שתף קטע נבחר

2 פעילי מטה ברק נעצרו בחשד לתקיפת פעיל הליכוד

השניים יובאו היום להארכת מעצר. הפעיל, דניאל בן דוד, נפצע קל בראשו. עדי ראייה ממטה הליכוד טענו כי התוקפים היו רעולי פנים ונמלטו לאחר האירוע. במטה ברק טוענים כי דווקא פעילי הליכוד החלו בקטטה וכי שניים מפעיליהם נפצעו

תקרית אלימה אירעה אתמול (ב') בצומת רוקח בתל אביב בין פעילי ברק לפעילי שרון ובסיומה פונה פעיל הליכוד, דניאל בן דוד, בן 45, לבית החולים איכילוב. מבית החולים נמסר כי בן דוד נפצע קל בראשו. המשטרה עצרה אמש שני פעילי מטה ברק, החשודים שתקפו את פעיל הליכוד, והם יובאו היום להארכת מעצר.
מהליכוד נמסר כי בן דוד, שהגיע למקום כדי לתלות שלטים מטעם מטה שרון, הותקף על ידי רעולי פנים מטעם מטה ברק, שהיכו אותו באלה ונמלטו מהמקום.
"הם הגיעו בכובעי גרב", מספר אלי דהאן, מנהל האזור הצפוני של מטה הליכוד, שנכח במקום. "היו שם חמישה אנשים שחבטו בכל מי שפגשו, ולא משנה אם הוא קשור לליכוד או לא. כשבן דוד התמוטט, הזמנו משטרה אך רעולי הפני0 הכניסו את האלות למעילים ונמלטו במכוניותיהם".
איש הליכוד מיכי רצון, שהיה עד לתקרית, אמר שיש להימנע מהסלמה בשטח, למרות רוח הקרב ערב הבחירות. "אנשים, מתוך היסטריה ופניקה על אובדן הבחירות, הגיעו לרמה הנמוכה ביותר", הוא אומר. "מה שקרה בשטח הוא דבר שלא יעשה: כל המטרה של החבר'ה האלה היתה להכות אותנו. הם שלפו אלות ופשוט נתנו מכות. אני רוצה להזכיר שאנחנו לא אויבים, אנחנו אחים, בני אותו העם, ורוצים שמערכת הבחירות תיגמר יפה. קורה שמפסידים בבחירות, גם אנחנו הפסדנו לא פעם".
ממטה ברק נמסר כי גם פעיל מטעמם נפצע בתגרה, ולדבריהם, שיירה של מכוניות מטה שרון עברה בצמתים בתל אביב, והפעילים קרעו שלטים של ברק והיכו את פעילי ברק. כמו כן נמסר ממטה ברק על תקרית אלימה נוספת, שאירעה בצומת ארלוזורוב בתל אביב.
במטה שרון אומרים כי "ברק והמסיתים ממפלגת העבודה משקרים שוב". אנשי הליכוד, אומרים במטה, הותקפו על ידי צוות מכפר שלם השייך ל"בריוני ברק", כהגדרתם, ופעילי הליכוד לא הגיבו. עוד נטען כי אחד מפעילי ברק במקום ניסה להניא את אחד מפעילי שרון מלהגיש תלונה במשטרה נגד אנשי ברק. אנשי הליכוד הגישו תלונה במשטרת מרחב ירקון וביקש מעדי ראייה, ביניהם נהג מונית וחיילים, למסור עדות במשטרה.
בעקבות פינוי פעיל הליכוד לאיכילוב, הגיעו לבית החולים מנכ"ל הליכוד, אורי שני, ואנשי שטח ומטה ההסברה של הליכוד. שני ביקר את הפצוע ואמר כי "חשוב להזכיר שאלו רק בחירות. ההנחיות שלנו הן בשום פנים לא להיות אלימים. אחרי הבחירות אנחנו רוצים ללכת לאחדות ואסור לעשות דברים שנצטער עליהם אחר כך".
יו"ר מטה הבחירות של הליכוד, סילבן שלום, מסר בתגובה כי "על ברק להנחות את אנשיו כך שערב הבחירות תשרור אווירה רגועה של חגיגה דמוקרטית ולא נהיה עדים לאלימות. אנו קוראים לברק לרסן את פעיליו ולחדול מפעולות היסטריות הפוגעות בפעילי הליכוד".
ממטה ברק נמסר בתגובה לדברים כי "פעילי הליכוד הם שהחלו בתגרות שהתפתחו בצמתים. מטה ברק מגנה חד משמעית כל צורה וסוג של אלימות אולם מביע תמיהה על כך שהראשונה שהגיעה לצמתים ובכתה בדמעות תנין על אלימות פוליטית, היא דווקא חברת הכנסת לימור לבנת, שסטרה בבחירות הקודמות לפעיל של ברק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
שני. ביקר את הפעיל הפצוע
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
לבנת. הגיעה למקום הקטטה
מומלצים