שתף קטע נבחר

חשין סירב לפסול את שידור "החרצופים"

המטה למען ארץ ישראל דרש לאסור על שידור התוכנית "בגלל שמדובר בתעמולת בחירות". השופט חשין דחה את העתירה וקבע: "תוכנית סאטירה צריכה לשאת תעמולת בחירות במשקל סגולי כבד כדי שתיפסל"

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, דחה עתירה שדרשה למנוע את שידור התוכנית "החרצופים" הערב (ב') בערוץ 2 בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה. השופט קבע כי "כדי שתוכנית סאטירה תעבור על האיסור, עליה לשאת תעמולת בחירות במשקל סגולי כבד". הוא הוסיף כי "ממילא התוכנית לא הוצגה בפני ואין בכוונתי לפסול אותה מראש".
העתירה הוגשה על ידי המטה למען ארץ ישראל, שטען כי בגלל שהתוכנית תעסוק בשני המועמדים, הרי שהיא תעבור על איסור שידור התעמולה בערב הבחירות. העותרים לא צפו בתוכנית אלא התבססו על הקדימונים (פרומואים) ששודרו בערוץ 2. טלעד, מצידה טענה בתגובה כי הקטעים שמופיעים בקדימונים המדוברים לא ישודרו כלל, וממילא טרם הסתיימה עריכת התוכנית.
השופט חשין קיבל את טענת טלעד וקבע כי "אמנם אין לסאטירה חסינות מפני האיסור על תעמולת בחירות, אך סאטירה, בהיותה מה שהיא חייבת שתישא עמה תעמולת בחירות במשקל סגולי כבד עד שנסווג אותה כתעמולה אסורה". לדבריו, "מאחר ואיני יודע מה כוללת הסאטירה, ומשנודע כי שני הקדימונים אינם נכללים בה, לא נמצא לנו יסוד לאסור על הצגתו של המחזה המיועד".
הוא הוסיף עוד כי למד לדעת ש"טלעד מקפידה עם עצמה הקפד היטב, והיא בוחנת עצמה שלא תיכשל בתעמולת בחירות אסורה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
חשין. טלעד מקפידה עם עצמה היטב
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון
חרצופו של הרב עובדיה יותיר את הזירה הערב לשני המועמדים
ארכיון
מומלצים