שתף קטע נבחר

זירת הקניות
דרמה בארה"ב: או. ג'יי. סימפסון ישוחרר מהכלא
לאחר שריצה תשע שנים בלבד מתוך 33 שנות המאסר שנגזרו עליו בשל שוד מזוין, חטיפה ותקיפה - כוכב הפוטבול שזוכה בשנות התשעים מרצח כפול במשפט שהסעיר את העולם ייצא לחופשי בחודשים הקרובים. "הייתי אסיר למופת, אני רוצה לחזור למשפחה שלי", אמר בשימוע בוועדת החנינות

סימפסון אתמול בדיון על שחרורו בוועדת החנינות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סימפסון אתמול בדיון על שחרורו בוועדת החנינות(צילום: רויטרס)

או. ג'יי. סימפסון, כוכב הפוטבול האמריקני שזוכה מרצח כפול ב-1995 אך נשלח ב-2008 למאסר ממושך בעקבות שוד מזוין - צפוי לצאת לחופשי באוקטובר הקרוב, לאחר תשע שנים בלבד מתוך 33 שנות המאסר שנגזרו עליו, כך החליטה אמש (יום ה') ועדת החנינות של מדינת נבאדה, שבה הוא מרצה את עונש המאסר. סימפסון, ששוחרר על תנאי, עשוי לצאת מכותלי בית הכלא כבר באוקטובר הקרוב.

 

 

ישוחרר אחרי תשע שנות מאסר. סימפסון    (רויטרס)

ישוחרר אחרי תשע שנות מאסר. סימפסון    (רויטרס)

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

סימפסון, בן 70, הורשע בשוד מזוין של פריטי ספורט שטען ששייכים לו ונמכרו לאנשים אחרים לאחר שנגנבו ממנו. הוא הורשע גם בתקיפה באמצעות נשק לאחר שפרץ עם כמה אנשים נוספים לחדר מלון בלאס וגאס ב-2007 ושדד את הפריטים המדוברים מסוחרי אספנות. הוא הורשע בכל 12 סעיפי האישום נגדו ונגזר עליו העונש המקסימלי - כאשר תשע שנים הוא העונש המינימלי. לפני ארבע שנים קיבל חנינה על חמישה מתוך 12 סעיפי האישום, וכעת אושרה בקשתו לחנינה גם על יתר הסעיפים.

 

בדיון אתמול בפני ועדת החנינות התנצל סימפסון על האירועים שהובילו למאסרו, ציין כי היה אסיר למופת והבטיח להימנע מכל סכסוך או אלימות עם צאתו לחופשי. "ריציתי את עונשי", אמר. "עשיתי זאת היטב ועם הכי הרבה כבוד שאני חושב שאפשר".

 

"ביליתי תשע שנים בלי לתרץ שום דבר", הוסיף בשימוע. "אני מצטער שהדברים התגלגלו באופן הזה. לא הייתה לי כל כוונה לבצע פשע".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

עם זאת האשים סימפסון בהמשך השימוע את שותפיו לאותו לילה גורלי בלאס וגאס ואת האנשים שסבבו אותו באותה התקופה, ואמר כי הם שיקרו לו והטעו אותו, ובסופו של דבר הפילו אותו בפח בבית המשפט. "לצערי, הם קיבלו כרטיס יציאה מהכלא כשהם אמרו 'או. ג'יי. אמר לי לעשות את זה'", אמר. "אין שום דבר שאני יכול לעשות לגבי זה".

 

בין היתר עלו אתמול בשימוע להעיד לטובתו בתו הבכורה – ואפילו אחד משני האנשים ששדד. "אני רק רוצה לחזור למשפחה שלי", הצהיר סימפסון. הוא סיפר שלמד רבות בכלא על עצמו ובאופן כללי, ולעיתים הוא אף משמש כמגשר בין אסירים שמתעמתים ביניהם.

 

חרף קריירת פוטבול ענפה שגם זיכתה לו ב-1985 מקום של כבוד בהיכל התהילה, סימפסון ידוע בעיקר בשל זיכויו לפני 22 שנה מרצח אשתו לשעבר, ניקול בראון סימפסון, וידידה רונלד גולדמן, שאירע שנה לפני כן. המשפט הממושך משך סיקור חדשותי חסר תקדים ותשומת לב בינלאומית אדירה. חרף זיכויו מרצח, שרבים בעולם האמינו שהיה בלתי מוצדק, ב-1997 הוגשה נגדו תביעה אזרחית שבמסגרתה נדרש לבסוף לשלם פיצויים בגובה 33.5 מיליון דולר למשפחות שני הנרצחים.

 

סימפסון הכחיש מאז ומתמיד כל קשר לרציחות, אך הודה בכל המיוחס לו בנוגע למעורבותו בשוד המזוין בלאס וגאס בעשור הקודם.


פורסם לראשונה 20/07/2017 22:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "דרמה בארה"ב: או. ג'יי. סימפסון ישוחרר מהכלא"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים