שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלפים הפגינו סמוך לבית היועמ"ש - ומולם מאות תומכי ליכוד
  בפתח תקווה התייצבו תומכי נתניהו מול המפגינים שדורשים מהיועץ המשפטי לממשלה להכריע בנוגע לחקירותיו. דפני ליף: "מה עם פרשת הילדים? זו חטיפה. מה עם המנהיגים שהיו לפני כן?"

   

  פתח תקווה: תומכי רה"מ מול מתנגדי היועמ"ש    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  אלפים התכנסו אמש (שבת) בפתח תקווה להפגנות מול בית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. 2,000 איש הגיעו להפגנה הקבועה נגד מהלכיו של היועץ המשפטי לממשלה, שלטענתם ממסמס את ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מולם התייצבו מאות פעילי ליכוד ותומכי נתניהו. 

  אלפים השתתפו במחאה מול בית היועץ המשפטי לממשלה (צילום: יאיר שגיא)
  אלפים השתתפו במחאה מול בית היועץ המשפטי לממשלה(צילום: יאיר שגיא)

  מפגינים נגד היועמ"ש (צילום: יאיר שגיא)
  מפגינים נגד היועמ"ש(צילום: יאיר שגיא)

  תומכי נתניהו בפתח תקווה (צילום: רענן בן צור)
  תומכי נתניהו בפתח תקווה(צילום: רענן בן צור)
   

  לתומכי נתניהו בפתח תקווה הצטרפו יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, וח"כ נאוה בוקר (ליכוד). דוד ביטן הזהיר: "ההפגנות של השמאל באות ללחוץ על היועץ המשפטי לממשלה ועל המשטרה. ולכן צריך להפסיק אותן, זה פוגע בחקירה. אם אני הייתי עושה את זה 40 שבועות היו מאשימים אותי בפגיעה בחקירה". בוקר אמרה: "אנחנו כאן כדי לומר למפגיני השמאל שמציקים בכל מוצאי שבת ליועץ המשפטי לממשלה ומטרידים אותו ואת השכנים שלו - עד כאן".

   

  המפגינים נגד היועץ המשפטי מחו בעוד 16 מוקדים: נהריה, ראש פינה, חיפה, עפולה, חדרה, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רמת גן, חולון, נס ציונה, מודיעין, ירושלים, אשדוד, קריית גת ובאר שבע. זהו השבוע ה-38 של המחאה נגד היועץ המשפטי לממשלה.

   

  ההפגנה נגד נתניהו נערכה בכיכר גורן בפתח תקווה ללא אישור המשטרה, ואילו הפגנת הליכוד קיבלה אישור מראש. המפגינים קראו: "הון, שלטון, עולם תחתון", "המדינה קורסת", "גם חוקר גם חבר" ו"מנדלבליט לא תגיע לעליון". הם נשאו שלטים שבהם נכתב: "ביבי, גנבת את מגש הכסף" ו-"ביבי תתפטר".

  ביטן ובוקר בפתח תקווה (צילום: יאיר שגיא)
  ביטן ובוקר בפתח תקווה(צילום: יאיר שגיא)

   (צילום: יאיר שגיא)
  (צילום: יאיר שגיא)

  מחאת תומכי נתניהו (צילום: יאיר שגיא)
  מחאת תומכי נתניהו (צילום: יאיר שגיא)

  דפני ליף נשאה דברים בפתח תקווה: "לא באתי לכאן על מנת להפיל את נתניהו, או בגלל שאני שונאת את הליכוד. לא כדי להחדיר מנהיגות חדשה למפלגת העבודה. הדור שלי התעורר לפני שנים וממשיך להתעורר, מודאג משחיתויות שהיו כאן מאז קום המדינה ואז היום". היא תהתה: "מה עם פרשת הילדים? זו חטיפה, זו גניבה. מה עם שלטון מפא"י שלנו, מה עם המנהיגים שהיו לפני כן? מה עם כל האנשים שהיו בסביבת נתניהו וסותמים עכשיו כי הם מפחדים שעוד שנייה יגיעו אליהם. האמת לא יכולה להיות דבר יחסי. אין ערך לבמה הזו אם אנחנו זועקים לאחד וסותמים לאחר".

   

  כ-70 מפגינים בכיכר הבימה בתל אביב קראו להתפטרותו של ראש הממשלה: "צאו מהמרפסת, המדינה קורסת", קראטו, והניפו שלטים שבהם נכתב: "די לשחיתות", "אוהבים את ישראל, נפרדים מנתניהו", "ממשלה של פושעים". 

   

  מוטי אשכנזי, ממובילי תנועת המחאה בעקבות מלחמת יום כיפור, הגיע אף הוא להפגנה בתל אביב: "אנחנו כאן משום שאנחנו מסרבים לקבל שחיתות כחלק נורמטיבי בתרבות הדמוקרטיה. אנחנו לא מוכנים ששאלת טוהר המידות של נבחרי ציבור תהפוך למחלוקת בין ימין לשמאל. דמוקרטיה לא יכולה לשאת שלטון מושחת ומשחית. לכן, מהמקום הזה אני קורא לתומכי הליכוד והבית היהודי, בואו עמדו איתנו כאן. התעלו על המאמץ של הביטנים ומרכז הליכוד לתקוע טריז בין אלה שהתרבות שלהם היא טוהר המידות, לבין אלה שמתאמצים להפוך את השלטון המושחת לנורמה ציבורית". 

  עשרות הפגינו בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  עשרות הפגינו בכיכר הבימה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מוטי אשכנזי בהפגנה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  מוטי אשכנזי בהפגנה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  מפגינים בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  מפגינים בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)
   

  מפגינים גם בירושלים (צילום: סוניה כהן)
  מפגינים גם בירושלים(צילום: סוניה כהן)
   

  אורן סימון, ממארגני ההפגנה, אמר: "יש לנו יועץ משפטי שעושה כל שביכולתו כדי לעכב את החקירות של ראש הממשלה. אנחנו מאיצים בו לרוץ עם זה. מצב שבו ראש הממשלה חשוד בהרבה דברים בו זמנית, מעלה את השאלה אם יש לו יכולת לנהל את ענייני המדינה. אנחנו קוראים למשטרה להפוך כל אבן ולא לפחד משום דבר".

   

  את ההפגנות בפתח תקווה עורכים מדי שבוע כבר 38 שבועות. בתחילה הפגינו במחאה מול ביתו של מנדלבליט. לאחר 10 שבועות נקבע כי עליהם להתרחק מביתו ומאז נערכות ההפגנות בכיכר גורן בעיר. היועץ המשפטי התייחס למפגינים והשיב בכתב לפנייה של האגודה לזכויות האזרח: "השיקול היחיד המנחה אותי ואת יתר העוסקים במלאכה, הוא הגעה לחקר האמת. שום לחץ חיצוני לא יסיט אותנו מהשיקול הזה". הוא הדגיש כי "השיקול היחיד המנחה אותי ואת יתר העוסקים במלאכה, הוא הגעה לחקר האמת, במקצועיות, באחריות וביושר, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות בהתאם לממצאים הראייתיים ובהתאם להם בלבד. שום לחץ חיצוני לא יסיט אותנו מהשיקול הזה. לא תהיה פשרה על המקצועיות בתהליכי העבודה שלנו. כפי שכבר מסרתי בעבר, בבוא העת, המידע הרלוונטי בנוגע לחקירות המתנהלות גם יתפרסם ברבים".

   

   


  פרסום ראשון: 12.08.17, 19:43
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אלפים הפגינו סמוך לבית היועמ"ש - ומולם מאות תומכי ליכוד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים