שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "משחקי הכס": מחכים לסערה

  כל ווסטרוז גועשת לקראת המפגש עם דאינריז והדרקונים - ובפועל לא קורה שום דבר. טוב, כמעט שום דבר. בזמן שאנחנו מחכים לקרב או שניים, העוצמה הנשית מתגברת, אבל גם חוטפת מהלומה, וג'ון סנואו יוצא שוב לדרך הקרה. כמה נקודות על הפרק השני - וזהירות מהספוילרים

   

  מתוך "משחקי הכס"    (באדיבות HOT)

  מתוך "משחקי הכס"    (באדיבות HOT)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זמן להתניע

  הפרק השני של העונה (ששודר אתמול, ב', ב-yes, HOT וסלקום טיוי) ממשיך לייצר בילד אפ לקראת משהו – המשהו הזה יכול להיות הרבה דברים: הקרב הגדול של צבא דאינריז וצבא סרסיי, או צבא ג'ון מול צבא סרסיי, או צבא ג'ון ודאינריז יחד מול סרסיי, או כולם נגד המהלכים הלבנים – אבל בשם שבעת האלים, שמשהו יזוז כבר.

   

  למרות הקרב בסוף הפרק עדיין הכול מתנהל בהילוך איטי מאוד, עם הנחת עוד שכבה של אינפורמציה על עוד שכבה של אינפורמציה (קצת כמו הסצנה שבה המלומד העליון מחנה על סאם עוד ספרים ועוד ספרים). העונה הזו קצרה, רק שבעה פרקים, אז יאללה, בואו ניתן גז.

   

  פרק 1: משחקי הכס חזרה, והצפון זוכר הכול

  מה צפוי בהמשך העונה של "משחקי הכס"?

   

  הפרק השני אולי העלה הילוך לעומת הראשון, אבל אנחנו עדיין תקועים בניוטרל. ואם מישהו יזרוק עוד רפרנס למלך המשוגע, אני אצרח (כן, הבנו לאן כל זה הולך). הבעיה עם "משחקי הכס", כמו עם הרבה סדרות שמתרחשות היום בקהילה הווירטואלית לא פחות מאשר שהן מתרחשות על המסך, היא שכמעט אי אפשר לחמוק מתיאוריות וספקולציות, ויש כל כך הרבה מהן שברור שחלק מהן אכן ימצאו את דרכן לסדרה (או שאלה שהגו אותם פשוט ניחשו נכון). כך למשל כולנו יודעים שג'ון ודאני ייפגשו, והאופן שבו זה נגלה בפנינו קצת הופך את כל העניין למייסר.

   

  דאינריז מתכוננת. יאללה, תנו גז (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  דאינריז מתכוננת. יאללה, תנו גז(צילום: HBO)
   

  ביי ג'ון, תהיה בקשר

  ג'ון מקבל החלטה לצאת לדרגונסטון למרות שכולם בצפון מפצירים בו לא לעשות את זה, ובראשם סאנסה (עוד רפרנס למלך המשוגע ולמה שקרה לסבא שלהם כשהוא הלך לפגוש אותו – בום, שיפוד) אל תחשבו לרגע שהמתיחות הזו בין סאנסה לג'ון סנואו הולכת להיעלם. היא התחילה להיבנות בפרק הקודם ועכשיו, כשהוא יוצא לכיוון דרגונסטון לפגוש את דאני, אין ספק שמשהו לא טוב עומד לקרות שם.

   

  כל זה מתרחש שעה שליטל פינגר מלטף את השפמפם שלו באיזו פינה אפלה ובוחש ובוחש. לפחות ג'ון מבהיר לו שהוא לא קונה את הקשקושים שלו. כשהסטארקים נפרדים יש תמיד תחושה שזו הפעם האחרונה שהם ייפגשו, ועד עכשיו הסדרה הוכיחה את זה לא פעם. אז או שליטל פינגר יצליח לגרום לסאנסה להתהפך על ג'ון, או שכל החברים בווינטרפל ילמדו שהוא חצי טרגריאן – וכולנו ראינו איך שם המשפחה מתקבל בחוג הספציפי הזה – ומשהו רע יקרה שם. תזכרו איפה קראתם את זה קודם.

   

  עוד סטארק אחד יצא אל הדרך (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  עוד סטארק אחד יצא אל הדרך(צילום: Helen Sloan)
   

  זאבה לזאבה זאבה

  עוד בענייני סטארק - כי ככה בא לי - היה נחמד להתאחד שוב עם האופה החופר על החמאה, הוט פאי (גם לבראן הוא חפר עם החמאה המטופשת), ובמיוחד שמחנו על הקדיחות שלו כשהתברר שהוא זה שיבשר לאריה שג'ון הוא למעשה מלך הצפון עכשיו ולא בית בולטון יימח שמם.

   

  האיחוד עם נמיריה היה רגע שציפינו לו זמן רב - כבר שש עונות שהמעריצים תוהים מה לעזאזל עלה בגורלה, ובספרים מתוארת זאבת בלהות גדולה שמסתובבת ביערות, אבל עכשיו קיבלנו אישור סופי לכך שהיא עדיין בחיים וגם מנהלת להקה. המשפט שאריה אומרת לה – "זו לא את" – הוא רפרנס לעונה הראשונה: נד סטארק גולל בפני אריה את החיים שצפויים לה כשתתחתן עם איזה לורד ותסתובב במחוכים כל היום כמו מריה קארי, והיא ענתה לו "זו לא אני". קרוב לוודאי שהסתתר במפגש הזה רמז לבאות – כי להקה גדולה של זאבים יכולה לבוא ממש טוב במלחמה נגד המהלכים הלבנים, ואין ספק שהיא עוד תפציע.

   

  אמן תגיעי לווינטרפל. אריה (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  אמן תגיעי לווינטרפל. אריה(צילום: HBO)
   

  מי מנהל את העולם? בנות

  סצנה שנראית כמו הישיבה המשרדית הכי מתוחה בעולם: דאני, ואריז, טיריון, תולע אפור, אולנה טיירל, אלאריה סאנד ויארה גרייג'וי מסביב לשולחן השח הענק בדרגונסטון, מתכננים את התקיפה – או ליתר דיוק, חוסר התקיפה – של מעלה המלך. למרות שברור שטיריון הוא המאסטר מיינד מאחורי כל הדבר הזה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות הנשית בחדר. כמו שאמר דן וייס (אחד משני יוצרי הסדרה שלמעשה מחזיק את החיים של כולנו על הקצה) – מעטות הסדרות שבהן אפשר לראות ארבע נשים מתכננות מלחמה.

   

  בסוף הסצנה אולנה אומרת לדאינריז להתעלם מכל הנאמר ופשוט להיות דרקונית. בהתחשב במה שקרה בסוף הפרק, כשהצבא של יארה הובס, אפשר להניח שזה בדיוק מה שדאניריז תעשה.

   

  אנחנו גם יודעים שסרסיי מוכנה לקראתה, לא רק עם ההרעלה היעילה של מעט הבתים שעוד תומכים בה (ד"ש לאבא טארלי), אלא גם עם כלי נשק שיכול להרוג דרקונים. עוד סיבה לא להיקשר לאף דמות בסדרה הזו. גם לא למעופפות שבהן.

   

  צריך להגיד גם מילה על מה שמליסנדרה אומרת לדאני: הנבואה לא נאמרה על מגדר מסוים ולכן אותו "נסיך" יכול להיות גם נסיכה. אבל זה עדיין לא אומר שזו דאני עצמה. מעניין מאוד.

   

  עוד ספר לאוסף. טארלי הבן (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  עוד ספר לאוסף. טארלי הבן(צילום: Helen Sloan)
   

  משהו מסריח כאן

  ת'יאון המסכן. בדיוק כשחשבנו שהנה הוא חוזר לעצמו ומשאיר את ריק מאחוריו, הפוסט טראומה עולה לו ממש ברגע שבו יארה צריכה אותו, ועוד על רקע הצחוק הנוראי של יורון. מצד שני, מה הוא אמור לעשות בדיוק? לתקוף את הדוד המשוגע והרצחני שלו? כנראה שלא. ניחוש שלי? הוא עוד יפתיע ויסגור את המעגל הזה, אבל אי אפשר באמת לדעת. לא כולם בסדרה זוכים לקלוז'ר ההירואי שלהם.

   

  יורון הוא חתיכת סייקו, אין ספק, והוא נחוש להביא את אלאריה כמתנה לסרסיי (הוא הבטיח לה מתנה בפרק הראשון), אבל לפחות יארה לא מתה (עדיין). אם שנאתם את נחשיות החול, אז הנה - שתיים מהן מתו. באופן אישי אני מחבבת את כל הנשים הקטלניות של הסדרה ותמיד מצער אותי לראות כשגבר מביס אותן.

   

  ועוד שלוש קטנות:

  - לא הצלחתי להבין מה באמת מתרחש בין הרגליים של תולע אפור – האם באמת אין שם כלום? (בעונה הקודמת דאני שאלה את מיסאנדיי, והיא ענתה שאף אחד לא ממש יודע). האם יש שם שריד קטן? האם שם מתחבא טל מוסרי? תכלס, מה זה משנה. סוף סוף קיבלנו סצנת סקס כמו בימים הטובים.

   

  - זה היה כל כך ברור שאם המלומד העליון אומר לסאם שאין דרך לרפא את ג'ורה – אז הוא כמובן ימצא דרך. המעבר בין המוגלה שיוצאת ממנו לפשטידה שנאכלת בסצנה הבאה היא גאונות מרושעת (מה נסגר עם ההומאז'ים להפרשות גוף בעונה הזו? כמו ההומאז' המפואר לצואה בפרק הקודם. דיוויד ודן, קברתם לנו).

   

  - כן, כן, צריך להתייחס גם לשם הפרק. "פרי סער". על שם דאני, כמובן, שנולדה בסוף המרד של רוברט באראת'יאון במלך המשוגע, כשהשתוללה סערה. הצי של בית טרגריאן הובס בים באותו הלילה, והופה, הנה צבא גרייג'וי מובס גם הוא.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים