שתף קטע נבחר

4 מדליות לישראל באולימפיאדת המחשבים בטהרן

נבחרת התיכוניסטים הישראלית זכתה בשתי מדליות כסף ובשתי מדליות ארד באולימפיאדת מדעי המחשב. היא השתתפה מאתר מיוחד ברוסיה, בזמן שהתחרות המרכזית התקיימה באיראן

 

 

הצלחה ישראלית באולימפיאדת המחשבים שנערכה בכלל באיראן. נבחרת ישראל לאולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב זכתה בארבע מדליות - שתיים מכסף ושתיים מארד - והתחרתה בעיר אינופוליס שברוסיה עקב אי יכולתה להגיע לטהרן, שם התקיימה התחרות.

 

התלמידים שזכו במדליות הם יובל סלנט מבית הספר "הריאלי" בחיפה ורון סולן מ"הראשונים" בהרצליה שזכו במדליות כסף, וכן אביאל בוג, תלמיד "גינסבורג האורן" ביבנה וניר שלמון מ"בן צבי" בקריית אונו, שזכו במדליית ארד.

 

 

התלמידים והמדליות (צילום: משרד החינוך) (צילום: משרד החינוך)
התלמידים והמדליות(צילום: משרד החינוך)

 (צילום: משרד החינוך) (צילום: משרד החינוך)
(צילום: משרד החינוך)

 (צילום: משרד החינוך) (צילום: משרד החינוך)
(צילום: משרד החינוך)

באולימפיאדה במדעי המחשב, שהתקיימה בפעם ה-29, השתתפו 84 מדינות. נבחרת ישראל, כאמור, השתתפה מרחוק, מאתר מיוחד שהוקם עבור המתמודדים בכחול-לבן. ישראל דורגה במקום 21 ואילו במקום הראשון זכתה נבחרת יפן. אחריה דורגו רוסיה, סין ואיראן. 

 

משרד החינוך תמך בנבחרת ישראל והכשרתה התבצעה באוניברסיטת תל אביב. ראש הפרויקט, ד"ר דוד גינת, והמאמנים - ניר לביא, חנית גלילי ודניאל הדס מאוניברסיטת תל אביב - הכשירו וליוו את התלמידים לאורך התחרות.

 

שר החינוך נפתלי בנט בירך את התלמידים הזוכים ואמר: "ישראל, אומת הסטרט-אפ, בנויה על כישרון וחדשנות אנשיה. אני מברך אתכם, תלמידי הנבחרת, על ההישג המרשים. ההישגים שלכם מהווים גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. אני בטוח שהישג זה הוא רק התחלה בעוד שורה של הישגים שתביאו ותתרמו למדינת ישראל בעתיד".

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר לרביעייה הישראלית: "מערכת החינוך גאה בכם. אתם ראויים לכל הוקרה, לא רק בשל ההישג המרשים אלא גם בשל הדרך אשר עבר כל אחד ואחד מכם. ההשקעה, ההתמדה והדבקות במשימה יהוו בעבורכם כלים משמעותיים בהמשך הדרך, ויצעידו אתכם אל הישגים רבים ונוספים. אני רוצה לברך אתכם הזוכים, ולומר לכם, המאמנים, תודה על ההכשרה, הליווי הצמוד והתמיכה".


פורסם לראשונה 03/08/2017 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החינוך
התלמידים והמדליות
צילום: משרד החינוך
מומלצים