שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סעודיה: הצעירה שצולמה בחצאית מיני נעצרה
  הממלכה השמרנית סוערת לאחר שצעירה פרסמה ברשת סרטון שבו היא הולכת בפומבי בחצאית ובחולצה קצרה - במדינה שבה נשים מחויבות להתלבש בצניעות. אף שהיו גם גורמים במדינה שיצאו להגנתה - היום היא נעצרה והועברה לחקירה התביעה במדינה

  על הדיונה. הסעודית שעוררה סערה בממלכה
  על הדיונה. הסעודית שעוררה סערה בממלכה

   

  קוראת תיגר על המוסכמות החברתיות: צעירה סעודית עוררה סערה גדולה ברשת ובממלכה השמרנית בכלל אחרי שפרסמה סרטון שבו היא הולכת בפומבי לבושה חצאית מיני ובחולצה קצרה. כמה אזרחים קראו לרשויות לעצור מיד את הצעירה שכונתה בסנאפצ'ט "מודל ח'לוד", בגין המעשה הלא צנוע לטענתם. אחרים יצאו להגנתה. היום (ג') דווח בכלי תקשורת במדינה כי הצעירה אכן נעצרו והועברה לחקירה עם גורמי תביעה בממלכה.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

  סעודיה: רישיון לנשים אין, "יום האישה" יש

   

  אתרי חדשות בממלכה הסונית השמרנית דיווחו אתמול שהרשויות שוקלות כיצד לטפל בצעירה וייתכן שינקטו צעדים משפטיים נגדה. "צריך להעמיד לדין את מודל ח'לוד", תבע אחד ההאשטאגים שנוצרו ברשת החברתית כדי להביע זעם על התנהגותה של הצעירה, שנראתה בבגדים קצרים במיוחד לאור יום.

   

  הסעודית שמעוררת סערה בסעודיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחד הגולשים הזכיר ש"העונש על מעשה שפוגע בסדר הציבורי, בערכי הדת או במוסר הציבורי הוא חמש שנות מאסר ושלושה מיליון ריאד סעודי". ואכן משטרת הדת הסעודית הידועה לשמצה, שמכונה "הרשות לציווי הטוב ואיסור הרע", התגייסה למשימה למצוא את הצעירה ואת מי שצילם אותה. ברשתות פורסם גם צו מעצר שהוציאו השלטונות ומשטרת הדת נגד המצולמת.

   

  בעיתון הסעודי "אל-עוכאז", שסיקורו מתיישב עם הקו של בית המלוכה בריאד, ציינו כי הצעירה נראתה בלי גלימה, לבשה חולצה קצרה וחלקים מגופה נראים לעין. בעיתון אף פרסמו את תמונתה בטשטוש.

   

  מנגד, ברשתות החברתיות גם נוצר האשטאג, שהולך זוכה לפופולריות, בשם "חופש הלבוש אינו פשע" והוא תומך במעשה של הצעירה הסעודית ויוצא להגנת זכותן של נשים סעודיות לבחור מה הן רוצות ללבוש.


  סרטון הווידאו של הצעירה הסעודית בבגדים הקצרים פורסם לראשונה באפליקציית לשיתוף תמונות סנאפצ'ט. בסרטון היא נראית הולכת בגפה, בלי נפש חיה מסביבה, במצודה בכפר אושאייגר. הכפר נמצא צפונית לבירה ריאד, באזור המדברי נאג'ד, שבו חיה אוכלוסייה שבטית שמרנית. 

   

  נשים בסעודיה חייבות ללבוש בפומבי שמלות ארוכות שמכסות את כל גופן. רובן גם מכסות את פניהן ואת שיערן בכיסוי ראש שחור, אם כי יש יוצאות מן הכלל, למשל אורחות זרות.

   

  סעודיה, נזכיר, היא המדינה היחידה בעולם שבה לנשים אסור לנהוג. על נשים חלות הגבלות חמורות נוספות, בהן איסור יציאה מהבית ללא ליווי של גבר שהוא בן משפחה. הממלכה מתנהלת לפי חוקי השריעה - ההלכה האיסלאמית - ונחשבת לאחת השמרניות בעולם. רק לפני ארבע שנים היא התירה לנשים להשתתף בסוג כלשהו של בחירות ארציות - הבחירות לרשויות המקומיות.

   


  פרסום ראשון: 17.07.17, 14:43
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סעודיה: הצעירה שצולמה בחצאית מיני נעצרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים