שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המעריצה מספר אחת של אמיר פרישר גוטמן נפרדת: "מרגישה שעקרו לי את הלב"

  הוא היה שם בשבילה מגיל 11. הרים אותה מהקרשים, עזר לה להתמודד עם קשיים חברתיים ובעיות רפואיות, שיתף אותה בסודותיו. הקשר הזה, בין המעריצה רעות שטיינברג והכוכב העולה אמיר פרישר גוטמן, נמשך 20 שנה - עד מותו הטרגי: "נדרתי נדר - להמשיך לספר לעולם איזה איש גדול הוא היה"

  כשהרופאים בבית החולים רמב"ם הודיעו שאפסו הסיכויים להציל את אמיר פרישר גוטמן, רעות שטיינברג התפרקה. היא התפרצה למחלקה לטיפול נמרץ, דמעות בעיניה, והצטרפה אל בני משפחתו של הזמר מחוץ לחדר שבו אושפז. אף אחד לא עצר בעדה. אף אחד לא ביקש ממנה לעזוב. נדמה היה שהיא שייכת לשם. שהיא בעצמה חלק מהמשפחה. בכל זאת, פרישר גוטמן היה חלק בלתי נפרד מרוב חייה - 20 שנים של קשר, 20 שנים של הערצה. "אני מרגישה שחלק ממני מת, שעקרו לי את הלב", היא אומרת ל-ynet. "לא אשכח אותו לעולם. אעשה כל מה שאפשר כדי להנציח אותו. נדרתי נדר - להמשיך לספר לעולם איזה איש גדול הוא היה".

   

  אמיר פרישר גוטמן ורעות שטיינברג. 20 שנות הערצה וחברות ()
  אמיר פרישר גוטמן ורעות שטיינברג. 20 שנות הערצה וחברות

  היא הייתה בת 11 כשראתה אותו לראשונה. פרישר גוטמן - אז אמיר פיי גוטמן - היה חבר בלהקת הבנים הטרייה "היי פייב" והתארח בתוכניתו של דודו טופז. 20 שנה עברו מאז, והיא עדיין זוכרת את המבט החודר שלו: "הסתכלתי לו ישר בעיניים, היה בו משהו טוב, משהו שלא רואים כל יום". המבט הזה, שהצליח לחלץ כל כך הרבה רגש מילדה קטנה שסבלה אז מבעיות חברתיות, לא נעלם גם מעיניה של אמה.

   

  "אמא החליטה שהיא רוצה להפגיש בינינו", נזכרת שטיינברג. "היא השיגה את הכתובת של אמו וסיפרה לה את הסיפור שלי. אמא של אמיר אמרה שתדאג לזה, ותוך שבועיים הוא כבר היה אצלי בבית. אני הייתי ילדה מאוד סגורה ומופנמת - והוא עזר לי להתקדם להתפתח. הוא הצליח היכן שכל הפסיכולוגים כשלו".

   

  "הוא אמר, 'את טהורה, ואני פשוט אוהב אותך'" ()
  "הוא אמר, 'את טהורה, ואני פשוט אוהב אותך'"

  זה לא היה סיפור רגיל של הערצה מוגזמת. "זה לא שהייתי מחכה לו מחוץ לבית וחותכת ורידים", היא אומרת, "זאת הייתה חברות אמיתית. הוא היה מספר לי סודות פרטיים - סודות שלא חשפתי עד היום. הוא סמך עליי".

   

  במשך 20 שנה כמעט, החברות הזו ליוותה את חייה - גם אם אף פעם לא הבינה למה דווקא היא, מכל המעריצות שהיו לו בשיא תהילתו, זכתה לקשר כזה עם הכוכב. "ניסיתי לשאול אותו בתקופה האחרונה, והוא לא מצא תשובה", מספרת שטיינברג. "הוא רק אמר: 'את טהורה, ואני פשוט אוהב אותך'".

   

  "תמיד כשהייתי עצובה הוא הרים אותי מהקרשים" ()
  "תמיד כשהייתי עצובה הוא הרים אותי מהקרשים"

  והקשר הזה המשיך לעזור לה בצמתים שונים בחייה. בגיל 13 למשל, פרישר גוטמן דפק על דלתה ועזר לה להתמודד עם הניתוח שנדרשה לעבור בשל מחלה ממנה סבלה. "נורא חששתי, לא רציתי לעבור את זה, והוא בא אליי ושכנע אותי. וזה לא נגמר שם - אחר כך הוא ליווה אותי לבית החולים, נכנס איתי לחדר הניתוח וחיכה עם הוריי עד שאסיים הכול ואצא משם בריאה".

   

  "בזכותו הרגשתי שווה, חשובה" ()
  "בזכותו הרגשתי שווה, חשובה"

  בגלל אותה מחלה, מעידה שטיינברג, היא סבלה מקשיים חברתיים - ופרישר גוטמן תמיד היה שם בשביל לתמוך ולעזור. "הוא הכניס אותי אל מאחורי הקלעים, הכיר לי את הכוכבים", היא משחזרת. "הצטלמתי עם כולם, יכולתי להראות את זה לחברים - ובזכותו הרגשתי בן אדם. בזכותו הרגשתי שווה. חשובה. הוא עשה הכול רק כדי שיהיה לי טוב".

   

  היום היא כבר בת 31, עובדת בתחום ההיי-טק - אבל ההערצה והאהבה לא שככו. שטיינברג מנהלת את עמוד המעריצים של פרישר גוטמן בפייסבוק, ובו יותר מאלפיים חברים. היא גם עזרה לקדם שם את הפרויקטים השונים שלו - הרצאות, הופעות, הצגות ועוד. 

   

  הקשר ביניכם היה יומיומי?

  "לא יומיומי, אבל כן היינו מתכתבים המון ומדברים. הוא היה מתייעץ איתי ואני התייעצתי איתו. תמיד כשהייתי עצובה הוא הרים אותי מהקרשים".

   

  בשנה האחרונה, מאז אבחנת הסרטן השגויה, הקשר בין פרישר גוטמן לשטיינברג רק הלך והתהדק. "אמרתי לעצמי - אלוהים הציל אותו פעם אחת, ואני רוצה להרגיש קרובה אליו", היא מספרת בדמעות, "פחדתי לאבד אותו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים