שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הלב מרוסק, להתראות גיבור": נפרדים מאמיר פרישר גוטמן

  מוזיקאים, יוצרים וחברים של אמיר פרישר גוטמן המומים וכואבים את מותו בגיל 41, לאחר שטבע בים במהלך חגיגות השנה לגילוי שאינו חולה בסרטן. "היה איש שלבו טהור ואמיץ", כתב הראל סקעת בחשבון האינסטגרם שלו. "יש לך תפקיד גדול יותר עכשיו - לכוון אותנו לעולם טוב יותר", נפרד גם יהודה לוי, בעוד עברי לידר תאר את המקרה כ"מוות מצמרר של לוחם חיים אמיתי"

   

  מילות פרידה: זמרים, חברים ויוצרים מתקשים לעכל את דבר מותו של הזמר והבמאי אמיר פרישר גוטמן, יוצא להקת היי פייב שהלך לעולמו היום (א') בגיל 41, פחות מיממה אחרי שטבע בחוף לא מוכרז סמוך לעתלית - במהלך חגיגות יום השנה לגילוי שאינו חולה בסרטן.

   

  "תרשום, 22.7 - יום ההולדת החדש שלי"

  רכבת ההרים של אמיר פרישר גוטמן 

  הזמר אמיר פרישר גוטמן הלך לעולמו

   

  בשעות האחרונות הביעו רבים מהם צער, געגוע ותדהמה ברשתות החברתיות ושיתפו תמונות ומילות פרידה לזכרו.

  "מוות מצמרר של לוחם אמיתי". דברי הפרידה של עברי לידר ()
  "מוות מצמרר של לוחם אמיתי". דברי הפרידה של עברי לידר

  "קולגה מוכשר ואמיץ". ריטה נפרדת ()
  "קולגה מוכשר ואמיץ". ריטה נפרדת
   

  "מוות מצמרר ובלתי נתפס של לוחם חיים אמיתי", כתב עברי לידר בחשבון האינסטגרם שלו, בצירוף תמונתו של פרישר גוטמן, וביקש להשתתף בצער המשפחה והחברים. גם הזמרת ריטה שלחה חיבוקים וחיזוקים לבני משפחתו של פרישר גוטמן, בפוסט בו שיתפה את תמונתו וכתבה כי היא "בצער רב נפרדת מקולגה, אהוב, מוכשר ואמיץ".

   

  מיכל אמדורסקי, מחברותיו הקרובות ביותר של פרישר גוטמן, העלתה תמונה משותפת והוסיפה מילים כואבות. "לא מאמינה, לא מעכלת, כועסת, שבורה, גמורה", כתבה בפוסט, "איך הלכת לי? למה, אהוב שלי, איש סודי, אח? הכל אתה בשבילי. לא מסוגלת".

   

  "לא מסוגלת". מיכל אמדורסקי במילים כואבות ()
  "לא מסוגלת". מיכל אמדורסקי במילים כואבות

  "בוכה את לכתך בעצב עמוק וכואב". שירי מימון נפרדת מחברה ()
  "בוכה את לכתך בעצב עמוק וכואב". שירי מימון נפרדת מחברה

  הזמרת שירי מימון, שעבדה עם פרישר גוטמן ונמנתה על חבריו הרבים, פרסמה את תמונתו לצד בנו בן ה-4 רוי. "ככה אני אזכור אותך. יפה כמו מלאך, עם רוי לידך, אבא מושלם", כתבה. "יש לי כל כך הרבה לכתוב ולספר אבל אני לא מסוגלת, אני רק בוכה את לכתך בעצב עמוק וכואב, ליבי עם ינאי, רוי והמשפחה. תשמור עלינו אמירי".

   

  "ייקח לי זמן לעכל שאתה כבר לא איתנו", נפרדה הזמרת שרית חדד בפוסט משלה מפרישר גוטמן, עמו עבדה לא אחת לאורך הקריירה, "זכיתי להכיר בחור חכם, דעתן ומלא ברגש. לאורך כל הדרך צפיתי בך ובדרך שלך מהצד והתגאתי. היית ונשארת לוחם עד הרגעים האחרונים. נוח על משכבך בשלום, אוהב אותך ואזכור אותך תמיד".

   

  "אזכור אותך תמיד". מילותיה של שרית חדד ()
  "אזכור אותך תמיד". מילותיה של שרית חדד

   

  מייקל הרפז, חברו של פרישר גוטמן מימיהם בלהקת הבנים היי פייב, לא הכביר במילים ובחר לשנות את תמונותיו ברשתות החברתיות לרקע שחור. הזמרת איגי וקסמן, שהופיעה לצד הלהקה בשנות ה-90, העלתה פוסט כואב משלה. "ככה הכרנו. ילדים קטנים, כוכבים גדולים של שנות התשעים", כתבה, לצד תמונתה המשותפת עם חברי הלהקה. "היינו מופיעים יחד הרבה ובאופו טבעי הפכנו לחברים טובים. אהבתי להיות איתך. תמיד היה כיף. כשעפרה חזה נפטרה באת אלי ובכינו ובכינו ולא האמנו. כמו עכשיו. תמיד רצית לעזור בכל דבר. בכל יום הולדת שלחת לי ברכה, גם לפני שבועיים. אף פעם לא שכחת. נלחמת וניצחת, והפעם... הפעם הפסדנו כולנו. הלב מרוסק".

   

   

   

  בלי מילים. תמונתו של מייקל הרפז, היום ()
  בלי מילים. תמונתו של מייקל הרפז, היום

  "בכינו ובכינו, ועכשיו הפסדנו כולנו". איגי וקסמן, נזכרת בחברה הטוב ()
  "בכינו ובכינו, ועכשיו הפסדנו כולנו". איגי וקסמן, נזכרת בחברה הטוב

   

  "נוח על משכבך בשלום, איש יקר", כתב גם המוזיקאי הראל סקעת, בצירוף תמונה משותפת. "אמשיך להתפלל בשבילך, רק שהפעם אבקש מאלוהים שייתן לך מכל הטוב והחמלה כפי שמגיע לאיש שלבו היה טהור ואמיץ כמו שלך. ימים איומים במדינה, הלב מרוסק", הוסיף.

   

  גם יעל בר-זוהר פרסמה מילות פרידה מחברה הטוב באינסטגרם, שם סיפרה עליו באריכות לצד תמונתם המשותפת. "אמיר שלי, אהוב יקר. אני עדיין מסרבת לקבל את הבשורה המזעזעת שאתה כבר לא כאן איתנו", כתבה, "אחרי כל מה שעברת, אחרי שקיבלת את החיים שוב במתנה והערכת אותם והיית מלא רצון אמיתי לעזור למי שזקוק. אחרי שנלחמת וכבר קרה הנס ההוא - רציתי להאמין שגם הפעם יתחולל נס ותתעורר ותהיה שוב איתנו. כי אם יש מישהו שיש בו את הכוחות ואת האהבה - זה אתה". 

    

  "ימים נוראיים עוברים על המדינה". הראל סקעת נפרד מפרישר גוטמן ()
  "ימים נוראיים עוברים על המדינה". הראל סקעת נפרד מפרישר גוטמן
     

  "רציתי שגם הפעם יתחולל נס". יעל בר זוהר עם אמיר פרישר גוטמן ()
  "רציתי שגם הפעם יתחולל נס". יעל בר זוהר עם אמיר פרישר גוטמן

   

  כוכב הילדים יובל שם-טוב, המוכר בשם הבמה יובל המבולבל, נפרד גם הוא ברשת ממי שביים את אחת מתוכניות הילדים שלו, "גיבור על". "מחבק אותך, חבר יקר שלי", כתב לצד תמונתם המשותפת. היום, במהלך אחת מהצגותיו, הקדיש בקול חנוק את שיר הנושא מהתוכנית לחברו המנוח.

   

  "אי אפשר לעכל דבר כזה בכלל", תיאר בן אל תבורי מהצמד סטטיק ובן אל את תחושתו נוכח האירוע. "היה בנאדם כל כך יקר, שכל החיים שלו ניסה לעשות רק טוב! סך הכל רצה לחגוג שנה של בריאות ואושר ומצא עצמו תחת המים. כמה כאב, יום כל כך עצוב". מגיש הטלוויזיה אסי עזר, ששיתף את תמונתו של פרישר גוטמן בצירוף שנות חייו, כתב כי "הלב נשבר, עליו ועל משפחתו ועל הגורל האכזר. חבקו את האנשים היקרים לכם היום. נוח על משכבך בשלום, איש יקר".

   

  "כל החיים שלו ניסה לעשות רק טוב". בן אל תבורי כותב לזכרו של פרישר גוטמן ()
  "כל החיים שלו ניסה לעשות רק טוב". בן אל תבורי כותב לזכרו של פרישר גוטמן

  "הלב נשבר". דבריו של אסי עזר ברשת ()
  "הלב נשבר". דבריו של אסי עזר ברשת
   

  "כנראה שצריכים את הכוח שלך שם למעלה". יהודה לוי נפרד ()
  "כנראה שצריכים את הכוח שלך שם למעלה". יהודה לוי נפרד

   

  "נשבר לי הלב, נוח על משכבך בשלם, איש יקר", כתבה אצלה גם מירי מסיקה, והוסיפה תמונה של פרישר גוטמן כשעיניו עצומות. את אותה תמונה שיתף גם השחקן יהודה לוי, שכתב כי "הלב נשבר לרסיסים, לא הגיע לך ללכת ככה. כנראה שיש לך תפקיד גדול יותר עכשיו - לכוון אותנו לעולם טוב יותר, כנראה צריכים את הכוח שלך שם למעלה".

   

  השחקנית מורן אטיאס שיתפה את תמונתו של פרישר גוטמן, בה הוא נראה מחובק עם בן זוגו ינאי פרישר ובנם המשותף רוי בן ה-4. "כאב גדול, חזק ועמוק שחונק ולא מאפשר לאוויר להיכנס ללב - כי גם הוא מדמם", כתבה לצדה. "לכל מי שזכה להכיר אותו - זכיתם להכיר נשמה טהורה שהאירה בעוצמות חזקות לדורות שיבואו. היה מודל השראה עבור האנושות, להתראות גיבור", הוסיפה. גם מאיה בוסקילה ואייל גולן שיתפו תמונה דומה. "העצב חונק אותי, כל כך אוהבת אותו", כתבה בוסקילה, בעוד שגולן ביקש לשלוח תנחומים וחיבוקים למשפחה.

   

  "העצב חונק אותי". הפוסט של מאיה בוסקילה ()
  "העצב חונק אותי". הפוסט של מאיה בוסקילה
   

  "מצאתי תמונה שלנו ושמתי פה, אמיר יקר", כתב הזמר מוקי לצד תמונתם המשותפת מהימים בהם הופיעו זה לצד זה בתיאטרון הבימה. "היית פרטנר נהדר ואדם מיוחד. באנו מעולמות שונים אבל חלקנו חדר וחתיכת חיים. נוח על משכבך בשלום, גבר יפה ומוכשר, מבפנים ומבחוץ".

   

  קרן פלס, שהופיעה לצד פרישר גוטמן במחזמר "הלהקה", שיתפה גם היא את תמונתם המשותפת. בפוסט הנלווה סיפרה כיצד בימיהם המשותפים על הבמה, היה זה פרישר גוטמן שהצליח, יותר מכל חברי הקאסט האחרים, להוות לה אוזן קשבת אחרי שבן זוגה עזב אותה - ואף להציע לה מגורים בביתו ומצא לה דירה חדשה. "היו בקאסט שלנו בהבימה הרבה אנשים נפלאים, מוקי, שירי, אדיר, יעל, אבל רק אחד מהם ראה את השבר מתחת לחיוך שלי", כתבה, "אמיר, שלא הכרתי עד אותו רגע, מלבד חיוכים מהפוסטר, שכפל לי מפתח, פינה לי מיטה בדירה הלא גדולה שלו, ואפילו קנה לי פיג'מה. גרתי אצלו חודשיים. עד שמצא לי בעצמו דירה חדשה". את הפוסט המרגש חתמה בדברים: "נוח על משכבך בשלום, זה שהיה לי חבר, היה לי אח, הושיט לי יד בעת צרה". 

   

  "היה לי אח". קרן פלס בפוסט הפרידה ()
  "היה לי אח". קרן פלס בפוסט הפרידה

  גם התיאטרון הלאומי, בו לקח פרישר גוטמן חלק בכמה הצגות, פרסם תגובתו. "הבימה מרכין את ראשו עם היוודע על מותו הטראגי של אמיר פרישר גוטמן, ששחק בתפקידים ראשיים במחזות 'מרי לו' ו'הלהקה'", נכתב בדברי הפרידה הרשמיים, בעוד מנכ"לית התיאטרון אודליה פרידמן הוסיפה כי היה "שחקן וזמר שמחזה חייו תם בטרם עת. יהי זכרו ברוך".

   

  איגוד אמני ישראל פרסם גם הוא מילות פרידה: "אנחנו נפרדים היום מאמן מוכשר ומגוון, אבל יותר מכל אנחנו נפרדים מגיבור שהביא ילד לעולם עם בן זוגו. גיבור שהתמודד באומץ עם טיפולים קשים, וברגע האמת הציל את חייה של ילדה קטנה וקיפח את חייו שלו. שלום לך גיבור יקר, אתה דוגמא ומופת לכולנו", כתב יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל.


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי דלויה
  "היית ונשארת לוחם". אמיר פרישר גוטמן
  צילום: רפי דלויה
  לאתר ההטבות
  מומלצים