שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אריה דרעי נחקר במשטרה במשך כ-6 שעות
  שר הפנים נחקר בפעם הרביעית. החוקרים שאלו את דרעי לגבי החשדות לעבירות מס. עם צאתו בבוקר מביתו צייץ: "יפה ואני בדרך לחקירה, נשיב תשובות לכל השאלות"

  שר הפנים אריה דרעי נחקר היום (ג') במשך כשש שעות ביחידת להב 433. דרעי חשוד בביצוע עבירות טוהר מידות. חקירתו היום התמקדה בחשד לעבירות מס. עם צאתו לחקירה כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו: "היום יום שלישי, עליו נאמר פעמיים כי טוב, יפה ואני בדרך לחקירה, שבה נשיב תשובות לכל השאלות. אין לנו ספק שהכל יהיה טוב ויסתיים בטוב בעז"ה". גם יפה דרעי, אשתו של השר, נחקרה.

   

  החקירה היום לא עסקה בפרשת מעורבותו, לכאורה, של דרעי בבחירת הרב הראשי בלוד, שבו תומכים מקורבי דרעי המיליארדר מיכאל (מיכו) מירילשוילי ובנו יצחק. על כך צפוי דרעי להיחקר בהמשך. בדיון שנערך באחרונה בבג"ץ בנוגע לבחירת הרב הראשי בלוד הודיעה הפרקליטות כי מידע מודיעיני חדש מחייב בדיקה. ראש העיר יאיר רביבו עתר לבג"ץ כדי לחייב את המדינה להכריע בדבר מועד לבחירת הרב הראשי של העיר.

  יפה דרעי בצאתה מן החקירה (צילום: יאיר שגיא)
  יפה דרעי בצאתה מן החקירה(צילום: יאיר שגיא)

  השר דרעי. עוד חקירה (צילום: אביהו שפירא)
  השר דרעי. עוד חקירה(צילום: אביהו שפירא)

  כבר יותר משנה אין ללוד רב עיר. ראש העיר יאיר רביבו מעוניין במינויו של הרב מאיר ביטון, ממוצא מרוקאי, שדווקא מזוהה עם תנועת ש"ס. אריה דרעי וש"ס פעלו נמרצות לבחירת רב ממוצא גאורגי המקורב למיליארדר מירילשוילי, וזאת בשעה שבין החשדות שנחקרים נגד דרעי עומדים סכומי כסף גדולים שהעבירו מירלשוילי ובנו לעמותה של אשת השר, יפה דרעי. דרעי נחקר באזהרה בנוגע לקשריו עם מירילשוילי.

   

   

  בעיריית לוד טענו כי באמצעות אנשיו הפעיל דרעי מסע לחצים אדיר, בין היתר על נציגי ש"ס בעיר, על מנת למנות את הרב יצחק מוזגרשווילי לרב העיר. משהבינו בש"ס שאין להם רוב, נדחו פעם אחר פעם ישיבות הוועדה לבחירת רב העיר. מסמכים המצביעים על הקשר לכאורה בין דרעי לבין מירילשוילי בעניין הועברו גם למבקר המדינה ולידי חוקרי להב 433, כדי להראות כיצד לכאורה ביקש דרעי לעזור למירילשוילי.

   

  דרעי בצאתו לחקירה קודמת    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על פי עדויות של גורמים בלוד, שחלקן הועברו גם למשטרה, אנשי עסקים ובעלי אינטרסים שוחחו עם חברי הוועדה הבוחרת ועם חברי המועצה וניסו להשפיע עליהם להחליף את נציגיהם בוועדה - כך שהתמיכה תועבר מהרב ביטון לרב מוזגרשוילי. ראש העיר רביבו איים בתגובה על משרד הדתות כי יפנה לבג"ץ אם לא יכנסו את הוועדה לבחירת רב העיר - וכך עשה. המדינה השיבה לעתירה וביקשה להשהות את ההחלטה בגלל מידע מודיעיני שהגיע שאליה. על מידע זה ייחקר כאמור דרעי בקרוב.

   

  בתשובת הפרקליטות לבג"ץ צוין כי נושא זה עלה לדיון אצל היועץ המשפטי לממשלה. "בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשרד לשירותי דת", ציינה הפרקליטות בתשובתה, "פנתה נציגת הלשכה המשפטית, המשקיפה בוועדת הבחירות, לחברי ועדת הבחירות. וכך ציינה בפנייתה: 'לידי המשרד לשירותי דת הגיע מידע מודיעיני שיש לו השלכה על הליך הבחירה לרב העיר לוד. המידע מחייב בחינה טרם הליך הבחירה. בנסיבות אלו, אנו מבקשים לדחות את המועד שנקבע לבחירת רב העיר לוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אריה דרעי נחקר במשטרה במשך כ-6 שעות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים