שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צל"ש לחייל שנטרל את המחבל בחלמיש
  ועדה צבאית אימצה את ההמלצה להעניק צל"ש מטעם מפקד אוגדת איו"ש לע', לוחם יחידת עוקץ, שירה במחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון לפני כשבועיים וחצי. הוועדה קבעה כי הוא גילה אומץ לב ופעל לחתירה למגע. משפחתו בתגובה: "היינו מעדיפים לקבל חזרה את שכנינו היקרים"

   

   

  סמ"ר ע' מספר על האירוע    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בצה"ל החליטו להעניק ציון לשבח לסמ"ר ע', לוחם יחידת עוקץ שנטרל את המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון ביישוב חלמיש לפני כשבועיים וחצי. מפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה, אישר את הענקת הצל"ש לאחר ששמע את המלצתה של הוועדה הפיקודית בראשות אל"מ עופר הינדי.
   
  ע' שהה בחופשת סוף שבוע בביתו בזמן שהמחבל תקף את שכניו. הוא ירה באקדחו דרך חלון הבית ופצע את המחבל. ועדה צבאית שבחנה את ההמלצה להעניק לו צל"ש קבעה שהלוחם גילה קור רוח, אומץ לב ודבקות במשימה ופעל לחתירה למגע ולכן הוחלט לתת לו את הציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ליאור כרמלי.

  סמ"ר ע' עם שר הביטחון אביגדור ליברמן (צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון)
  סמ"ר ע' עם שר הביטחון אביגדור ליברמן(צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון)

  מתחקיר האירוע עלה כי ע' בלט בכך שגם ניהל את הזירה בקור רוח עד שהגיעו כוחות הצבא הגזרתיים למקום, הורה לאביו לאבטח את המחבל המנוטרל וסרק את המבנה כדי לשלול הימצאות מחבלים נוספים. בנוסף לזה הוחלט בצבא להעניק תעודת הערכה לשמעון, אביו של ע', על גילויי אומץ לב, חתירה למגע ואזרחות למופת בהשתתפות בנטרול המחבל ומניעת אסון כבד יותר.

   

  ממשפחתו של ע' נמסר בתגובה: "קיבלנו היום את ההודעה על קבלת הצל"ש ותעודת ההערכה ברגשות מעורבים. עשינו את חובתינו האזרחית כפי שכל אזרח ושכן היה עושה, היינו מעדיפים להחזיר את השעון אחורה כדי לקבל חזרה את שכנינו היקרים והאהובים משפחת סלומון, וברגעים אלה ליבנו איתם. אנו רוצים לחזק את כל עם ישראל ואת לוחמי ומפקדי צה"ל. דרך ארוכה ולא פשוטה לפנינו, ואנו סמוכים ובטוחים כי יש לנו את הכוחות לצעוד בה יחד".


  רחל, אימו של סמ"ר ע'. "הוא היה גיבור מאוד גדול" (צילום: יואב זיתון, דובר צה"ל)
  רחל, אימו של סמ"ר ע'. "הוא היה גיבור מאוד גדול"(צילום: יואב זיתון, דובר צה"ל)
   

  "שמענו צעקות נוראיות מחוץ לבית", תיאר ע' את שאירע לאחר שהמחבל נוטרל. "יצאנו החוצה אני ואבא שלי, ראינו שקורה משהו דרך החלון, שיש איזושהי התרחשות. מהר מאוד רצתי לתוך הבית, לקחתי את הנשק מהכספת, יצאתי מהבית, דרכתי כדור וזיהיתי את המחבל דרך החלון. צמצמתי לכיוונו וזיהיתי את כל מה שקרה שם, את יוסי שהיה על הרצפה, ויריתי בו כדור אחד".

   

  מפקדו של ע': "הוא מצטנע, הוא קפץ על הגדר, עלה על המזגן, עמד עליו וירה בקושי". סמ"ר ע' הוסיף: "זיהיתי שהוא נפל ובאתי להיכנס לתוך הבית. בשלב הזה אבא שלי הגיע. אמרתי לו שהמחבל נפל, נכנסנו לתוך הבית, עשינו סריקות ועלינו לקומה השנייה. ואז ראינו את טובה, שאמרה לנו שהיה מחבל אחד, והתחלנו להעניק טיפול ראשוני לאנשים".

  שלושת בני משפחת סלומון, קורבנות הפיגוע בחלמיש
  שלושת בני משפחת סלומון, קורבנות הפיגוע בחלמיש

  ביתה של משפחת סלומון בחלמיש
  ביתה של משפחת סלומון בחלמיש
   

   

  רחל, אמו של ע'    (צילום: אלישע בן קימון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רחל, אימו של ע', סיפרה על האירוע שבו השתתף בנה. "הבן שלי ירה ירייה מדויקת, כדור אחד, וראה שהמחבל נופל. הוא לא ירה בו יותר כי הוא ראה שהוא לא מהווה סיכון ויותר עניין אותו לטפל בפצועים ולנסות לעזור שם לאנשים".

   

  כשנשאלה אם היה חשש שע' יירה בו שוב כמו במקרה של אלאור אזריה, השיבה: "אני לא חושבת שזה מה שהיה בראש שלו. הוא פעל בדיוק לפי ההוראות, הוא היה גיבור מאוד גדול וחתר למגע כמו שחייל אמור לעשות. הוא שאל אם יש עוד מחבלים בבית, זה מה שהיה בראש שלו, לסיים את האירוע ולהביא עזרה כמה שיותר מהר לפצועים".

   

  לפני שלוש שנים, בזמן מבצע צוק איתן, נתקל ע' באירוע דומה: שני פלסטינים חשודים חדרו לבית משפחתו בחלמיש ונעלו בחדר את אחותו נעה ואת חברהּ, עמיחי ינקלביץ', לאחר שתקפו אותם. ע' נכנס לבית, הבחין ששני הפלסטינים מחפשים דבר מה במגירות במטבח, הניס אותם והזעיק עזרה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צל"ש לחייל שנטרל את המחבל בחלמיש "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים