הערעורים, ולכן ההערכה היא שהוא יועבר למעצר בית בתנאים שייקבעו מחר.

   

   

  סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל, פנה היום לבית הדין הצבאי וביקש לצרף את סרטון הפיגוע מיום שישי בהר הבית כראייה שתומכת בטענות הערעור של אזריה. לפי הבקשה שהוגשה, הסרטון מוכיח כי מחבל מנוטרל מסוגל לקום, לרוץ ולסכן את יתר הסובבים אותו גם לאחר שנורה.

   

  בשבוע שעבר אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן שהוא מצטער על כך שמשפחתו של אזריה לא נעתרה לאחר ההרשעה להמלצתו לפעול במסלול הצבאי של המתקת עונשו, ובחרה להמשיך להיאבק במסלול המשפטי. ויתור על הערעור ותחילת ריצוי עונשו של אזריה לפני כחודשיים היה מאפשר, ככל הנראה, את שחרורו הסופי מהכלא בעוד כחצי שנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ב-30 ביולי: ההכרעה בערעורו של אלאור אזריה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים