שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לקראת סגירה? מנהלי תחנת הרדיו קול הקמפוס פוטרו
  מנהלי קול הקמפוס (106FM), הפועלת מזה 22 שנה, קיבלו מכתבי פיטורים ללא כוונה להחליפם - מה שנראה כצעד לקראת סגירת התחנה. השדרנים זועמים: "פשוט אין מילים"

  המכללה למינהל הוציאה בימים האחרונים מכתבי פיטורים לצוות תחנת קול הקמפוס (106FM), שיכנסו לתוקפם החל מ-1 בספטמבר. אף על פי שעוד לא יצאה הודעה רשמית, הצעד מסתמן ככזה שיוביל בסופו של דבר לסגירת התחנה הוותיקה.

   

  המהלך מגיע שלוש שנים לאחר קיצוצים משמעותיים בתחנה, שהותירו אותה עם שלושה אנשי צוות בלבד (אשר פוטרו בקיצוצים הנוכחיים). בספטמבר 2014 קיבלו מנהל התחנה ליאור רחמני והעורכת הראשית עדי מור הודעה על פיטוריהם, ללא כוונה להחליפם. מאז תיפקדה התחנה כשאמון עליה, כאמור, צוות של שלושה אנשים: נמרוד הלברטל, עדי נוי והדר זילברשטיין. הלברטל ונוי קיבלו מכתבי פיטורים בימים האחרונים בעוד זילברשטיין חזרה זה עתה מחופשת לידה ועל פי החוק מעסיקיה מחוייבים לחכות חודשיים לפני שיוכלו לפטר אותה.

   

  "בשם עדי ובשמי, ארצה לעדכן את חברי המועדון כי המשרה שלנו בוטלה, והחל מסוף אוגוסט תופסק עבודתנו בקול הקמפוס", כתב הלברטל בעמוד הפייסבוק של שדרני התחנה לדורותיה. "איננו יודעים מה יהיה על עתיד התחנה לאחר מכן. ככל שנדע יותר, נעדכן ונודיע על התוכניות לסוף החודש".

   

  בתוך כך החלו שדרני התחנה במחאה על מה שבפועל נראה כמהלך לסגירתה. השדר הוותיק לאון פלדמן, המשדר בתאגיד השידור "כאן" וגם בקול הקמפוס עד היום, כתב: "אחרי עשרים שנה, פשוט אין לי מילים. היום לצערי, מכל הסיבות הלא נכונות, תשודר התוכנית החמישית מהסוף של 'נפוליאון' בקול הקמפוס".


  "פשוט אין מילים". השדרן לאון פלדמן ()
  "פשוט אין מילים". השדרן לאון פלדמן

  המכללה למינהל מסרבת להודות שמדובר בסגירת התחנה, אך מתגובתה נדמה שזה הכיוון המסתמן: "תחנת קול הקמפוס הייתה תחנת פורצת דרך, ובזכותה קמו תחנות רדיו איכותיות נוספות ששינו את הרגלי הצריכה של קהל המאזינים הישראליים. יחד עם זאת, צריך להתקדם עם הזמן, ולכן החלטנו לעבור לעולם הפודקאסטים והשידורים האינטרנטים. בקרוב נפתח מיזם חדש שאנחנו מאמינים שיהיה מודל לחיקוי לתחנת רדיו נוספות כפי שקול הקמפוס הייתה. שינויים אלה מצטרפים למגמה הכללית של שינויים וחיפוש אחר התחדשות של המדיום הוותיק. על כן הוחלט על הקמת יחידת תוכן של המכללה, אשר תהווה בסיס לשידור פודקאסטים שיעלו לאתר המכללה ולאפליקציה, וכן ישדרו בתחנת הרדיו בחלק מהזמן כשלפחות בהתחלה תכני המוזיקה המוכרים יישארו".

   

  רפי גמיש, מנכ"ל המסלול האקדמי של המכללה למינהל, הוסיף: "קול הקמפוס הוקמה על מנת להעניק שירותים לסטודנטים במסלול הרדיו ולאפשר להם התנסות מעשית. התחנה, כמו כל פרויקט של המכללה, התנהלה במקצועיות רבה והפכה למוצר איכותי וייחודי. כפי שקול הקמפוס פרצה דרך בעולם הרדיו הישראלי, אנו משוכנעים שגם המיזם החדש יהיה פורץ דרך ומשנה הרגלי האזנה".

   

  קול הקמפוס היא תחנת רדיו לימודית, שהחל מ-1995 משדרת על תדר 106FM במסגרת שידורי "קול ישראל". סטודנטים לתקשורת במכללה למינהל מתנסים בה בעריכה והנחיית רדיו. שידורי התחנה מתמקדים לרוב במוזיקה אלטרנטיבית, והיא נחשבת לאחת מקובעות סדר היום בתרבות השוליים בישראל.

   

  התחנה משמיעה מגוון רחב של ז'אנרים, בהם מוזיקה אלקטרונית, רוק אלטרנטיבי, מוזיקה שחורה, פרוגרסיב רוק ועוד. המכללה למינהל נחשבת לחממה עבור אנשי תקשורת, ורבים מבוגריה השתלבו בתחום העיתונות, ההפקה ויחסי הציבור עם תום לימודיהם.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוגו קול הקמפוס
  ימים אחרונים? קול הקמפוס
  לוגו קול הקמפוס
  לאתר ההטבות
  מומלצים