שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופל תציע מערכת נהיגה לבעלי מוגבלויות

  היצרנית הגרמנית מציגה מערכת נהיגה מתקדמת לבעלי מוגבלויות המאפשרת הפעלת כל המערכות מבלי להוריד את הידיים מאמצעי השליטה. בישראל נבחנת המערכת והיא צפויה להיות מוצעת בקרוב

  יצרנית הרכב הגרמנית אופל, תציע מערכת מקורית להסבת דוושות התאוצה והבלימה, המאפשרת נהיגה לבעלי מוגבלויות. משלמה, יבואנית אופל, נמסר כי שיווק המערכת נמצא בבחינה בשאיפה להציע אותה גם בישראל.

   

   

  אופל מציעה שתי ערכות הסבה, האחת לנהיגה בשתי ידיים - הכוללת תפוח להגה וג'יוסטיק האחראים על תאוצה ובלימה, והשנייה לנהיגה ביד אחד עם ג'ויסטיק המותקן על ההגה ובכך מאפשר שליטה בתאוצה, בלימה והיגוי ביד אחת. שתי ההסבות מגיעות גם עם כיסוי ייעודי לדוושות התאוצה והבלימה המקוריות.


   

  לטענת היצרנית, היתרון המרכזי כאן, לעומת מערכות אחרות בהתקנה מקומית, הוא בכך שהצופר, האורות, האיתות והמגבים ממוקמים על הג'ויסטיק, מה שמאפשר הפעלה פשוטה וקלה שלהם מבלי להסיר את הידיים ממערכת השליטה. יתרון נוסף הוא האפשרות לפירוק והרכבה מהירים של הערכה על מנת לאפשר נהיגה לאדם שאינו בעל מוגבלויות, באם נדרש.


   

  באירופה המערכת ניתנת להזמנה בדגמי אסטרה, קסקדה, זאפירה ובאינסיגניה החדשה, בגרסאות עם תיבות הילוכים אוטומטיות. המערכת ניתנת להתקנה גם לאחר הרכישה עבור מי שקנה את אחד מהדגמים הללו כמשומשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים