שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשיא החום: תושבי השומרון מתבקשים לצמצם את צריכת המים
  באמצע חודש יולי התבקשו מאות תושבים לוותר על "כביסות מיותרות", השקיית גינות, ומילוי בריכות. המועצה הציבה תחנות לחלוקת מים ומאשימה את המדינה בחוסר ההיערכות: "התשתיות לא תואמות את גידול האוכלוסייה"

  תושבי המועצה האזורית קדומים התבשרו אתמול (א') בצהריים כי בשל תשתיות המים הישנות יצטרכו לצמצם את הצריכה הביתית. כמה מכליות מים הוזעקו ליישובים קדומים, שבי שומרון ויצהר, שהיו הראשונים לחוות הפסקת מים רבות במהלך יום. נכון לעכשיו, המחסור ביישובים היהודיים והערביים בשומרון ובבנימין עומד על כ-20 אלף קוב מים ביום.

   

  מועצת קדומים פתחה תחנות חלוקת מים ביישובים וביקשה מהתושבים שלא לעשות "כביסות מיותרות", לא להשקות את הגינות ולא למלא בריכות פרטיות. ראש מועצת קדומים, חננאל דוראני, הפנה אצבע מאשימה למדינה ואמר כי "מדובר בקיץ השני שבו מתמודדים התושבים עם המשבר בשל חוסר היערכות של המדינה ותשתיות מיושנות שלא תואמות את הגידול באוכלוסיית האזור".

   

  עמדות חלוקת מים ביישובים
  עמדות חלוקת מים ביישובים

   (צילום: עוזאל ותיק)
  (צילום: עוזאל ותיק)

  שיא המשבר בשנה שעברה הגיע לאחר שרוב תושבי השומרון לא קיבלו אספקת מים באופן רציף בימים החמים. יו"ר המועצה יוסי דגן וסגן שר הביטחון אלי בן דהן החליטו יחד עם השר יובל שטייניץ על תוכנית ארוכת טווח לשיפור תשתיות המים ביהודה ושומרון.

   

  בתקופה האחרונה ביצע המנהל האזרחי פעולות רבות נגד תופעת גניבת המים שמתפשטת באזור, ובחודשים שקדמו לקיץ נערכו פשיטות ומבצעים נגד הגנבים.

   

   

   

  דגן ציין כי בעוד כ-3 שבועות יסתיימו העבודות על קו מים חדש מאזור בית אריה לכביש חוצה שומרון, שצפוי לפתור חלק גדול מהבעיה ולספק בין 4000-3500 קוב ליום. אך לדבריו אינו מסוגל לספק את כל המחסור, וקידוחים שונים נעצרו מסיבות בירוקרטיות. דגן אמר כי הוא "שמח על הקידוחים שנעשים ועל הקו שצפוי להיפתח. עם זאת אי אפשר להשלים עם מציאות שבה מאות משפחות מוצאות את עצמן שותות מבקבוקים וממכליות מים בקיץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בשיא החום: תושבי השומרון מתבקשים לצמצם את צריכת המים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים