שתף קטע נבחר

ברלין: ויליאם וקייט פגשו את מרקל וביקרו באנדרטת השואה

הדוכסים הבריטים סיימו את ביקורם בפולין ונחתו עם ילדיהם הקטנים בבירת גרמניה: הם אכלו צהריים עם הקנצלרית ופגשו ניצול שואה בן 96 באנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו במלחמת העולם השנייה

 

 

הדוכס והדוכסית מקייברידג' ויליאם וקייט פגשו היום (יום ה') בברלין את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ביקרו באנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו בשואה ובאחד מסימני ההיכר הגדולים של הבירה הגרמנית - שער ברנדנבורג. השניים גם פגשו את הנשיא הגרמני פרנק-וולטר שטיינמאייר ואת רעייתו אלקה.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

הנסיך ויליאם ורעייתו קייט אחזו בידיהם את ילדיהם הנסיכים ג'ורג' ושרלוט כשנחתו מוקדם יותר בנמל התעופה ברלין טגל. המשפחה המלכותית הבריטית הגיעה בטיסה מפולין, שהייתה התחנה הראשונה במסעם האירופי בשתי מדינות בשעה שבריטניה נערכת ליציאה מהאיחוד האירופי (ברקזיט). בשעה שממשלת בריטניה מתקשה להציג אחדות עם פתיחת שיחות המשא על היציאה מהאיחוד האירופי, תחנת רדיו בגרמניה כינתה את ביקורם של ויליאם וקייט במדינה "מתקפת קסם בעתות הברקזיט".

 

הגיעו בטיסה מפולין. המשפחה המלכותית נמל התעופה ברלין טגל: ויליאם, ג'ורג', קייט ושרלוט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הגיעו בטיסה מפולין. המשפחה המלכותית נמל התעופה ברלין טגל: ויליאם, ג'ורג', קייט ושרלוט(צילום: רויטרס)
עם נחיתתם בברלין הלכו ויליאם וקייט לפגוש את הקנצלרית מרקל לארוחת צהריים. הגרמנים זכו להצצה קרובה יותר של הזוג המלכותי כשוויליאם וקייט הגיעו לשער ברנדנבורג, שאחרי מלחמת העולם השנייה ובתקופת המלחמה הקרה סימל את ההפרדה ששוררת בין שני חלקי ברלין, אולם עם נפילת החומה הפך השער לסמל לאחדותה של גרמניה.

 

לאחר הביקור בשער ברנדנברג פנו ויליאם וקייט לבקר באנדרטה לזכר ששת מיליון יהודי אירופה שנרצחו בשואה. השניים עברו סיור מודרך במרכז המידע במקום ופגשו את ניצול השואה בן ה-96 לאון שוורצבאום, שהראה להם כמה תמונות ישנות של משפחתו.

 

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

עם הקנצלרית מרקל (צילום: MCT) (צילום: MCT)
עם הקנצלרית מרקל(צילום: MCT)

באנדרטת השואה בברלין (צילום: MCT) (צילום: MCT)
באנדרטת השואה בברלין(צילום: MCT)

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

ניצול השואה בן ה-96 לאון שווצבאום הראה לזוג המלכותי תמונות ישנות של משפחתו (צילום: AP) (צילום: AP)
ניצול השואה בן ה-96 לאון שווצבאום הראה לזוג המלכותי תמונות ישנות של משפחתו(צילום: AP)

הדוכסית הבריטית עם ההמונים בשער ברנדנבורג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הדוכסית הבריטית עם ההמונים בשער ברנדנבורג(צילום: AFP)

עם נשיא גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר ורעייתו אלקה  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
עם נשיא גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר ורעייתו אלקה (צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

במהלך שלושת ימי ביקורם בגרמניה צפויים בני הזוג המלכותי מבריטניה לבקר גם בערים היידלברג והמבורג. אמש ביקרו השניים במחנה הריכוז וההשמדה שטוטהוף בפולין וסיירו בין הביתנים שבהם עונו ונרצחו 65 אלף יהודים בידי הנאצים במלחמת העולם השנייה. הם אמרו בסיום הסיור כי האתר מהווה זיכרון איום למחיר שגבתה המלחמה. עשרות אלפי יהודים ואסירים אחרים מתו במחנה ממחלות, תת-תזונה, תשישות, פגעי מזג אוויר וכן התעללות, עוד לפני שהפעילו שם את תא הגזים.

 

קייט וויליאם הרכינו את ראשיהם מול הקרמטוריום ששימש לשריפת גופותיהם של עשרות אלפי קורבנות. ויליאם אף התנצל בפני מנהל המקום, על כך ששאל כל כך הרבה שאלות על אודותיו.

 

בספר האורחים תיארו בני הזוג עד כמה השפיע עליהם הביקור במחנה: "הסיור הזכיר לנו את הרצח הנורא של שישה מיליון יהודים, שגורשו מכל רחבי אירופה ומתו בשואה המתועבת", כתבו. "לכולנו יש אחריות לוודא שנלמד את הלקחים, שהאימה של מה שקרה לעולם לא תישכח ולא תחזור על עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
ויליאם וקייט באנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו בשואה, ברלין
צילום: MCT
מומלצים