שתף קטע נבחר

פרשן CNN צייץ "זיג הייל" - ופוטר מיד

ג'פרי לורד, פרשן שמרן ותומך נלהב של הנשיא טראמפ, צייץ זאת בטוויטר בתגובה לאדם שמתח עליו ביקורת. שעות לאחר מכן הרשת פיטרה אותו: "אין הצדקה". לורד טוען כי ניסה ללעוג למבקריו שלטענתו משתמשים בטקטיקות פשיסטיות להשתקה

רשת CNN פיטרה הלילה (יום ו') את הפרשן השמרן ג'פרי לורד, שעות לאחר שצייץ בחשבון הטוויטר שלו אמירה נאצית. "זיג הייל!", ("הריעו לניצחון!" בגרמנית), כתב לורד בציוץ אתמול, בתגובה לציוץ של ראש ארגון ליברלי שמרבה לבקר אותו. לורד התעקש כי בפרסום הציוץ הוא לא תמך באמרה או בנאציזם, אלא לעג למבקריו שלטענתו משתמשים בטקטיקות של השתקה בעלות גוון פשיסטי.

 

הציוץ של לורד

 

הפרשן, שכיהן בעבר כיועץ של הנשיא האמריקני רונלד רייגן, הוא תומך נלהב של הנשיא טראמפ. הוא החל לעבוד ב-CNN באוגוסט 2015, ודובר מטעת הרשת אישר הלילה כי לורד כבר לא עובד עמם. "לא ניתן להצדיק קריאות נאציות", אמר הדובר.   

 

הציוץ עם האמירה הפוגענית כוון נגד אנג'לו קרוסון, נשיא הארגון הליברלי Media Matters for America שפועל נגד סיקור שמרני שקרי בתקשורת בארה"ב. קרוסון מתח ביקורת רבה נגד CNN על כך שהעסיקה את לורד, וזו לא הפעם הראשונה שהשניים מתכתשים. המלחמה האחרונה בטוויטר החלה בעקבות מאמר שפרסם לורד בירחון השמרני The American Spectator שבו קרא לארגון של קרוסון פשיסטי, והגדיר את חברי הארגון "גזענים שמתנגדים לחופש הביטוי ושבאופן פשיסטי הפכו להם למטרה להשתיק כל התבטאות שאינם אוהבים". קרוסון צייץ ללורד בתגובה למאמר וביקר אותו, ולורד השיב לו בציוץ שכעבור שעות בלבד עלה לו במשרתו. 

 

פוטר. ג'פרי לורד (צילום: AP) (צילום: AP)
פוטר. ג'פרי לורד(צילום: AP)
   

לורד מסר לאחר פיטוריו כי הוא מכבד את הרשת ואת עובדיה, אך לא מסכים עם ההחלטה לפטר אותו. הוא טען כי השתמש באמירה הנאצית כדי ללעוג לקרוסון וכי הציוץ התייחס למאמר שכתב שבו האשים את הארגון בפשיזם. לורד סירב לפרט איך בדיוק הודיעה לו הרשת על פיטוריו.  

 

הציוץ הפוגעני לא נמחק מטוויטר, ולורד אף מסרב להתנצל עליו או לסגת מהאמירה. "למה לי למחוק משהו שלועג לפשיסטים?", צייץ בהמשך.

 

במהלך עבודתו ב-CNN לורד הספיק להרגיז באמירותיו את עמיתיו, בהם המגישים אנדרסון קופר ודון למון, וצופים רבים. במהלך סיקור ליל הבחירות בשנה שעברה לורד טען כי ארגון ה-KKK היה ארגון שמאלני משום שדמוקרטים תמכו בארגון עשורים קודם לכן. באפריל האחרון הוא כינה את הנשיא טראמפ "המרטין לות'ר קינג" של ביטוח הבריאות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים